Larës vajor - NEOGEN Dermalogy Calming Cicatree Micellar Oil 

Pastrues fytyre vajor

Ofrojini lëkurës tuaj një pastrim të thellë me larësin vajor NEOGEN Dermalogy Calming Cicatree Micellar Oil, versioni i ri dhe i përmirësuar i larësit vajor NEOGEN Dermalogy Real Cica Micellar Cleansing Oil. I formuluar me teknologjinë më inovative "micellar", siguron pastrim nga sebumi i tepërt dhe papastërtitë e tjera në lëkurë. Përmbajtja me centella asiatica, ekstrakte të pemës së çajit dhe azulene, bëjnë të mundur qetësimin e lëkurës, ndërsa 10 lloje të ndryshme vajrash botanikë e pastrojnë atë pa shkaktuar irritim. Nga ana tjetër, përbërësi aktiv LHA (Lipo Hydroxy Acid), kujdeset për pastrimin e thellë të poreve, dhe gjithashtu i ofron lëkurës njëtrajtësim. Konsistenca e tij është e lehtë, dhe shpëlahet plotësisht. Lëkura juaj do të ndihet e pastër dhe gati për të vazhduar me hapat e tjerë të rutinës suaj.

*300ml

Larës ujor - COSRX Pure Fit Cica Cleanser

Pastrues fytyre ujor.

Larës ujor me veti të fuqishme qetësuese për lëkurën. Shkumëzimi i butë i këtij larësi largon menjëherë papastërtitë dhe sebumin e tepërt, duke ruajtur lagështinë e duhur që i nevojitet lëkurës tuaj. I formuluar me Kompleksin Pure Fit Cica-7 dhe ekstraktin e lëkurës së shelgut të Pinus Pinaster. Përbërja CICA-7 Complex ka përqëndrimin më të lartë ndër gjithë produktet me centella asiatica ose siç njihet cica, me plot 7 përbërës nga vetë bima: ekstrakt centella asiatica, ekstrakt nga gjethja e centella asiatica, ekstrakt nga rrënja e centella asiatica, asiaticoside, acid asiatic, acid madecassic,madecassoside. Ky larës do të ekuilibrojë lëkurën tuaj, duke e ndihmuar atë të mbetet e lëmuar dhe elastike. I përshtatshëm për të gjitha llojet e lëkurës, veçanërisht për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

*150ml

Hapi 1: Larësi vajor

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Hapi 2: Larësi ujor

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

NEOGEN Dermalogy Calming Cicatree Micellar Oil 

Përbërësit "magjik"

centella asiatica, ekstrakte të pemës së çajit, azulene, LHA

Lista e plotë e përbërësve

Lista e plotë e përbërësveCaprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Ethylhexylglycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Water, Guaiazulene, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Ceramide NP, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Allantoin, Tocopherol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Panthenol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Juglans Regia (Walnut) Seed Oil, ZINC PCA, Capryloyl Salicylic Acid, Butylene Glycol, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Xanthan Gum, Portulaca Oleracea Extract, Saururus Chinensis Extract, Artemisia Capillaris Extract, Caprylyl Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Acorus Calamus Root Extract, Hyaluronic Acid, Glucose, Sodium Hyaluronate, Madecassoside, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Limonene, Linalool

COSRX Pure Fit Cica Cleanser

Përbërësit “magjik”

Cica, 7 përbërës të bimës Centella Asiatica (ekstrakt centella asiatica, ekstrakt nga gjethja e centella asiatica, ekstrakt nga rrënja e centella asiatica, asiaticoside, acid asiatic, acid madecassic,madecassoside)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Sodium Cocoyl Isethionate, Glycerin, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Coco-Betaine, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Sodium Chloride, Coco-Glucoside, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Citric Acid, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Disodium EDTA, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, 1,2-Hexanediol, Quillaja Saponaria Bark Extract, Propanediol, Centella Asiatica Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Centella Asiatica Root Extract, Saccharomyces Ferment, Ethylhexylglycerin, Asiatic Acid, Asiaticoside, Madecassic Acid, Madecassoside, Pinus Pinaster Bark Extract

PASTRIM I DYFISHTË PËR LËKURË SENSITIVE

3,600 ALL 6,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI