Larës vajor - INNISFREE Apple Seed Cleansing Oil

Pastrues fytyre vajor

Larës vajor i formuluar me vaj esencial nga fruti i mollës jeshile, i pasur me vitamina dhe acid organik, që bëjnë të mundur pastrimin e thellë dhe eksfolimin e butë të lëkurës nga qelizat e vdekura. Përbërësi i dytë special prej mollës jeshile, është vaji esencial i farave të saj, i pasur me acide yndyrore të pangopura, që e lë edhe lëkurën më të ndjeshme dhe të thatë, të hidratuar e të shëndetshme. Gjithashtu, ky larës është zgjidhja perfekte për pastrimin e zonës delikate rreth syve dhe buzëve, duke mos i shkaktuar aspak irritim.

*150ml

Larës ujor - NEOGEN Cereal Real Fresh Foam Cleanser

NEOGEN Cereal Real Fresh Foam Cleanser është pjëse e linjës së larësve ujor të prodhuar nga marka Neogen me formulim përbërësish natyral, ashtu si larësit me çaj jeshil dhe boronicë të kuqe. Ky larës në formë shkume është një pastrues shumë i butë dhe hidraues i formuluar me përbërës dhe drithëra 100% natyralë. Përveç drithërave, përmban oriz të fermentuar që njihet për vetitë e tij në zbehjen e njollave, hiperpigmentimit dhe njëtrajtësimit të tonit të lëkurës. Falë formulës inovative ky larës i përshatatet të gjitha tipeve të lëkurës, veçanërisht asaj me hiperpigmentim dhe sensitive.

*160ml

Hapi 1: Larësi vajor

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Hapi 2: Larësi ujor

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

INNISFREE Apple Seed Cleansing Oil

Përbërësit "magjik"

vaj esencial i mollës jeshile, vaj esencial i farave të mollës jeshile, ekstakt i gjethes së bimës Camellia Japonica, ekstrakt nga lulja e orkidesë

Lista e plotë e përbërësve

Cetyl Ethylhexanoate, Isopropyl Palmitate, Triethylhexanoin, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-6 Dicaprate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Diisostearyl Malate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Fragrance/Parfum, Water/Aqua/EAU, Coco-Caprylate/Caprate, Pyrus Malus (Apple) Seed Oil, Pyrus Malus (Apple) Fruit Extract, Butylene Glycol, 1-2 Hexanediol

NEOGEN Cereal Real Fresh Foam Cleanser

Përbërësit “magjik”

uji i farës së orizit, ekstrakt i orizit, uji i frutave papaja, ekstrakt i frutave të limonit

Lista e plotë e përbërësve

Oryza Sativa (Rice) Seed Water, Oryza Sativa (Rice), Saponaria Officinalis Leaf Extract, Potassium Cocoyl Glycinate, Glycerin, Methylglucamine, Lauric Acid, Sapindus Trifoliatus Fruit Extract, C12-14 Pareth-12, Myristic Acid, Propylene Glycol, Olive Oil PEG-7 Esters, Cocamidopropyl Betaine, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Tropolone, Citric Acid, Trehalose, Allantoin, Acetyl Glucosamine, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Plankton Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Saccharum Officinarum(Sugar Cane) Extract, Acer Saccharum (Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis(Orange) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Carica Papaya(Papaya) Fruit Water, Gypsophila Paniculata Root Extract, Panthenol, Argania Spinosa Kernel Oil, Achillea Millefolium Extract, Gentiana Lutea Root Extract, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana(Witch Hazel) Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Tricholoma Matsutake Extract, Cordyceps Sinensis Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Saururus Chinensis Leaf/Root Extract, Arnica Montana Flower Extract, Artemisia Absinthium Extract, Broussonetia Kazinoki Bark Extract, Lactobacillus/Aspergillus/Prunus Mume Fruit Ferment Filtrate, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactobacillus/Nelumbo Nucifera Seed Ferment Filtrate, Aristotelia Chilensis Fruit Extract, Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract, Chrysanthemum Sibiricum Extract, Psidium Guajava Fruit Extract, Laminaria Japonica Extract, Caulerpa Lentillifera Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Extract, Malt Extract, Passiflora Edulis Fruit Extract, Averrhoa Carambola Fruit Extract, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Laminaria Digitata Extract, Acorus Calamus Root Extract, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Angelica Gigas Root Extract, Panax Ginseng Root Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Asparagus Cochinchinensis Root Extract, Amber Extract, Pinus Densiflora Extract, Hydrolyzed Coral, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract, Sarcodon Aspratus Extract, Ledebouriella Seseloides Root Extract, Lepidium Meyenii Root Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Citrus Junos Fruit Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Oryza Sativa(Rice) Bran Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Flower Extract, Hippophae Rhamnoides Extract, Garcinia Mangostana Peel Extract, Magnolia Liliflora Flower Extract, Angelica Dahurica Root Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Uncaria Tomentosa Extract, Lilium Tigrinum Extract, Laurus Nobilis Leaf Extract, Musa Sapientum (Banana) Fruit Extract, Cnidium Officinale Root Extract, Atractyloides Japonica Rhizome Extract, Salicornia Herbacea Extract, Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Opuntia Ficus-Indica Extract, Swiftlet Nest Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Honey Extract, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Agaricus Blazei Extract, Plumeria Rubra Flower Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Cymbopogon Citratus Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Disodium EDTA, Safflower Yellow, Gardenia Red, Fragrance

PASTRIM I DYFISHTË KUNDËR HIPERPIGMENTIMIT

4,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI