Për të pasur flokë të shëndetshëm dhe plot me volum ajo çka ju nevojitet të shtoni në rutinë është ampula dhe toniku të cilët premtojnë rritje të flokut, forcim të rrënjës duke minimizuar në këtë mënyrë rënien e tyre. 

NINELESS Breworks Hair Growth Ampoule

NINELESS Breworks Hair Growth Ampoule është zgjidhja e duhur nëse po kërkoni një produkt për rritjen dhe forcimin e flokëve. Kjo ampulë në konsistencë ujore, dhe e formuluar me 200,000ppm maja birre e cila është burimi më i pasur me biotinë! Biotina ndihmon në ndalimin e rënies së flokut, rritjen e tyre, volumizimin, forcimin dhe trashjen që nga rrënja e deri te maja. Nga ana tjetër formulimi me biotinë stimulon prodhimin e keratinës, e cila nxit riprodhimin dhe rritjen e folikulave të reja të flokut. Ndërsa kompleksi i ushqimit të zi (orizi i zi, fasulja e zezë, susami i zi, ekstrakt i manaferrës, rrush pa fara i zi) ndihmojnë gjithashtu në minimizimin e rënies së flokut dhe ofrojnë shkëlqim natyral në gjatësinë e tyre. Nga ana tjetër formulimi me acid salicilik mban në kontroll irritimet e ndryshme të skalpit, duke ofruar qetësim të menjëhershëm! Formulimi me ekstrakt të bimës centella asiatica ushqen folikulat e flokut në rrënjë, ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe lejon rrjedhjen e duhur të oksigjenit dhe lëndëve të tjera ushqyese në skalp. Ky tonik siguron lagështi dhe përmirëson strukturën e flokut të dëmtuar falë formulimit me panthenol. Përmbajtja me mente ul temperaturën në vatrat e nxehta të skalpit, e cila është një nga shkaqet e rënies së flokëve. Ndërsa formulimi me allantoin parandalon kruarjet dhe ofron hidratim të thellë. Kjo ampulë gjithashtu është i formuluar me kompleksin Yuk-mi-ji-hwang (6 lloje të ndryshme ekstraktesh bimore), ku baza e tyre është ginseng-u i cili nxit rritjen dhe daljen e flokëve të reja.

Kjo ampulë sugjerohet të përdoret nga persona të cilët:

-Kanë skalp të yndyrshëm.
-Kanë skalp të irrituar dhe kruarje.
-Kanë rënie dhe rrallim të flokëve.

*30ml

NINELESS Breworks Hair Growth Tonic

NINELESS Breworks Hair Growth Tonic premton flokë të shëndetshëm dhe plot volum. Nëse keni problematikë me sebumin e tepërt, skalpin e irrituar, apo rënie të flokëve, ky tonik është zgjidhja e duhur që duhet të shtoni në rutinën e përkujdesjes së flokëve. Ky tonik është i formuluar me 200,000ppm maja birre e cila është burimi më i pasur me biotinë! Biotina ndihmon në ndalimin e rënies së flokut, rritjen e tyre, volumizimin, forcimin dhe trashjen që nga rrënja e deri te maja. Nga ana tjetër formulimi me acid salicilik mban në kontroll irritimet e ndryshme të skalpit, duke ofruar qetësim të menjëhershëm. Ky tonik siguron lagështi dhe përmirëson strukturën e flokut të dëmtuar falë formulimit me panthenol. Përmbajtja me mente ul temperaturën në vatrat e nxehta të skalpit, e cila është një nga shkaqet e rënies së flokëve. Ndërsa përmbajtja me argininë, është një aminoacid i cili ka efekte të jashtëzakonshme në rritjen dhe rigjenerimin e flokëve. Si një pararendës i oksidit të azotit, ky përbërës ka rëndësi "jetike" në rritjen e flokëve.Formulimi me ekstrakt të bimës centella asiatica ushqen folikulat e flokut në rrënjë, ndihmon në përmirësimin e qarkullimit të gjakut dhe lejon rrjedhjen e duhur të oksigjenit dhe lëndëve të tjera ushqyese në skalp. Ndërsa formulimi me allantoin parandalon kruarjet dhe ofron hidratim të thellë. Kjo ampulë gjithashtu është i formuluar me kompleksin Yuk-mi-ji-hwang (6 lloje të ndryshme ekstraktesh bimore), ku baza e tyre është ginseng-u i cili nxit rritjen dhe daljen e flokëve të reja.

*100ml

NINELESS Breworks Hair Growth Ampoule

Aplikoni një sasi të përshtatshme në skalp dhe masazhojeni butësisht me mollëzat e gishtave. Aplikojeni para se të flini gjumë, pasi keni larë dhe tharë flokët në skalp të thatë.

NINELESS Breworks Hair Growth Tonic

Tundeni shishen përpara përdorimit dhe aplikojeni pas larjes së flokut. Sprucojeni tonikun afër skalpit që të shpërndahet në çdo pjesë të tij. Më pas masazhojeni butësisht me mollëzat e gishtave. Mund të përdoret dhe në flokë të thatë.

Përbërësit "magjik"

NINELESS Breworks Hair Growth Ampoule

maja e birrës, biotinë, kompleks i ushqimit të zi, ekstrakt i bimës centella asiatica, acid salicilik, panthenol, eskrakt mente, allantoin, kompleks Yuk-mi-ji-hwang (6 lloje ekstraktesh të ndryshme bimore).

NINELESS Breworks Hair Growth Tonic

maja e birrës, acid salicilik, panthenol, mente, arginine, ekstrakt centella asiatica, allantoin, kompleksi Yuk-mi-ji-hwang (6 lloje ekstraktesh të ndryshme bimore)

Lista e plotë e përbërësve

NINELESS Breworks Hair Growth Ampoule

Water, Saccharomyces Cerevisiae Extract(200,000ppm), Alcohol, 1,2-Hexanediol, Polysorbate 80, Butylene Glycol, Tromethamine, Glycerin, Carbomer, Menthol, Salicylic Acid, Fragrance, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Ribes Nigrum (Black Currant) Leaf Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Glycine Max (Soybean) Seed Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Rehmannia Chinensis Root Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Alisma Orientale Tuber Extract, Poria Cocos Sclerotium Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Piroctone Olamine, Climbazole, Squalane, Biotin, Niacinamide, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP

NINELESS Breworks Hair Growth Tonic

Saccharomyces Cerevisiae Extract(200,000ppm), Water, Alcohol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Polysorbate 80, Glycerin, Menthol, Arginine, Salicylic Acid, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance, Allantoin, Chamaecyparis Obtusa Water, Centella Asiatica Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Rehmannia Chinensis Root Extract, Alisma Orientale Tuber Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Poria Cocos Sclerotium Extract, Rosa Centifolia Flower Water, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water, Coix Lacryma-Jobi Ma-yuen Seed Extract, Morus Alba Bark Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Avena Sativa (Oat) Protein Extract

 

NINE LESS Breworks Hair Growth Line

3,400 ALL 5,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI