Magic Nine Perlite Scalp Scrub Shampoo, është një nga produktet më të shitura nga marka NINE LESS dhe kjo falë formulimit të saj me përbërësin e veçantë Perlite, i cili forcon skalpin tuaj për të parandaluar rënien e flokëve! Një përbërës mineral vullkanik me prejardhje nga Deti Mesdhe, i cili pastron lëkurën e skalpit nga qelizat e vdekura dhe papastërtitë e tjera duke ofruar skalp të pastër dhe të shëndetshëm! Njëkohësisht, pastron plotësisht sebumin e tepërt, djersën, mbetjet e lëkurës dhe pluhurin nga skalpi juaj pa shkaktuar irritime. Gjithashtu, formulimi me ekstraktet nga gjethet e mentes, ofrojnë ndjesi freskie, ndërsa qetësimin e skalpit e mundësojnë ekstraktet nga centella dhe kamomili.

*150ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët. Më pas mund të përdorni shampoo-n tuaj të zakonshme. Këshillohet të përdoret 1 herë në javë.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

perlite, ekstrakte Centella, kamomil

Lista e plotë e përbërësve

 Water, Perlite, Ammonium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Acrylates Copolymer, Sodium Chloride, Mentha Arvensis Leaf Oil, Dipropylene Glycol, Sodium Benzoate, Potassium Hydroxide, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Ammonium Sulfate, Laureth-3, Lauryl Alcohol, Disodium EDTA, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Limonene

Marka koreane e kujdesit për flokët NINELESS i jep përparësi efikasitetit të përbërësve dhe formulimeve të saj për të ofruar produkte shumë efektive për kujdesin e flokëve. Marka koreane përdor teknologji dhe kërkime të avancuara kur zhvillon produkte për kujdesin e flokëve dhe artikujt vijnë në paketim minimalist. Qasja e saj për kujdesin e flokëve është të përfshijë të paktën nëntë përfitime në formula duke përjashtuar të paktën nëntë përbërës të dëmshëm, dhe produktet plotësojnë nevojat e ndryshme të flokëve dhe kokës. Artikujt më të shitur të NINELESS përfshijnë shampon për pastrimin e kokës Magic Nine Perlite, Essence ushqyese intensive të flokëve të përditshme dhe shampo ushqyese intensive të përditshme. Të gjitha produktet janë 100% të prodhuara në Kore.

NINE LESS Magic Nine Perlite Scalp Scrub Shampoo

1,800 ALL 2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI