Një nga linjat më të fuqishme për lëkurën mature, dhe kundër shenjave të moshës të prodhuar nga laboratorët e markës inovative NEOGEN, është NEOGEN DERMALOGY V.Biome Line, e sapo dalë në treg, dhe vjen ekskluzivisht në KORAL SECRETS!

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Infusion Serum

Përmban 5% V-Biome Liposome™ i cili ka veti të fuqishme antioksiduese kundër plakjes së lëkurës dhe mbi 10% vitamina për të siguruar elasticitet dhe forcim të barrierës mbrojtëse. Një nga përbërësit e tjerë kryesor që ky serum përmban është acidi ferulik i cili mbron lëkurën nga radikalet e lira dhe agjentët e jashtëm, të cilët janë shkaku kryesor i plakjes së lëkurës. Ndërsa vitamina C falë vetive të saj antioksiduese që ka, ndihmon në zbehjen e hiperpigmentimit.Ky serum përmban Sweetone, një përbërës ky i cili qetëson lëkurën e irrituar trajtuar eritemën duke e bërë lëkurën të
njëtrajtshme.

*30ml

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Advanced Eye Cream

Ky krem premton rritje intensive të elasticitet të lëkurës falë formulimit me 10% V.Biome Liposome™️, 10 lloje të ndryshme peptidesh dhe 5 përbërësve të tjerë të patentuar të cilët rrisin qëndrueshmërinë dhe efektshmërinë e tij! Nga ana tjetër formulimi me 10,000 ppm Argireline ndalon komunikimin e nervave dhe muskujve gjatë lëvizjes së mimikës. Në formulimin e tij janë gjithashtu edhe 4 përbërës të tjerë të patentuar, si:Syn-Coll, Effipulp, Aquaxyl dhe Collageneer, që kontribuojnë gjithashtu në rritje të elasticitetit dhe minimizimin e vijave të holla dhe rrudhave jo vetëm në zonën rreth syve, por edhe te ato të mimikës.

*35ml

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Soothing Cream

Ky krem është i formuluar me 5% V.Biome Liposome™, i cili konsiston në formulimin me vitaminë C, ekstrakt të luleve mallow, dhe probiotikë të cilët ofrojnë veti antioksiduese dhe hidratues për lëkurën. Nga ana tjetër, ky krem përmban 8 lloje të ndryshme peptidesh, të cilat mbajnë në kontroll shenjat e moshës, dhe parandalojnë krijimin e rrudhave të reja, duke i dhuruar lëkurës elasticitet dhe efektin "firming".Një tjetër veçanti e këtij kremi është aplikatori i tij në formë globi që sugjerohet të aplikohet kremi me të, sidomos në zonën rreth syve ose kudo që nevojitet për të nxitur qarkullimin e gjakut në lëkurë.

*60ml

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Firming Cream

Ky premton një kujdes specifik kundër shenjave të moshës! I formuluar me 10% V.Biome Liposome™, për të përforcuar zhvillimin e antioksidantëve dhe kolagjenit në mënyrë që brenda 4 javëve lëkura juaj të jetë më elastike dhe e tërhequr si kurrë më parë.E veçanta e këtij kremi është aplikatori i tij në formë globi që ndihmon në depërtimin më të thellë dhe më të shpejtë të gjithë formulimit në lëkurë, për të siguruar kështu parandalim të rrudhave të reja dhe lëmim të atyre aktuale.

*60ml

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Infusion Serum

Përdoreni pas tonerit apo esencës. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

 

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Advanced Eye Cream

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve. Për efekt maksimal sugjerojmë të përdoret për çdo vijë të hollë në fytyrë, pikat nazolabiale apo ato në qafë. 

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Soothing Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Firming Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Infusion Serum

Përbërësit "magjik"

V-Biome Liposome™, acidi ferulik, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Propanediol, Niacinamide, Panthenol, 1,2-Hexanediol, Cetyl Ethylhexanoate, Tocopheryl Acetate, Caprylic/Capric Triglyceride, MalvaSylvestris (Mallow) Flower Extract, Cetearyl Olivate, Glycereth-26, Sorbitan Olivate, Hydrogenated Lecithin, Arginine, Ethylhexylglycerin, Betaine,Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Anthemis Nobilis Flower Oil, Adenosine, Carbomer, Thuja Occidentalis Leaf Oil, Disodium EDTA, LactococcusFerment Lysate, Ascorbic Acid, Ferulic Acid, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Collagen Extract, Xanthan Gum, Maltodextrin, Riboflavin,Thiamine HCl, Biotin, Tranexamic Acid, Squalane, Butylene Glycol, Lepidium Meyenii Root Extract, Caprylyl Glycol, Saccharide Hydrolysate, Cyanocobalamin,Sodium Starch Octenylsuccinate, Calcium Pantothenate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lactobacillus Ferment Lysate, Sodium Ascorbyl Phosphate,Polyglyceryl-10 Diisostearate, Glucose, Sodium Hyaluronate, Pyridoxine HCl, Hydroxydecyl Ubiquinone, Chondrus Crispus Extract, Menadione, Resveratrol,Vitis Vinifera (Grape) Juice Extract, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Silica, Malpighia Emarginata (Acerola) Fruit Extract, Citrus Unshiu Peel Extract,Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Hippophae Rhamnoides Extract, CitrusAurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Pentylene Glycol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium AcetylatedHyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Dextrin, Calcium Carbonate,Hydroxypropyl Methylcellulose

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Advanced Eye Cream

Përbërësit "magjik"

V.Biome Liposome™, 10 lloje të ndryshme të peptideve, vitaminë C, 10,000 ppm Argireline, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Propanediol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol,Cetearyl Alcohol, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, SorbitanStearate, Panthenol, Cetearyl Glucoside, Hydrogenated Lecithin, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Carbomer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, XanthanGum, Anthemis Nobilis Flower Oil, Hydrogenated Polydecene, Allantoin, Thuja Occidentalis Leaf Oil, Adenosine, Lactococcus Ferment Lysate, Ascorbic Acid,Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Trideceth-10, Glucose, Collagen Extract, Caprylyl Glycol, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil,Ceramide NP(Ceramide 3), Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Oil, Salvia Hispanica Seed Oil, Squalane, Cyanocobalamin, Acetyl Hexapeptide-8, Riboflavin,Thiamine HCl, Biotin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Maltodextrin, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract,Xylitylglucoside, Cetyl Ethylhexanoate, Anhydroxylitol, Sodium Starch Octenylsuccinate, Calcium Pantothenate, Xylitol, Lactobacillus Ferment Lysate, SodiumAscorbyl Phosphate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Lupinus Albus Seed Extract, Tocopheryl Acetate, Pyridoxine HCl, HydroxydecylUbiquinone, Lecithin, Sodium Hyaluronate, Polysorbate 20, Menadione, Palmitoyl Tripeptide-5, Silica, Tocopherol, Pentylene Glycol,Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Disodium EDTA, Copper Tripeptide-1, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, SodiumHyaluronate Crosspolymer, Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide-1, Tripeptide-2, Hexapeptide-11, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Pentapeptide-4,Hexapeptide-9, Nonapeptide-1

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Soothing Cream

Përbërësit "magjik"

5% V.Biome Liposome™, 8 lloje të ndryshme peptidesh, 19 lloje të ndryshme multivitaminash

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Glycerin, Panthenol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Coco-Caprylate/Caprate, Triethylhexanoin, Caprylic/Capric Triglyceride, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-2 Stearate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Anthemis Nobilis Flower Oil, Adenosine, Thuja Occidentalis Leaf Oil, Lactococcus Ferment Lysate, Ascorbic Acid, Citrus Aurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Collagen Extract, Cyanocobalamin, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Maltodextrin, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Butylene Glycol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Glucose, Sodium Starch Octenylsuccinate, Sodium Hyaluronate, Calcium Pantothenate, Chondrus Crispus Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Gardenia Florida Fruit Extract, Sodium Polyphosphate, Tocopheryl Acetate, Polyglyceryl-10 Laurate, Pyridoxine HCl, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Ascorbate, Menadione, Tricalcium Phosphate, Silica, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Biotin, Potassium Hyaluronate, Pyridoxine, Folic Acid, Tocopherol, Riboflavin, Thiamine HCl, Linoleic Acid, Beta-Carotene

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Firming Cream

Përbërësit "magjik"

V.Biome Liposome™, niacinamide, panthenol, asorbic acid (Vitamin C), adenosine, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Sodium Ascorbyl Phosphate

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Panthenol, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Coco-Caprylate/Caprate, Triethylhexanoin, Caprylic/Capric Triglyceride, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VPCopolymer, Polyglyceryl-2 Stearate, Glyceryl Stearate, Stearyl Alcohol, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Anthemis Nobilis Flower Oil, Adenosine, Thuja Occidentalis Leaf Oil, Lactococcus Ferment Lysate, Ascorbic Acid, CitrusAurantium Amara (Bitter Orange) Flower Extract, Collagen Extract, Cyanocobalamin, Xanthan Gum, Caprylyl Glycol, Maltodextrin, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Butylene Glycol, Ascorbyl Tetraisopalmitate, Glucose, Sodium StarchOctenylsuccinate, Sodium Hyaluronate, Calcium Pantothenate, Chondrus Crispus Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Polyglyceryl-10 Diisostearate, Gardenia Florida Fruit Extract, Sodium Polyphosphate, Tocopheryl Acetate,Polyglyceryl-10 Laurate, Pyridoxine HCl, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Ascorbate, Menadione, Tricalcium Phosphate, Silica, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, SodiumHyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Biotin, Potassium Hyaluronate, Pyridoxine, Folic Acid, Tocopherol, Riboflavin, Thiamine HCl, Linoleic Acid, Beta-Carotene

vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY V.Biome Line

10,000 ALL 18,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI