NEOGEN DERMALOGY Real Fresh Green Tea Cleansing Oil

Pastrues fytyre vajor

Përbërja vajore e larësit konsiston në vajin e farave të çajit jeshil, evening primrose (lulja aguliçe), gjetheve të pemës së çajit, për të minimizuar çdo formë irritimi të lëkurës sensitive. Ky larës vajor është i formuluar me ekstrakt të dukshëm të çajit jeshil për të siguruar pastrim të butë, të thellë dhe sa më efikas. Përmbajtja me catechin i ofron larësit veti antioksiduese për të luftuar radikalet e lira. Lëkura pas pastrimit do të ndihet gjithmonë e hidratuar falë përbërësve hidratues që ky larës zotëron si: ekstrakt nga kërpudhat e pishës, qitro, kokrrizave të orizit. Nga ana tjetër formulimi me përbërësin aktiv acidin PHA (poly hydroxy acid), ofron pastrim të thellë të poreve, shpërbërjen e pikave të zeza dhe qelizave të vdekura.

NEOGEN DERMALOGY Green Tea Real Fresh Foam Cleanser

Pastrues fytyre ujor

Të gjithë përbërësit e tij kanë origjinë natyrale dhe ndër ta për t’u përmendur në mënyrë të veçantë është përbërësi çaj jeshil i fermentuar 100%! Çdo personi me lëkurë me tendencë akneike, apo të yndyrshme edhe mikse, por edhe për ata që dëshirojnë një pastrim të butë pa e irrituar lëkurën, do t’jua sugjeronim me shumë ngulmim

Hapi 1: Larës vajor

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Hapi 2: Larës ujor

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

NEOGEN DERMALOGY Real Green Tea Fresh Cleansing Oil

Përbërësit "magjik"

vaji i gjethes së çajit jeshil, catechin, vaji i gjethes së pemës së çajit, PHA

Lista e plotë e përbërësve

Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Camellia Sinensis Leaf, Ethylhexylglycerin, Rosa Damascena Flower Water, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Prunus Persica (Peach) Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Water, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Camellia Sinensis Seed Oil, Water, Butylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, 1,2-Hexanediol, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Fruit Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Portulaca Oleracea Extract, Lepidium Meyenii Root Extract, Lilium Tigrinum Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Citrus Junos Fruit Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Saururus Chinensis Leaf/Root Extract, Arnica Montana Flower Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Broussonetia Kazinoki Bark Extract, Artemisia Absinthium Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Seed Oil, Solanum Lycopersicum (Tomato) Seed Oil

NEOGEN Green Tea Real Fresh Foam Cleanser

Përbërësit "magjik"

ekstrakt nga gjethja e Çajit Jeshil, ujë nga fruti Papaya, ekstrakt nga fruti i portokallit, ekstrakt nga farat e Moringa

Lista e plotë e përbërësve

Camellia Sinensis Leaf Water, Camellia Sinensis Leaf, Saponaria Officinalis Leaf Extract , Potassium Cocoyl Glycinate, Glycerin, Methylglucamine, Lauric Acid, Sapindus Trifoliatus Fruit Extract, C12-14 Pareth-12, Myristic Acid, Propylene Glycol, Olive Oil PEG-7 Esters, Cocamidopropyl Betaine, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Tropolone, Citric Acid, Trehalose, Allantoin, Acetyl Glucosamine, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Plankton Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Saccharum Officinarum(Sugar Cane) Extract, Acer Saccharum(Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis(Orange) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum(Lemon) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Carica Papaya(Papaya) Fruit Water, Gypsophila Paniculata Root Extract, Panthenol, Argania Spinosa Kernel Oil, Niacinamide, Achillea Millefolium Extract, Gentiana Lutea Root Extract, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana(Witch Hazel) Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Tricholoma Matsutake Extract, Cordyceps Sinensis Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Saururus Chinensis Leaf/Root Extract , Arnica Montana Flower Extract , Artemisia Absinthium Extract , Broussonetia Kazinoki Bark Extract, Lactobacillus/Aspergillus/Prunus Mume Fruit Ferment Filtrate, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactobacillus/Nelumbo Nucifera Seed Ferment Filtrate, Aristotelia Chilensis Fruit Extract, Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract, Chrysanthemum Sibiricum Extract, Psidium Guajava Fruit Extract, Laminaria Japonica Extract, Caulerpa Lentillifera Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Malva Sylvestris(Mallow) Extract, Malt Extract, Passiflora Edulis Fruit Extract, Averrhoa Carambola Fruit Extract, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Laminaria Digitata Extract, Acorus Calamus Root Extract, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Cucumis Sativus(Cucumber) Fruit Extract, Angelica Gigas Root Extract, Panax Ginseng Root Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Asparagus Cochinchinensis Root Extract, Amber Extract, Pinus Densiflora Extract, Hydrolyzed Coral, Tremella Fuciformis(Mushroom) Extract, Sarcodon Aspratus Extract, Ledebouriella Seseloides Root Extract, Lepidium Meyenii Root Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Citrus Junos Fruit Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Oryza Sativa(Rice) Bran Extract, Citrus Aurantium Dulcis(Orange) Flower Extract, Hippophae Rhamnoides Extract, Garcinia Mangostana Peel Extract, Magnolia Liliflora Flower Extract, Angelica Dahurica Root Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Uncaria Tomentosa Extract, Lilium Tigrinum Extract, Laurus Nobilis Leaf Extract, Musa Sapientum(Banana) Fruit Extract, Cnidium Officinale Root Extract, Atractyloides Japonica Rhizome Extract, Salicornia Herbacea Extract, Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Opuntia Ficus-Indica Extract, Swiftlet Nest Extract, Cocos Nucifera(Coconut) Fruit Extract, Honey Extract, Linum Usitatissimum(Linseed) Seed Extract, Agaricus Blazei Extract, Plumeria Rubra Flower Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Cymbopogon Citratus Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Disodium EDTA, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Gardenia Florida Fruit Extract, Fragrance.

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Real Fresh Green Tea Foam & Cleansing Oil

4,300 ALL 6,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI