Një nga përbërësit më të përdorur dhe të shpikur në K-Beauty është sekrecioni i filtruar nga kërmilli. Kjo për vetë faktin që ofron benefite të mrekullshme, si: nxitja e prodhimit të koalgjenit, riparimi i shenjave dhe plagëve në lëkurë. Mos e humbisni mundësinë për të patur linjën e re Cica Repair Snail Line të prodhuar nga marka inovative NEOGEN, e cila përmban 2 produkte:

NEOGEN DERMALOGY Cica Repair Snail Essence

Kjo esencë ka efekt të fuqishëm hidratues në lëkurë, për një pamje më elastike dhe më rinore. Përmban 96% sekrecion kërmilli të koncentruar dhe complex AC-Cica Pure Complex, ekstrakte nga frutat e pyllit (multi-berry fruit), 10 lloje shegë dhe hibisgus dhe acid hialuronik për të rigjeneruar lëkurën e dëmtuar, dhe për t'i ofruar një pamje plot shëndet. 

*100ml

NEOGEN DERMALOGY Cica Repair Snail Cream

Përmban 88% koncrentrat sekrecioni kërmilli për t'ia shtuar hidratimin intensiv, veti shëruese dhe qetësuese për një lëkurë të dëmtuar. Ndërsa përmbajtja me AC-Cica Pure Complex, qetëson dhe mbron lëkurën me tendence akneike. Nga ana tjetër boronica e kuqe, 10 lloje të ndryshme frutash pylli, shega dhe acidi hialuronik ndihmojnë në qetësimin e lëkurës së lodhur duke nxitur elasticitetin e saj. E së funndmi, formulimi me 2% niacinamide ndihmon për të rregulluar prodhimin e melaninës dhe zbardhjes së hiperpigmentimit në lëkurë. 

*50gr

NEOGEN DERMALOGY Cica Repair Snail Essence

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni përgatitur me tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

NEOGEN DERMALOGY Cica Repair Snail Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe, në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

NEOGEN DERMALOGY Cica Repair Snail Essence

Përbërësit "magjik"

 96% sekrecion kërmilli, AC-Cica Pure Complex, ekstrakte nga frutat e pyllit (multi-berry fruit), 10 lloje shegë & hibisgus, acid hialuronik 

Lista e plotë e përbërësve

Snail Secretion Filtrate(96%), 1,2-Hexanediol, Betaine, Sodium Polyacrylate, Carbomer, Arginine, Octyldodeceth-16, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract,Rosa Damascena Flower Water, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Pimpinella Anisum (Anise) Fruit Extract,Water, Butyl Avocadate, Glycerin, Butylene Glycol, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Centella Asiatica Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry)Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Euterpe Oleracea FruitExtract, Sambucus Nigra Fruit Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Epilobium FleischeriExtract, Punica Granatum Fruit Extract, Citric Acid, Potassium Sorbate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Ethylhexylglycerin, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract,Propyl Gallate, Madecassoside

NEOGEN DERMALOGY Cica Repair Snail Cream

Përbërësit "magjik"

88% sekrecion të filtruar kërmilli, AC-Cica Pure Complex (ekstrakt centella asiatica, asiaticoside, madecassic acid, asiatic acid, dhe madecassoside), acid hialuronik, boronicë e kuqe

Lista e plotë e përbërësve

Snail Secretion Filtrate(88%), Dimethicone, Niacinamide, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol,Stearyl Alcohol, Artemisia Capillaris Extract, Glyceryl Stearate, Carbomer, Tromethamine, Polyacrylate-13, Palmitic Acid, Stearic Acid, Ethylhexylglycerin,Sodium Hyaluronate, Polyisobutene, Sodium Polyacrylate, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Rosa Damascena Flower Water, Hedera Helix (Ivy) Leaf/StemExtract, Adenosine, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Pimpinella Anisum (Anise) Fruit Extract, Polysorbate 20,Sorbitan Isostearate, Water, Butyl Avocadate, Centella Asiatica Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Glycerin, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid,1,2-Hexanediol, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract,Cornus Officinalis Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Sambucus Nigra Fruit Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Panax Ginseng Berry Extract,Vaccinium Myrtillus Fruit Extract, Epilobium Fleischeri Extract, Citric Acid, Potassium Sorbate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract,Propyl Gallate, Madecassoside

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Cica Repair Snail Essence & Cream

4,800 ALL 7,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI