Keni lëkurë të thatë & njëkohësisht sensitive? Dëshironi të gjeni një larës vajor & ujor që të pastrojë lëkurën dhe në fund të mos ndjeni se lëkura ju tendoset nga mungesa e hidratimit  Dëshironi t’i shtoni rutinës suaj një eksfoliues, por i trembeni ndonjë irritimi të mundshëm lëkurë? Me shumë dashuri ju rekomandojmë linjën e riformuluar: NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree! Kjo linjë është e testuar dhe provuar për lëkurën shumë sensitive!

NEOGEN Calming Cicatree Micellar Oil

Larësi vajor siguron pastrim nga sebumi i tepërt dhe papastërtitë e tjera në lëkurë. Përmbajtja me centella asiatica, ekstrakte të pemës së çajit dhe azulene, bëjnë të mundur qetësimin e lëkurës, ndërsa 10 lloje të ndryshme vajrash botanikë e pastrojnë atë pa shkaktuar irritim.

NEOGEN Calming Cicatree Micellar Cleansing Foam

Larësi ujor përmban kompleksin CICA (ekstrakte të bimës centella asiatica) dhe vajin e gjetheve të pemës së çajit, i cili qetëson lëkurën e irrituar duke e lënë këtë të fundit të hidratuar. 

NEOGEN Calming Cicatree Pad

Eksfoliuesi i adresohet akneve me inflamacion dhe lëkurës sensitive, falë përmbajtjes me CICA (5 komponentë të bimës centella asiatica) që njihet për vetitë e saj në qetësimin e irritimeve të lëkurës. Esenca e këtyre tamponave përmban 8 lloje acid hialuronik, 5 lloje keramidesh për t'a mbajtur të hidratuar lëkurën dhe për të ndihmuar në minimizimin e skuqjes. Acidet jo-irritues PHA dhe LHA ndihmojnë në heqjen e qelizave të vdekura dhe papastërtive që bllokojnë poret.

NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree Micellar Oil

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree Micellar Cleansing Foam

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree Pad

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, merrni një tampon pambuku dhe masazhoni fytyrën dhe qafën. Në këtë mënyrë keni bërë të mundur largimin e çdo mbetje papastërtie. Nuk është e nevojshme të shpëlani fytyrën. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Sigurohuni të mbyllni mirë kapakun e produktit, që tamponët të mbeten të lagësht dhe të pastër.

Këshillohet të përdoret çdo ditë, 1 herë në ditë.

NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree Micellar Oil

Përbërësit "magjik"

centella asiatica, ekstrakte të pemës së çajit, azulene, LHA

Lista e plotë e përbërësve

Lista e plotë e përbërësveCaprylic/Capric Triglyceride, Isopropyl Palmitate, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Ethylhexylglycerin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Water, Guaiazulene, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Ceramide NP, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Allantoin, Tocopherol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Panthenol, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Juglans Regia (Walnut) Seed Oil, ZINC PCA, Capryloyl Salicylic Acid, Butylene Glycol, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Xanthan Gum, Portulaca Oleracea Extract, Saururus Chinensis Extract, Artemisia Capillaris Extract, Caprylyl Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Acorus Calamus Root Extract, Hyaluronic Acid, Glucose, Sodium Hyaluronate, Madecassoside, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Limonene, Linalool

NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree Micellar Cleansing Foam

Përbërësit "magjik"

ekstrakte të bimës centella asiatica, vaji i gjetheve të pemës së çajit, panthenol, 8 lloje të acidit hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Potassium Cocoyl Glycinate, Lauramidopropyl Betaine, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Acrylates Copolymer, Citric Acid, Sodium Chloride, Potassium Cocoate, Hydroxyacetophenone, Dipropylene Glycol, Caprylyl Glycol, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Panthenol, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Dipotassium Glycyrrhizate, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Arginine, Cyanocobalamin, Aspartic Acid, Sapindus Trifoliatus Fruit Extract, PCA, Xanthan Gum, Glycine, Alanine, Gluconolactone, Portulaca Oleracea Extract, Saururus Chinensis Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, ZINC PCA, Capryloyl Salicylic Acid, Serine, Valine, Isoleucine, Threonine, Proline, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Phenylalanine, Histidine, Artemisia Vulgaris Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Acorus Calamus Root Extract, Adansonia Digitata Seed Oil, Ceramide NP, Glucose, Hydrogenated Lecithin, Phospholipids, Sodium Hyaluronate, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Cholesterol, Tocopheryl Acetate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Madecassoside, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide EOP, Ceramide AP, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Phytosterols, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Limonene, Linalool

NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree Pad

Përbërësit "magjik"

CICA (5 komponentë nga bima centella asiatica), 8 lloje acid hialuronik, 5 lloje keramidesh, ekstrakt nga gjethja e pemës së çajit, PHA, LHA

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract(10,000ppm), Betaine, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Panthenol, Gluconolactone, Glyceryl Caprylate, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Allantoin, Asiaticoside(36ppm), Madecassic Acid(32ppm), Asiatic Acid(32ppm), Guaiazulene, Niacinamide, Adenosine, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, ZINC PCA, Capryloyl Salicylic Acid, Houttuynia Cordata Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Adansonia Digitata Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Portulaca Oleracea Extract, Saururus Chinensis Extract, Propolis Extract, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Madecassoside(10ppb), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Acorus Calamus Root Extract, Pentylene Glycol, Ceramide NS, Ceramide AS, Ceramide EOP, Ceramide AP, Glucose, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Limonene, LinaloolPowerful soothing effects

 

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e Neogen-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, Neogen ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Calming Cicatree Line

5,600 ALL 8,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI