NEOGEN DERMALOGY Crystal Caviar Essential Mask është maskë pëlhurë e njomur në esencë. Nga emri mund të kuptojmë që është një maskë luksoze që i dhuron lëkurës elasticitet dhe shkëlqim! Ka një veprim të fuqishëm në lemimin e shenjave të moshës si: vijave të holla e rrudhave dhe hiperpigmentimit. Falë formulimit me haviar të bardhë, niacinamide dhe peptide do të ndjeni rezultate të mahnitshme që në përdorimin e parë. Përmban tre lloje acidesh hialuronik për t’i dhënë lëkurës hidratim të thellë. Përshtatet me të gjithë tipet e lëkurës, por më së shumti përdoret për të luftuar shenjat e moshës sepse stimulon prodhimin e kolagjenit.

*25ml
*1 copë

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 15-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit “magjik”

haviar i bardhë, kolagjen, peptide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Glyceeth-26, Panthenol, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Caviar Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Sodium Ascorbyl Phosphate, Acer Saccharum(Sugar Maple) Extract, Allantoin, Polyglyceryl-2 Stearate, Nelumbo Nucifera Flower Extract, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract, Rosemarinus Officinalis(Rosemary) Leaf Oil, Melissa Officinalis Leaf Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Vaccinium Angustifolium Blueberry) Fruit Extract, Dexrin, Polymethylsil Sesquioxane, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propanediol, Adansonia Digitata Seed Oil, Rumex Crispus Root Extract, Tripeptide-2, Tripeptide-1, Citrus Nobills (Mandarin Orange) Peel Oil, Asiatic Acid, Citrus Limon (Lemon) Fruit Extract, Lavendula Angustifolia (Lavender) Oil, Trehalose, Lecithin, Artemisia Annua Extract, Stearyl Alcohol, Ceramide 6 Ⅱ, Copper Tripeptide-1, Citrus Aurantium Bergamot Fruit Oil, Arginine, Honey Extract, Polysorbate 20, Oryza Sativa (Rice) Extract, Phenoxyethanol, Glutathione, Phaseolus Radiates Seed Extract, Niacinamide, Acrylate/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Madecassic Acid, PEG-32, PEG/PPG-17/6 Copolymer, Citrus Aurantium (Orange) Fruit Extract, Broussonetia Kazinoki Root Extract, Cetylethylhexanoate, Maltodextrin, Collagen, Sambucus Nigra Fruit Extract, Saccharum Orricinarum (Sugarcane) Extract, Tromethamine, Glycereth-26, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethty Tayrate Copolymer, Cyanocobalamine, Pelargonium Gravelens Flower Oil, Rubus Coreanus Fruit Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Aronia Melanocarpa Fruit Extract, Nonapeptide-1, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Xanthangum, Oligopeptide-1, Fragrance, Aristotelia Chilensis Fruit Extract, Oryza Sativa(Rice) Extract, Glyceryl Stearate, Saccharomyces Ferment, Xanthan Gum, Centella Asiatica Extract, Hexapeptide-11, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Pearl Extract, Palmitoylpentapeptide-4, Coco-Caprylate/Caprate, Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Acetylhexapeptide-8, Hyaluronic Acid, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Oil, Artemisia Capillaris Extract, Morus Alba Fruit Extract, Hydrogenated Lecithin, Ceramide 3, Ceramide 2, Ceramide 4, Palmitoyl Tripeptide-1, Camelia Sinensis Leaf Extract, Hexapeptide-9, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Betula Platyphlla Japonica Bark Extract, Ceramide 1, Prunus Serrulate Flower Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Asiaticoside

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

 

NEOGEN DERMALOGY Crystal Caviar Essential Mask (1pc.)

300 ALL 500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI