Një nga linjat më të fuqishme për lëkurën mature, dhe kundër shenjave të moshës të prodhuar nga laboratorët e markës inovative NEOGEN, është NEOGEN DERMALOGY Agecure 3D Derma A.G. Active+ Wrinkle Solution! Pjesë e kësaj linje është:

NEOGEN DERMALOGY Agecure One Minute Wrinkle Lift 3D Derma A.G. Active+ Wrinkle Solution Ampoule

Përmbajnë arginaline (peptide e patentuar), është cilësuar vitet e fundit si përbërësi i vetëm që imiton më së miri botoksin, dhe sigurisht pa injeksione në lëkurë. Ky përbërës ndalon komunikimin të nervave me muskujt në fytyrë njësoj siç bën botoksi, por në mënyrë natyrale, pa efekte anësore. Gjithashtu përmban edhe përbërësin resveratrol, që ndihmon në lëmimin e vijave të holla dhe rrudhat.

NEOGEN DERMALOGY Agecure Intensive New Age Cream

Ka përmbajtje të fuqishme peptidesh të patentuara, si: arginaline, Syn-Coll, dhe përbërësish të koncentruar, që njihen për efektet e tyre anti-moshë, si: adenosine, kolagjeni dhe panthenoli. Të gjithë së bashku punojnë dhe veprojnë për të zbehur dhe lëmuar shenjat e moshës në lëkurë.

NEOGEN DERMALOGY Agecure One Minute Wrinkle Lift 3D Derma A.G. Active+ Wrinkle Solution Ampoule

Pas pastrimit të lëkurës dhe vendosjes së tonerit, do të merrni shumë pak, sa një kokërr orizi, dhe do ta aplikoni te pjesa ku keni rrudhat. Duhet të relaksoheni 1-2 min pa bërë asnjë lëvizje në fytyrë. Është e nevojshme pas përdorimit të ampules të hidratohet lëkura mirë, por jo me produkte që përmbajnë përbërje vajore. Mund të përdoret edhe në mëngjes edhe në mbrëmje.

NEOGEN DERMALOGY Agecure Intensive New Age Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

NEOGEN DERMALOGY Agecure One Minute Wrinkle Lift 3D Derma A.G. Active+ Wrinkle Solution Ampoule

Përbërësit "magjik"

arginaline (peptide e patentuar), resveratrol, Syn-coll

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Trimethylpentanediol/Adipic Acid/Glycerin Crosspolymer, Trehalose, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Dimethicone, VP/VA Copolymer, Adenosine, Galactomyces Ferment Filtrate, Chrysanthellum Indicum Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Sesamum Indicum (Sesame) Seed Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Gentiana Lutea Root Extract, Swiftlet Nest Extract, Veronica Officinalis Leaf Extract, Honey Extract, Silkworm Cocoon Extract, Saussurea Involucrata Extract, Rosa Damascena Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil , Snail Secretion Filtrate, Angelica Gigas Root Extract, Juniperus Communis Fruit Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Extract, Lactobacillus, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Lactobacillus/Aspergillus/Prunus Mume Fruit Ferment Filtrate, Lactobacillus/Nelumbo Nucifera Seed Ferment Filtrate, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Resveratrol, Royal Jelly Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Flower Extract, Selaginella Lepidophylla Extract, Allium Sativum (Garlic) Bulb Extract, Madecassoside, Portulaca Oleracea Extract, Fomes Officinalis (Mushroom) Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Adansonia Digitata Leaf Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract, Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract, Bifida Ferment Lysate, Zanthoxylum Schinifolium Leaf Extract, Tuber Melanosporum Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Achillea Millefolium Extract, Alchemilla Vulgaris Extract, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Tricholoma Matsutake Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Rice Ferment Filtrate (Sake), Oryza Sativa (Rice) Extract, Artemisia Absinthium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Aspergillus/Rice Ferment Filtrate, Aspergillus Ferment, Gypsophila Paniculata Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Sambucus Nigra Fruit Extract, Morus Alba Fruit Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Milk Protein Extract, Milk Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract, Ginkgo Biloba Nut Extract, Phyllanthus Emblica Fruit Extract, Panax Ginseng Root Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Abalone Extract, Anemarrhena Asphodeloides Root Extract, Pearl Extract, Inonotus Obliquus (Mushroom) Extract, Calendula Officinalis Extract, Primula Veris Extract, Caviar Extract, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Theobroma Grandiflorum Seed Butter, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Extract, Corthellus Shiitake (Mushroom) Extract, Propolis Extract, Lupinus Albus Seed Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Camellia Sinensis Leaf Extract, Saccharomyces Ferment Filtrate, Yeast Extract, Tuber Magnatum Extract, Glycine, Glycosyl Trehalose, Glucose, Glutamic Acid, Nonapeptide-7, Nicotinoyl Tripeptide-35, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Lysine, Lecithin, Leucine, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Methionine, Anhydroxylitol, Valine, VP/Methacrylamide/Vinyl Imidazole Copolymer, Cyclopentasiloxane, Saccharide Isomerate, Serine, Cellulose Gum, Sodium Citrate, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Hydroxide, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Isostearate, Cysteine, Citric Acid, Silica, Amodimethicone, Acetyl Hexapeptide-8, Aspartic Acid, Alanine, Arginine, Arginine/Lysine Polypeptide, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Alcohol, Isoleucine, Xylitol, Xylitylglucoside, Xanthan Gum, Gellan Gum, Copper Tripeptide-1, Caprylyl Glycol, Caprylhydroxamic Acid, Tyrosine, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Threonine, Tripeptide-1, Tripeptide-29, Panthenol, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tripeptide-29, Palmitoyl Tripeptide-5, Palmitoyl Pentapeptide-4, Phenylalanine, Phenylpropanol, Potassium Sorbate, Polyglutamic Acid, Polysorbate 20, Polysilicone-11, Polyacrylate-13, Polyester-5, Polyisobutene, Propanediol, Propylene Glycol, Proline, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Hydrogenated Polyisobutene, Hydroxypropyl Methylcellulose, Hydroxyethylcellulose, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Hydrolyzed Elastin, Hydrolyzed Collagen, Hexapeptide-12, Hexapeptide-9, Histidine, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance

NEOGEN DERMALOGY Agecure Intensive New Age Cream

Përbërësit “magjik”

peptide të patentuara, arginaline, Syn-Coll, adenosine, kolagjen, panthenol

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cetearyl hexanoate, Dipropylene glycol, Canola Oil, Shea Butter, Glycerin, Hydrogenated Vegetable Oil, Ethylhexyl ethylhexanoate, niacinamide, behenyl alcohol, polyglyceryl-3 methyl glucoside distearate, Stearic acid, dimethicone, propolis extract, bifidobacteriaceae, centipede extract, white truffle extract, Aspergillus / rice fermentation filtrate, royal jelly extract, snail secretion filtrate, ethylhexyl glycerin, glutinous extract, palmitoyltreotide peptide-5, fucosanthin, drumstick seed oil, Sodium ascorbate, magnesium ascorbyl phosphate, madecassoside, hydrolized collagen, galactomyces fermented filtrate, hydrolyzed elastin, sunflower seed oil, white lupine seed extract, tocopherol, bergamot fruit oil, acetyl Hexapeptide-8, xylityl glucoside, anhydrous xylitol, xylitol, Glucose, Pearl Extract, Olive Oil, Adenosine, dipeptide diaminobutyryl benzylamide diacetate, Cetearyl alcohol, polyacrylate-13, disodium iodide, phenoxyethanol, Carnauba Wax, Caprylylgylcol, carbomer,Methylglucose sesquistearate, glyceryl stearate, Polyisobutene, polysorbate 20, citric acid, xanthan gum, sorbitan isostearate, butylene glycol,Caprylic / capric triglyceride, Hydrogenated Lecitin,Tromethamine, hydrogenated polyisobutene, caprylhydroxamic acid, 1,2-hexanediol

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Agecure 3D Derma A.G. Active+ Wrinkle Solution Line

15,660 ALL 17,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI