NEOGEN DERMALOGY Agecure Antiager Facial Top Coat është një produkt i fuqishëm, si asnjë produkt tjetër që mund të keni përdorur më parë për të luftuar shenjat e moshës! Ky krem ka përbërje shumë të veçantë sepse është i formuluar me 5 antioksidantë të ndryshëm, si: koenzima Q10, vitaminë E, acid alpha lipoik, vitaminë C & glutathion. Duke ndërvepruar me njëri-tjetrin, arrijnë të depërtojnë menjëherë dhe thellësisht në lëkurë duke ndihmuar në forcimin e strukturës së saj. Efektin e tij te menjëhershëm në lëmimin e rrudhave, madje dhe atyre shumë të thella, do ta ndjeni që në aplikimin e parë! Përmban gjithashtu niacinamide, acid hialuronik, panthenol, ekstrakt i rrënjës së ginsengut, glicerinë, duke i dhënë lëkurës hidratim, tonifikim, njëtrajtësim të tonit dhe efekt plot shkëlqim në fund! Duke e përdorur rregullisht, do të përmirësoni dukshëm aparencën e shenjave të moshës duke e ndjerë lëkurën më të gjallë dhe të re! Këshillohet për lëkurë mature.

Formula e tij nuk përmban 11 përbërës të dëmshëm si: paraben dhe aromë artificiale.

*52ml

Pas pastrimit në mëngjes dhe në mbrëmje, përdoreni në fazën e fundit të rutinës së kujdesit për lëkurën. Me anë të spatulës merrni një sasi të vogël nga pjesa me ngjyrë të bardhë dhe atë ngjyrë ari, dhe duke i përzier të dyja përbërjet, aplikojeni në të gjithë fytyren dhe qafën, duke e shtypur butësisht derisa të jetë përthithur nga lëkura. 

Përbërësit “magjik”

Koenzima Q-10, vitaminë E, acid alfa-lipolik, vitaminë C, glutathiona

Lista e plotë e përbërësve

White Cream: Pichia/Resveratrol Ferment Extract, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Synthetic Wax, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Phenyl Trimethicone, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Stearyl Dimethicone, Gold(0.1ppm), Akebia Quinata Extract, Ceratonia Siliqua (Carob) Fruit Extract, Ribose, Sodium Hyaluronate, Acetyl Hexapeptide-8, Panthenol, Hyaluronic Acid, Palmitoyl Glycine, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water, Royal Jelly Extract, Portulaca Oleracea Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Oryza Sativa (Rice) Seed Water, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Seed Extract, Calendula Officinalis Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Milk Extract, Lepidium Meyenii Root Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Saccharide Hydrolysate, Phellinus Linteus Extract, Panax Ginseng Root Extract, Lupinus Albus Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Hydroxydecyl Ubiquinone, Pearl Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Tocopherol, Glutathione, Ascorbic Acid, Ubiquinone, Sodium Chloride, Dimethiconol, Hydrogenated Lecithin, Coptis Japonica Root Extract, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Octadecene, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Mica, Titanium Dioxide (Cl 77891), Adenosine, CI 77489, Caprylyl Glycol, Pyridoxine HCl, Carnosine, Taurine, Thioctic Acid, Maltodextrin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance Ingredients Gold Cream: Pichia/Resveratrol Ferment Extract, Butylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Cyclohexasiloxane, Synthetic Wax, Glycerin, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Phenyl Trimethicone, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Stearyl Dimethicone, Gold(0.1ppm), Akebia Quinata Extract, Ceratonia Siliqua (Carob) Fruit Extract, Ribose, Sodium Hyaluronate, Acetyl Hexapeptide-8, Panthenol, Hyaluronic Acid, Palmitoyl Glycine, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Water, Royal Jelly Extract, Portulaca Oleracea Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Oryza Sativa (Rice) Seed Water, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Seed Extract, Calendula Officinalis Extract, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Milk Extract, Lepidium Meyenii Root Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Saccharide Hydrolysate, Phellinus Linteus Extract, Panax Ginseng Root Extract, Lupinus Albus Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Hydroxydecyl Ubiquinone, Pearl Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Tocopherol, Glutathione, Ascorbic Acid, Ubiquinone, Sodium Chloride, Dimethiconol, Hydrogenated Lecithin, Coptis Japonica Root Extract, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Octadecene, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Mica, Titanium Dioxide (Cl 77891), Adenosine, CI 77489, Caprylyl Glycol, Pyridoxine HCl, Carnosine, Taurine, Thioctic Acid, Maltodextrin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Fragrance

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Agecure Antiager Facial Top Coat

6,500 ALL 7,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI