Nëse keni dëshirë të trajtoni flokët e dëmtuar, dhe t'ju ofroni atyre rigjenerim, NARD Repair Line është zgjidhja e duhur ju! Kjo linjë ka 2 produkte shampoo dhe trajtim për flokët. 

NARD Repair Shampoo

E formuluar me vaj kokosi dhe ekstrakt të frutave Shikakai të cilat forcojnë rrënjën e flokut duke ofruar hidratim dhe vitalitet. Ndërsa 7 lloje të ndryshme përbërësish natyral, si: ekstrakti i lules Matricaria (lule kamomili), ekstrakti i gjetheve të rozmarinës dhe livandos do t'ju ofrojnë freski dhe qetësim të skalpit të irrituar nga acarimet e ndryshme. Shkuma e saj është e butë dhe ka aromë fantastike! 

*480ml

NARD Repair Treatment

Ky trajtim do të ushqejë flokët tuaj  falë formulimit me 14 lloje përbërësish të ndryshëm natyral të cilët shpërndajnë lëndë ushqyese të pasura në të gjitha fijet e flokëve, duke ndihmuar kështu në rigjenerimin e tyre. Ekstraktet e misrit, glicine, valine, proline, alanine etj., ndihmojnë në forcimin e rrënjës së flokut. Ndërsa kolagjeni, keratina, ekstraktet e fasuleve dhe ekstrakti baobab do t'ju dhurojnë hidratim dhe flokë super të butë ashtu si dhe vetë mëndafshi.

*480ml

NARD Repair Shampoo

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

NARD Repair Treatment

Pas larjes me shampo, aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokëve. Lëreni 5-10 minuta dhe shpëlajni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

NARD Repair Shampoo

Përbërësit "magjik"

ekstrakti i lules Matricaria (lule kamomili), ekstrakti i gjetheve të rozmarinës, ekstrakt livando, 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Dimethicone, Fragrance, Trihydroxystearin, Caprylyl Glycol, Babassuamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, PPG-3 Caprylyl Ether, Polyquaternium-10, Polyquaternium-67, Pentasodium Pentetate, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Acacia Senegal Gum, Sodium Carbonate, Laureth-4, Laureth-23, Adansonia Digitata Fruit Extract, Glycerin, Phenoxyethanol, C12-15 Pareth-3, Hydroxypropyl Methylcellulose, Peat water, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Hydrolyzed Collagen, Hexylene Glycol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Hydrolyzed Keratin, Freesia Refracta Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Arginine, 1,2-Hexanediol, Sodium Hydroxide, Aspartic Acid, PCA, Glycine, Alanine, Potassium Sorbate, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Histidine, Phenylalanine, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Linalool, Limonene

NARD Repair Treatment

Përbërësit "magjik"

misër, glicine, valine, proline, alanine, kolagjen, keratinë

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Dimethicone, Behentrimonium Chloride, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Sodium Benzoate, Caprylyl Glycol, Fragrance, Cetrimonium Chloride, Isopropyl Alcohol, Amodimethicone, Polyquaternium-67, Lactic Acid, Acacia Senegal Gum, Trideceth-3, Trideceth-15, Hydrolyzed Collagen, Adansonia Digitata Fruit Extract, Acacia Concinna Fruit Extract, Glycerin, Butylene Glycol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Peat water, Citric Acid, Hydrolyzed Wheat Protein, Alcohol, 1,2-Hexanediol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Arginine, Aspartic Acid, PCA, Phenoxyethanol, Glycine, Alanine, Potassium Sorbate, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Histidine, Phenylalanine, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tropolone, Acetic Acid, Limonene, Hexyl Cinnamal, Linalool

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Repair Shampoo & Treatment

4,400 ALL 5,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI