Dëshironi të keni një lëkurë të butë dhe të pastër? I formuluar me pluhur të lëvozhgës së arrës, vaj avokado dhe ekstrakte të pemës së çajit, NARD Himalaya Herb Body Scrub do t'ju ofrojë hidratim dhe ushqim të thellë të lëkurës, teksa largon të gjitha papastërtitë dhe qelizat e vdekura, falë përmbajtjes me kloruri natriumi dhe acid laktik, duke e lënë lëkurën të ndjehet e butë pa asnjë ndjesi irrituese. Nga ana tjetër formulimi me gjalpë shea, ekstraktet e gjethes së Eukaliptit dhe Betula Platyphylla do t'ju ofrojnë njëtrajtësim të tonit të lëkurës, duke i ofruar kësaj të fundit një pamje plot vitalitet dhe shkëlqim! Kush do t'i thoshte jo këtij produkti fantastik? 

Fomula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk krijon aspak irritim, madje edhe në lëkurat më sensitive.

*200ml

Gjatë dushit aplikoni një sasi të konsiderueshme në trup të lagur dhe masazhojeni butësisht. Më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Përbërësit "magjik"

pluhur i lëvozhgës së arrës, vaj avokado, ekstrakte të pemës së çajit, gjalpë shea, ekstraktet e gjethes së Eukaliptit dhe Betula Platyphylla.

Lista e plotë e përbërësve

Water, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Glycerin, Cocamide DEA, TEA-Lauryl Sulfate, Acrylates Copolymer, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Benzoate, Caprylyl Glycol, Potassium Hydroxide, Sodium Chloride, Dipropylene Glycol, Disodium EDTA, Tocopheryl Acetate, Butylene Glycol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter Extract, Polyglyceryl-10 Myristate, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Lactic Acid, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Betula Alba Leaf Extract, Cetyl Ethylhexanoate, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Ethylhexyl Palmitate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract(4,000 ppb), Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Portulaca Oleracea Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Phenoxyethanol, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(91.95 ppm), Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract(200 ppb), Ethylhexylglycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Fragrance, Linalool

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Himalaya Herb Body Scrub

2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI