Keni problematikë me rënien e flokëve? Dëshironi të ushqeni dhe trajtoni skalpin?
Tashmë të gjitha këto problematika mund t’i zgjidhni lehtësisht, falë përdorimit të produkteve fantastike të markës NARD. NARD Hair Loss Control Line përmban shampoo dhe tonik të cilat do t'ju ndihmojnë shumë në minimizimin e rënies së flokut.

NARD Hair Loss Control Shampoo

Shampoo ka kaluar të gjitha testimet rigoroze të aplikimit te persona të ndryshëm lidhur me efikasitetin e saj për forcimin e rrënjës së flokëve dhe minimizimin e rënies së tyre, duke shfaqur rezultate fantastike! Vaji i kokosit dhe ekstrakti i frutave Shikakai do të forcojnë rrënjën e flokëve si dhe do t'ju ofrojnë hidratim dhe elasiticitet. Ndërsa formulimi me 7 lloje përbërësish natyral si ekstrakt i lules Matricaria (lule kamomili), ekstrakt i gjetheve të rozmarinës dhe ekstrakt i livandos do t'ju ofrojnë qetësim të skalpit nga irritimet ose acarimet e faktorëve të jashtëm.

*500ml

NARD Hair Loss Control Tonic

Ky tonik do të forcojë rrënjën e flokëve duke parandaluar rënien e tyre. E formuluar me 22 lloje aminoacidesh, dhe 5 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, panthenol dhe allantoin për të depërtuar në 5 shtresa të skalpit, për të ruajtur balancën yndyrë-lagështi, të nevojshëm për skalpin. Ka një konsistencë ujore në mënyrë që i gjithë formulimi të shpërndahet në skalp dhe flokë, duke depërtuar në secilën prej rrënjëve të flokut. 

*200ml

NARD Hair Loss Control Shampoo

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

NARD Hair Loss Control Tonic

Tundeni shishen përpara përdorimit. Pas larjes së flokut sprucojeni tonikun afër skalpit që të shpërndahet në çdo pjesë të tij. Më pas masazhojeni butësisht me mollëzat e gishtave. Mund të përdoret dhe në flokë të thatë.

NARD Hair Loss Control Shampoo

Përbërësit "magjik"

vaji kokosi, ekstrakt i frutave Shikakai, ekstrakt i lules Matricaria (lule kamomili), ekstrakt i gjetheve të rozmarinës, ekstrakt livando

Lista e plotë e përbërësve

Argan Oil, Babassuamidopropyl Betaine extracted from babassu tree, Cocamidopropyl betaine, Cocamide MEA extracted from Coconut Oil, Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Jojoba Oil, Macadamia Seed Oil, Olive Oil, Spikenard Oil, Sunflower Seed Oil

NARD Hair Loss Control Tonic

Përbërësit "magjik"

22 lloje aminoacidesh, 5 lloje të acidit hialuronik, panthenol, allantoin, 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Alcohol Denat., Glycerin, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Menthol(l-Menthol), Salicylic Acid, Dex-panthenol, Fragrance, Allantoin, Butylene Glycol, 1, 2-Hexanediol, Rehmannia Chinensis Root Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Alisma Orientale Tuber Extract, Poria Cocos Sclerotium Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Panax Ginseng Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Caulerpa Lentillifera Extract, Lavendula Angustifolia (Lavender) Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Sodium Hyaluronate, Camellia Japonica Seed Oil, Caprylyl Glycol, Histidine, Proline, Phenylalanine, Tryptophan, Threonine, Tyrosine, Taurine, Ornithine, Arginine, Alanine, Isoleucine, Aspartic Acid, Asparagine, Cystine, Serine, Valine, Methionine, Leucine, Lysine, Glutamine, Polyglutamic Acid, Glycine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract (91.95 ppm), Ethylhexylglycerin, Glycine Soja (Soybean) Germ Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Limonene, Linalool

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Hair Loss Control Shampoo & Tonic

4,000 ALL 5,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI