Përkujdesja për flokë me onde & kaçurrela

Flokët me onde & kaçurrela kërkojnë një kujdes më specifik për të ruajtuar elasticitetin dhe formën e tyre! Nevojitet një balancë: hidratim-proteinë për t’i pasur sa më të shëndetshëm e të bukur! Përbërjet e produkteve duhet të jenë kryesisht me përbërje ujore, dhe jo konsistencë shumë të plotë, duke qënë se mund ta rëndojnë flokun dhe forma e tyre nuk do të jetë e qëndrueshme. Ndaj për të gjithë vajzat & djemtë, ju sugjerojmë linjën më poshtë :

NARD Professional Curling Essence

Kjo esencë do t’i dhurojë flokëve volum dhe qëndrim. Përmban 6 lloje proteinash & 22 lloje aminoacidesh për të forcuar flokët, ndërsa 6 lloje të ndryshme vajrash bimorë do i dhurojnë atyre ushqim intensiv dhe hidratim të thellë, pa i ndjerë flokët tuaj aspak ngjitës apo të yndyrshëm.

*150ml

NARD Styling Volume Spray

I formuluar me 5 lloje të ndryshme proteinash dhe 22 lloje aminoacidesh do t’ju riktheni volum flokëve. Ndërsa vaji i arganit  dhe ekstrakti i fasules së zezë ju ndihmon në forcimin e fijes së flokëve. Gjithashtu spray ju ofron ruajtjen e formës së ondeve apo kaçurrelave!

*200ml

NARD Professional Curling Essence

Pas larjes së flokut, aplikojeni në flokët tuaj, dhe vazhdoni me tharjen ose stilimin e tyre. Mund të aplikohet dhe në flokë të thatë. 

NARD Styling Volume Spray

Shkundeni mirë spray-n përpara përdorimit, dhe aplikojeni në një distancë prej 15cm nga flokët tuaj.

NARD Professional Curling Essence

Përbërësit "magjik"

6 lloje të ndryshme proteinash, 22 lloje aminoacidesh, acid hialuronik, 6 lloje të ndryshëm vajrash bimorë

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, PVP, Polyacrylamide, Polysorbate 20, Polysorbate 60, C13-14 Isoparaffin, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Arginine, Carbomer, Laureth-7, Disodium EDTA, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Allium Cepa (Onion) Bulb Extract, Artemisia Capillaris Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Freesia Refracta Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Methionine, Sodium Hyaluronate, Cysteine, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Glycine, Isoleucine, Valine, Histidine, Cystine, Phenylalanine, Glutamic Acid, Ornithine, Glutamine, Aspartic Acid, Taurine, Proline, Tyrosine, Alanine, Threonine, Serine, Tryptophan, Leucine, Lysine, Asparagine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(0.3ppm), Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Corn Protein, Glycine Soja (Soybean) Protein, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Protein, Hydrolyzed Cottonseed Protein, Oryza Sativa (Rice) Seed Protein, Hydrolyzed Potato Protein, Avena Sativa (Oat) Protein Extract, Hydrolyzed Fucus Vesiculosus Protein, Hydrolyzed Amaranth Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Citronellol, Limonene, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool

NARD Styling Volume Spray

Përbërësit "magjik"

 5 lloje të ndryshme proteinash, 22 lloje aminoacide, vaj argani, ekstrakt i fasules së zezë

Lista e plotë e përbërësve

Alcohol Denat., Acrylates/Octylacrylamide Copolymer, Water, Aminomethyl Propanol, Menthol, Salicylic Acid, Panthenol, Argania Spinosa Kernel Oil, Aspartic Acid, Arginine, Alanine, Asparagine, Cystine, Glutamic Acid, Glycine, Glutamine, Histidine, Isoleucine, Leucine, Lysine, Methionine, Ornithine, Phenylalanine, Proline, Serine, Taurine, Threonine, Tryptophan, Tyrosine, Valine, Avena Sativa (Oat) Protein Extract, Glycine Soja (Soybean) Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Amaranth Protein, Hydrolyzed Cottonseed Protein, Hydrolyzed Potato Protein, Hydrolyzed Fucus Vesiculosus Protein, Oryza Sativa (Rice) Seed Protein, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Protein, , Artemisia Capillaris Extract, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Propanediol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Fragrance Citronellol, Limonene, Eugenol, Linalool

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Professional Curling Essence & Volume Spray

2,450 ALL 3,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI