NARD Bouquet Garni Mild Foaming Hand Wash, është larës duarsh i linjës NARD Bouquet Garni Mild, i cili është i formuluar me ekstrakt krunde orizi për të ofruar pastrim të butë dhe të plotë të duarve duke i mbajtur njëkohësisht të hidratuara. Ky larës ndihmon gjithashtu në ruajtjen e lagështisë dhe forcimin e barrierës së lëkurës falë përmbajtjes me 5 lloje të ndryshme të acidit hyaluronic dhe panthenol. Por, nuk mbaron me kaq! Formulmi i tij është i pasur githashtu me 6 lloje të ndryshëm të vajrave bimorë natyralë si vaj i lules së diellit dhe avokado që ushqejnë intensivisht lëkurën. Ndërsa formulimi me ekstrakt të bimës centella asiatica, ofron qetësim të lëkurës së irrituar dhe asaj sensitive.


Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*250ml

 Pomponi një sasi të moderuar dhe masazhoni duart butësisht duke i shpërlarë tërësisht me ujë të vakët.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt krunde orizi, 5 lloje të ndryshme të acidit hyaluronic, panthenol, 6 lloje të ndryshëm të vajrave bimorë natyralë si vaj i lules së diellit, avokado, ekstrakt të bimës centella asiatica

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Lauric Acid, Potassium Hydroxide, Myristic Acid, Cocamidopropyl Betaine, Stearic Acid, Lauryl Betaine, Sodium Chloride, Palmitic Acid, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Tocopheryl Acetate, Disodium EDTA, Allantoin, Panthenol, Polyglyceryl-10 Myristate, Arachidic Acid, Hydroxyacetophenone, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Argania Spinosa Kernel Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Oleic Acid, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Centella Asiatica Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Ethylhexyl Palmitate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Freesia Refracta Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Portulaca Oleracea Extract, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Oryza Sativa (Rice) Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Oryza Sativa (Rice) Germ Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Ethylhexylglycerin

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouquet Garni Mild Foaming Hand Wash

2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI