NARD Bouquet Garni Low pH Mild Feminine Wash, është një larës i cili ofron një pastrim të kujdesshëm dhe delikat të zonës femërore Y (intime). Formulimi i tij përmban përbërës nga natyra Himalayan dhe 99/9%  përbërës patentë anti-bakterial të cilët ndihmojnë për ta mbajtur këtë zonë të pastër dhe të shëndetshme! Gjithashtu, ky larësi përmban aloe vera dhe ekstrakt centella asiatica, që njihen si "super heronjtë" për qetësimin e lëkurës madje edhe asaj shumë sensitive. Larësi mund të përdoret nga e gjithë familja, edhe nga fëmijët edhe nga meshkujt. 

Formula e tij është vegane dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*300ml

Aplikoni një sasi të konsiderueshme dhe masazhoni butësisht zonën Y. Më pas shpëlajeni me ujë të vakët.

Përbërësit "magjik"

aloe vera, ekstrakt centella asiatica, përbërës nga natyra Himalayan, 99/9%  përbërës patentë anti-bakterial

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Coco Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(91.95 PPM), Cnidium Officinale Root Extract, Astragalus Membranaceus Root Extract, Artemisia Princeps Leaf Extract, Angelica Gigas Root Extract, Glycerin, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Houttuynia Cordata Extract, Eclipta Prostrata Extract, Veronica Officinalis Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Propylene Glycol, Plantago Asiatica Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Rehmannia Chinensis Root Extract, Sodium Benzoate, Rosa Davurica Bud Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Bambusa Vulgaris Extract, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Lavendula Angustifolia (Lavender) Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract, Monarda Didyma Leaf Extract, Freesia Refracta Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Dipropylene Glycol, Hexylene Glycol, Polyglyceryl-10 Myristate, Ethylhexyl Palmitate, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate

AROMATICA, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

NARD Bouquet Garni Low pH Mild Feminine Wash

1,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI