Deshira e K-beauty për inovacion nuk ndalet vetëm në kujdesin e lëkurës; kjo qasje ndaj zhvillimit të produkteve ka një ndikim të drejtpërdrejtë edhe në tendencat e ngjyrave të flokëve. Kështuqë, nëse jeni gati për një ndryshim të flokëve për këtë vit, jemi këtu për t'ju udhëzuar, duke shfaqur pamje nga ato më natyrale deri tek ato më unike! Siç e dimë qëllimi kryesor i bojës së flokëve është të ngjyrosi flokët, por NARD Bouquet Garni Argan Essence Hair Color Cream shkon shumë më tej! Me përbërës si vaj kernel Argania Spinosa 10,000 PPB, keratin, mëndafsh, kjo bojë ruan fibrën natyrale të flokëve dhe e lë atë të shëndetshëm, duke mbuluar thinjat që në aplikimin e parë. Nga ana tjetër, ekstrakti i Melaleuca Alternifolia (Tea Tree), Ekstrakti i Centella Asiatica dhe ekstrakti i rrënjës së Nardostachys Jatamansi, do të japin një shkëlqim tërheqës dhe një ndjenjë butësie flokëve tuaj. Pra, nëse jeni duke menduar për një ndryshim të flokëve, pse të mos merrni një shenjë nga K-beauty?

Formula është vegane, pa amoniak dhe PPD. Gjithashtu është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për skalpin, si: silikon, sulfate, paraben, fragrancë artificiale.  përbërës të stimuluar pa amoniak dhe PPD.

* 01 (Colorant) 60g

* 02 (Oxidant) 60g

Hapi i parë:  Përzieni ngjyruesin(01) dhe oksidantin (02) në një enë në një raport 1:1 dhe aplikojeni me kujdes në flokë të thatë.

Hapi i dytë:  Lajeni flokun me ujë të vakët pas 30 minuta.

Përbërësit "magjik"

kernel Argania Spinosa 10,000 PPB, keratin, mëndafsh, ekstrakt Melaleuca Alternifolia (Tea Tree), Ekstrakt Centella Asiatica, ekstrakt të rrënjës së Nardostachys Jatamansi

Lista e plotë e përbërësve

[#1] Water, Ethanolamine, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Steareth-2, Toluene-2,5-Diamine Sulfate, Steareth-21, Glycerin, Amodimethicone, Behenyl Alcohol, Sodium Sulfite, Cetrimonium Chloride, Behentrimonium Chloride, Erythorbic Acid, Steartrimonium Chloride, Arachidyl Alcohol, Propylene Glycol, Tetrasodium EDTA, Isopropyl Alcohol, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Trideceth-3, Trideceth-15, Alcohol, Argania Spinosa Kernel Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Acetic Acid, Dipropylene Glycol, Hydrolyzed Silk, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Keratin, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Centella Asiatica Extract, Ethylhexylglycerin, Resorcinol, p-Aminophenol, m-Aminophenol, 2,4-Diaminophenoxyethanol HCL, Phenoxyethanol, Fragrance, Citronellol, Limonene, Linalool [#2] Water, Hydrogen Peroxide, Cetearyl Alcohol, Ceteth-40, Octyldodecanol, Amodimethicone, Sodium Lauryl Sulfate, Paraffin, Ceteth-1, Sodium Phosphate, Pentasodium Pentetate, Disodium EDTA, Dicocodimonium Chloride, Steartrimonium Chloride, Phosphoric Acid, Salicylic Acid, Disodium Phosphate, Sodium Carbonate, Fragrance, Limonene, Linaloo

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouquet Garni Argan Essence Hair Color Cream

1,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI