Nëse sot produkti i kozmetikës BB Cream është kaq i famshëm kudo në botë, kjo ështe falë K-Beauty. MISSHA, është e specializuar për prodhimin e BB Cream dhe ka krijuar një nga produktet e saj, Choboyang BB Cream. Efektet e mrekullueshme të këtij BB Cream janë të shumta, sepse të shumta janë edhe ekstraktet e bimëve medicinale aziatike. Gjithashtu, përbërja me ar të pastër, e bën këtë produkt të veçantë dhe luksoz. Përtej mbulimit të plotë, ky produkt e lë lëkurën me një tonalitet të njëtrajtshëm, përkujdeset për shenjat e moshës dhe i fal shkëlqim asaj. Mbrojtjen ndaj rrezeve të dëmshme UV të diellit, ia sigurojnë filtrat SPF30 PA++. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

*50ml

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

ekstrakt i bimës Centella Asiatica, ekstrakt i frutit Lime, adenosine, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Titanium Dioxide (CI 77891), Phenyl Trimethicone, Dipropylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Panax Ginseng Root Extract, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Butylene Glycol, Dimethicone, Arbutin, Cyclohexasiloxane, Zinc Oxide, Calcium Stearate, Sorbitan Sesquioleate, Magnesium Sulfate, Talc, Ci 77492, Disteardimonium Hectorite, Tocopheryl Acetate, Beeswax, Hydroxyethylcellulose, CI 77491, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Diisostearyl Malate, CI 77499, Glycerin, Propylene Carbonate, Triethoxycaprylylsilane, Alcohol, Silica, Cucurbita Pepo (Pumpkin) Fruit Extract, Cordyceps Sinensis Extract, Hydrogen Dimethicone, Ethylhexylglycerin, Fragrance, 1,2-Hexanediol, Adenosine, Velvet Exctract, Disodium EDTA, Tussilago Farfara (Coltsfoot) Flower Extract, Asparagus Lucidus Root Extract, Laminaria Japonica Extract, Bacillus/Soybean Ferment Extract, Leonurus Sibiricus Flower/Leaf/Stem Extract, Bletilla Striata Root Extract, Perilla Ocymoides Leaf Extract, Echinacea Purpurea Extract, , Velvet Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Foeniculum Vulgare (Fennel) Fruit Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Chrysanthemum Morifolium Flower Extract, Zizyphus Jujuba Fruit Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Sodium Hyaluronate, Gold

Për shumë femra, prezantimi i parë me K-Beauty ka qenë dhe mbetet marka e famshme koreane MISSHA. Kjo falë produkteve të linjës BB cream apo kremit mbrojtës ndaj rrezeve të diellit All Around Safe Block Aqua Sun Gel. MISSHA hodhi hapin e parë në treg në vitin 2001, duke ofruar një alternativë të re për konsumatorët. Ajo krijoi produkte me një cilësi shumë të lartë, por me çmime të përballueshme, ndryshe nga markat e tjera të asaj kohe që kishin dominuar tregun me çmimet e tyre marramendëse. Ndër vite, MISSHA fitoi zemrat e miliona ndjekësve falë produkteve me përbërje efektive që përmbushin dëshirën dhe nevojën e konsumatorit për një lëkurë të shëndetshme e plot gjallëri. Nëse markat e tjera premtojnë “rezultate të menjëhershme”, MISSHA ka një qasje tjetër duke promovuar një përmirësim gradual të problematikave të lëkurës.

Customer Reviews

Based on 3 reviews Write a review

MISSHA Choboyang BB Cream SPF30 PA++

3,000 ALL 3,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI