MEDIHEAL Total Kera Treatment Hair Pack është një trajtim intensiv për flokët e dëmtuar në kushtë shtëpie! Kjo maskë trajtuese ofron ushqim të thellë për flokët nga rrënja e deri tek majat! E kjo vetëm në 15 minuta tek mund të qëndroni në shtëpi! Me këtë trajtim do të harroni flokët e ashpër dhe të pabindur, sepse është i formuluar me keratinë të hidrolizuar e cila forcon rrënjën e flokut, së bashku me kolagjenin e hidrolizuar për t’i bërë flokët sa më të butë, më të menaxhueshëm dhe të mëndafshtë. Mikrosferat e keratinës dhe të kolagjenit, trajtojnë intensivisht flokët dhe ofrojnë ndjesi super të butë teksa do të kaloni gishtat nëpër to. Kjo sigurisht edhe falë 4 lloje vajrash të ndryshëm, si: jojoba, argani, kokosi dhe vaj i lules Common Camellia. Ky trajtim është i përshtatshëm për të gjitha tipologjitë e flokëve, por që dëshirojnë të ndihen të mëndafshtë dhe të butë!

*40ml
*1 copë

Pasi të keni larë flokët me shampoo dhe të keni larguar ujin e tepërt me peshqir, mblidhni flokët tuaja lart dhe më pas vendosni kapuçin e flokëve, duke u siguruar që ngjitëset e kësaj të fundit të vendoset drejt ballit tuaja. Mbajeni për 10-15 minuta. Për trajtim më efikas gjatë pritjes, mbështilleni kokën me një peshqir. Më pas shpëlani flokët me ujë të bollshëm dhe të vakët. 

Përbërësit "magjik"

keratinë e hidrolizuar, kokos, kolagjen i hidrolizuar

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dimethicone, Cetyl Alcohol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Stearyl Alcohol, Fragrance, Steartrimonium Chloride, Amodimethicone, Myristyl Alcohol, Cetrimonium Chloride, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Dimethiconol, Lauryl Alcohol, Betaine, Citric Acid, Allantoin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Panthenol, Polyquaternium-33, Trideceth-12, Ethylhexylglycerin, Disodium, EDTA, Camellia Japonica Seed Oil, Capryl Glycol, Hydrolyzed Keratin, Cyclomethicone, Limonene, Triolein, Hexyl Cinnamal, Tocopheryl Acetate, Hydrolyzed Collagen, Simmondsia Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Ceramide NP, Silk Amino Acids, Silk Extract, Hydrolyzed Soy Protein, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Valine, Threonine, Proline, Isoleucine, Histidine, Methionine, Cysteine, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydrolyzed Elastin, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Palmitoyl Petapeptide-4, Hexapeptide-9.

Marka koreane MEDIHEAL është themeluar nga Fakulteti i Dermo-esktetikës mjekësore në Universitetin shtetëror të Seulit, në Korenë e Jugut. Produktet e kësaj marke janë krijuar nga një ekip i përkushtuar i ekspertëve të lëkurës. MEDIHEAL ofron një gamë të gjerë të produkteve, ky mbizotërojnë maskat “Sheet Mask”, me formulë inovative për t’i ofruar lëkurës atë çka vërtet ajo ka nevojë. Marka promovon idenë e përdorimit të produkteve në kushte shtëpie, duke pasur një rezultat të mrekullueshëm në lëkurë pa pasur nevojë për trajtime profesionale të kushtueshme. Të gjitha produktet janë të testuara dermatologjikisht dhe për këtë arsye janë të sigurta për t’u përdorur. Marka është në krye të industrisë së bukurisë koreane, pasi ka shitur tashmë 10 milionë copë pako me maska, ndërsa reputacioni i tyre vazhdon të rritet çdo ditë.

MEDIHEAL Total Kera Treatment Hair Pack

600 ALL 800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI