Keni problematikë me njollat kafe në lëkurë dhe njëkohësisht dëshironi t'ju adresoheni shenjave të moshës? MARY & MAY Idebenone + Blackberry Complex Serum & Cream është zgjidhja e duhur, produktet e të cilës nuk do të ndahen më asnjëherë nga rutina juaj! 

MARY & MAY Idebenone + Blackberry Complex Serum 

Ky serum është i formuluar me 1000ppm idebenone i cili ka efekt antioksidues në lëkurë 4 herë më shumë se vitamina C dhe koenzima Q10, dhe mbron lëkurën nga radikalet e lira. Ndërsa formulimi me 20% kompleks të manaferrës së zezë, i cili përmban antocianinë parandalon shenjat e avancuara të moshës. Që në momentin e parë të aplikimit do të vëreni hidratim dhe butësi të lëkurës tuaj, ndërsa më pas do të shikoni një shkëlqim natyral.

*30ml

MARY & MAY Idebenone + Blackberry Complex Intense Cream

Ky krem është i formuluar me 500ppm idebenone dhe 63% kompleks Blackberry, të njohur për vetitë e tyre antioksiduese në lëkurë, duke ndihmuar në minimizimin e shfaqjes së rrudhave dhe mbojtjen e lëkurës nga dëmtimet e jashtme mjedisore dhe radikalet e lira. Nga ana tjetër ky krem përmban 5 lloje të ndryshme keramidesh dhe Phytosphingosine, për të krijuar një barrierë të shëndetshme dhe për të ofruar hidratim të thellë. Ndërsa niacinamidet do të ndihmojnë në zbehjen e njollave kafe. 

*70gr

MARY & MAY Idebenone + Blackberry Complex Serum 

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

MARY & MAY Idebenone + Blackberry Complex Intense Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

MARY & MAY Idebenone + Blackberry Complex Serum 

Përbërësit "magjik"

idebenone, kompleks Blackberry

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract (67,500ppm), Euterpe Oleracea Fruit Extract (67,500ppm), Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract (67,500ppm), Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydroxydecyl Ubiquinone (1000ppm), Hydrogenated Lecithin, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

MARY & MAY Idebenone + Blackberry Complex Intense Cream

Përbërësit "magjik"

idebenone, kompeks blackberry, 5 lloje keramide, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract (21%), Euterpe Oleracea Fruit Extract (21%), Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract (21%), Glycerin, Butylene Glycol, Purified Water, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Cetearyl Alcohol, Cetyl Ethylhexanoate, Isododecane, Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Olivate, Panthenol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Polyglyceryl-10 Laurate, Sorbitan Olivate, Sodium Polyacrylate, Hydrogenated Lecithin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Hydrogenated Polydecene, Ethylhexylglycerin, Hydroxydecyl Ubiquinone (500ppm), Adenosine, Pentylene Glycol, Trideceth-6, Disodium EDTA, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Stearic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Ceramide NP, Ceramide NS, Phytosphingosine, Cholesterol, Ceramide AS, Ceramide AP, Ceramide EOP

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore.  

MARY & MAY Idebenone + Blackberry Complex Serum & Cream

3,000 ALL 5,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI