Balsami Nine Less Magic Nine Hair Volume është një mrekulli e vogël që bën realitet ëndrrën e kujdesit profesional në shtëpi për flokët e dëmtuar. Një balsam i cili riparon dhe mbron flokët nga rrezet e dëmshme të diellit UV si edhe nga pajisjet stiluese, si: tharësja e flokëve, pjastra etj. Kjo falë formulimit të tij me kompleks CN-peptide, një përbërës thelbësor i cili ndihmon për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të hidratuar. Ndërsa, tripeptidi i bakrit-1, ka veti shëruese të plagëve, anti-inflamatore dhe stimulon prodhimin e kolagjenit dhe përbërësve të tjerë identikë me lëkurën (elastin, glikozaminoglikane). Nga ana tjetër, glicerina, një përbërës magjik për flokët kaçurrelë, të trashë ose të dredhur, ndihmon në hidratimin dhe definimin e flokut tuaj. Pas përdorimit flokët tuaj do të marrin jetë dhe do t'i ndjeni më elastikë dhe të shëndetshëm dhe me volum se kurrë më parë!

*150ml

Pas larjes me shampoo dhe tharjes me peshqir, aplikojeni në gjatësinë e flokëve. Gjithashtu mund t’a aplikoni përpara përdorimit të pajisjeve stiluese, si: tharëse flokësh, pjastër, për të mbrojtur flokët nga dëmtimi i nxehtësisë. Mund të aplikohet edhe në flokë të thatë.

Përbërësit "magjik"

CN-peptide, tripeptidi i bakrit-1 dhe glicerinë.

Lista e plotë e përbërësve

Glycerin, Water, Dimethicone, Cyclopentasiloxane, Butylene Glycol, Isopropyl Myristate, Myristyl Alcohol, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Cetyl Ethylhexanoate, Steartrimonium Chloride, Dipropylene Glycol, Propylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Cetrimonium Chloride, Polyquaternium-7, Isopropyl Palmitate, Sodium Benzoate, Ethylhexylglycerin, Copper Tripeptide-1, Glutathione, Oligopeptide-29, Oligopeptide-32, Palmitoyl  Pentapeptide-4, Fragrance

Marka koreane e kujdesit për flokët NINELESS i jep përparësi efikasitetit të përbërësve dhe formulimeve të saj për të ofruar produkte shumë efektive për kujdesin e flokëve. Marka koreane përdor teknologji dhe kërkime të avancuara kur zhvillon produkte për kujdesin e flokëve dhe artikujt vijnë në paketim minimalist. Qasja e saj për kujdesin e flokëve është të përfshijë të paktën nëntë përfitime në formula duke përjashtuar të paktën nëntë përbërës të dëmshëm, dhe produktet plotësojnë nevojat e ndryshme të flokëve dhe kokës. Artikujt më të shitur të NINELESS përfshijnë shampon për pastrimin e kokës Magic Nine Perlite, Essence ushqyese intensive të flokëve të përditshme dhe shampo ushqyese intensive të përditshme. Të gjitha produktet janë 100% të prodhuara në Kore.

NINE LESS Magic Nine Rich Hair Volume Balm

3,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI