Larësi vajor - PURITO From Green Cleansing Oil

Pastrues fytyre vajor

Larës vajor i butë, me 5 lloje vajrash natyral. Ka konsistencë të lehtë, por gjithashtu është shumë efektiv në pastrimin e thellë të lëkurës, duke mos i krijuar asnjë irritim edhe asaj më të ndjeshme. Përbërësit special të këtij larësi janë: vaji i ullirit, i njohur për vetitë e tij hidratuese dhe parandaluese në shfaqjen e shenjave të moshës; vaji i farave të lulediellit, një antioksidant i fuqishëm me efekt qetësues; vaji i farave të Jojoba-s, i cili ndihmon në kontrollimin e mbiprodhimit të yndyrës; vaji i bajames së ëmbël, një anti-inflamator; vaji i farave të rrushit, që njihet për vetitë e tij rigjeneruese për lëkurën. Në tërësi, këta përbërës ndihmojnë në heqjen e çdo papastërtie, si dhe e ushqejnë lëkurën duke e furnizuar me hidratim. Produkt 100% vegan, pa përbërës të rrezikshëm, si EPG dhe ethanol.

*200ml

Larësi ujor- COSRX Low-pH Good Morning Cleanser

Pastrues fytyre ujor

Larës ujor, ideal për të nisur ditën duke e pastruar lëkurën nga çdo papastërti e sebum i tepërt i krijuar gjatë natës. I formuluar me pH të ulët, i ngjashëm me pH natyral të lëkurës, për të mos e lënë atë të tërhequr dhe të thatë, si dhe duke e përgatitur për të përthithur sa më mirë përbërësit e produkteve të tjera të rutinës suaj. Vaji esencial “magjik” i Pemës së Çajit (Tea Tree Oil), ka efekt anti-bakterial, dhe acidi natyral BHA (acid salicilik), depërton thellësisht në poret e lëkurës duke i pastruar ato tërësisht nga yndyra dhe sebumi i tepërt. Ky larës është i përshtatshëm jo vetëm për në mëngjes, por edhe si pastrues i dytë në mbrëmje, pas atij vajor.

*150ml

Hapi 1: Larësi vajor 

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Hapi 2: Larësi ujor

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

PURITO From Green Cleansing Oil

Përbërësit "magjik"

vaji i ullirit, vaji i farave të Jojoba-s, vaji i bajames së ëmbël, vaji i farave të rrushit, vaji i farave të lulediellit

Lista e plotë e përbërësve

Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Vegetable Oil

COSRX Low-pH Good Morning Cleanser

Përbërësit "magjik"

ferment Saccharomyces (Maja), ekstrakt i gjethes të bimës Cryptomeria Japonica, vaji esencial i gjethes së Pemës së Çajit (Tea Tree)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Polysorbate 20, Styrax Japonicus Branch/Fruit/Leaf Extract, Butylene Glycol, Saccharomyces Ferment, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Allantoin, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Betaine Salicylate, Citric Acid, Ethyl Hexanedil

 

PASTRIM I DYFISHTË PËR LËKURËN E YNDRYSHME

4,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI