Marka KLAVUU ka zbuluar dhe hulumtuar për krijimin e këtij seti, benefitet e përbërësve të ndryshëm të ekstraktuara perlat. Nuk është një fakt i dëgjuar shpesh, por perlat janë shumë të ngjashme me lëkurën e njeriut. Një lëkurë e njomë dhe e re, në dukje duket është e lëmuar, e tendosur dhe me shkëlqim, ashtu duken edhe perlat e reja, apo jo?

KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Cream

Ndihmon në luftën kundër shenjave pre-mature të moshës, siç janë: dehidratimi, lëshimi i lëkurës, vijat dhe rrudhat.

KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Eye Cream

Ndihmon në lëmimin e vijave të holla, zbardhjen e rrathëve të zinj, duke i ofruar kësaj zone shkëlqim natyral.

KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme nga ana e spatulës dhe aplikojeni butësisht në lëkurë. Ndërsa me anë të sferës që është e strukturuar me perlë, masazhoni të gjithë fytyrën.

KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Eye Cream

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve.

KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Cream

Përbërësit "magjik"

ekstrakt të perlave Koreane, kolagjen perlash, conchiolin (proteinë perlash), peptide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Hydrogenated Polyisobutene, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, PCA Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Polydecene, Niacinamide, Pentylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Pearl Extract, 1,2-Hexanediol, Behenyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Polyacrylate-13, Dimethicone, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Polyisobutene, Hydroxyacetophenone, Polysorbate 20, Fragrance(Parfum), Eclipta Prostrata Extract, Sodium Polyacrylate, Sorbitan Isostearate, Melia Azadirachta Leaf Extract, Adenosine, Melia Azadirachta Flower Extract, Sodium Phytate, Coccinia Indica Fruit Extract, Dipropylene Glycol, Aloe Barbadensis Flower Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Carnosine, Corallina Officinalis Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Hydrolyzed Vegetable Protein, Maltodextrin, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Asiaticoside, Sorbitan Laurate, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Carbomer, Hydroxyethylcellulose, Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Histidine, Cysteine, Methionine, Caprylyl Glycol, Palmitoyl Tripeptide-5, Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobutyric Urea Trifluoroacetate, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tripeptide-1, Magnesium Chloride, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Hydrolyzed Collagen, Ceramide NP, Phospholipids, Phytosphingosine, Phytosterols

KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Eye Cream

Përbërësit "magjik"

ekstrakt të perlave Koreane, kolagjen perlash, conchiolin (proteinë perlash), peptide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Dicaprylyl Carbonate, Cetearyl Alcohol, Caprylyl Methicone, Niacinamide, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Dipentaerythrityl Hexahydroxystearate/Hexastearate/Hexarosinate, Silica, Glyceryl Stearate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Polyglyceryl-2 Stearate, Vinyl Dimethicone, Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide (CI 77891), Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Chlorella Vulgaris Extract, Glucose, Stearyl Alcohol, Hydroxyacetophenone, VP/Hexadecene Copolymer, Butylene Glycol, Fructooligosaccharides, Fructose, Xanthan Gum, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Pearl Extract, Polyisobutene, Fragrance(Parfum), Adenosine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tin Oxide (CI 77861), Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Tocopherol, Carnosine, Ethylhexylglycerin, Glycine Soja (Soybean) Oil, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Retinol, Aspartic Acod, Leucine, Caprylyl Glycol, Alanine, Lysine, Palmitoyl Tripeptide-5, Arginine, Tetradecyl Aminobutyroylvalylaminobutyric Urea Trifluoroacetate, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Threonine, Valine, Isoleucine, Histidine, Cysteine, Methionine, Acetyl Hexapeptide-8, Magnesium Chloride, Hydrolyzed Conchiolin Protein, Hydrolyzed Collagen, Ceramide NP, Phospholipids, Phytosphingosine, Phytosterols

Marka luksoze koreane KLAVUU ka një emërtim të veçantë nga fjalët suedisht "klar" ("paster"), and "vuu" ("pamje"). Produktet e prodhuara nga brand-i, më së shumti janë të formuluar nga ekstrakt të perlave të marra nga ishulli Jeju. Produktet e saj targetojnë problematika të ndryshme të lëkurës, si: hiperpigmentimi, purifikimi, mbrojtja UV, hidratimi, reduktimi i akneve, dhe kujdesi ndaj lëkurës së trupit në përgjithësi. Të gjitha produktet KLAVUU prodhohen në Kore, duke përfshirë 2 produktet "Bestseller" të saj, që janë: KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Cream dhe KLAVUU Resuve Pearlsation Multi Peptide Eye Cream, që rreshtohen me krenari në koleksionin KORAL SECRETS!

KLAVUU Rejuve Pearlsation Multi Pearl Peptide Face & Eye Cream

8,000 ALL 12,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI