Nëse dëshironi t'i ofroni lëkurës hidratim të thellë pa u shqetësuar për më të voglin irritim të mundshëm, ju rekomandojmë linjën KLAIRS Rich Moist Line.  Vetë marka KLAIRS njihet dhe është e specializuar për formulime produktesh, që i përgjigjen lëkurës sensitive. Linja përbëhet nga larësi, maskë "Sheet Mask", serum dhe krem hidratues. 

KLAIRS Rich Moist Foaming Cleanser

I formuluar me kombinim të aminoacidesh, frutave dhe ekstrakteve bimore, si: vaj ananasi dhe pemës së çajit, acid hialuronik, vaj ulliri, dhe përplot me keramide. Të gjithë së bashku punojnë për të larguar papastërtitë dhe sebumin e tepërt nga lëkura, por siç thamë jo atë të nevojshëm, për ta lënë atë të butë.

*100ml

KLAIRS Rich Moist Soothing Tencel Sheet Mask

Maska është e formuluar posaçërisht për të trajtuar lëkurën e thatë si dhe atë me sensitivitet të lartë. Formula e saj përmban 5 lloje të ndryshme ceramide-sh dhe përbërës të tjerë si psh.: ekstrakt nga bima Aloe Vera, ekstrakt nga bima Centella Asiatica, panthenol dhe acid hialuronik, për të rigjallëruar lëkurën e dehidratuar. Esenca e kësaj maske ka veti qetësuese dhe forcon barrierën e lëkurës së dëmtuar.

*25ml

KLAIRS Rich Moist Soothing Serum

I formuluar me një larmishmëri përbërësish organikë, si: selino, rrënjë të karrotës, dhe ekstrakt brokoli mundëson hidratimin në të gjithë shtresat e lëkurës, pa dëmtuar aspak barrierën mbrojtëse delikate të saj. Së fundmi, ky serum është përmirësuar nga vetë marka, duke e bërë konsistencën e tij më të lehtë, në mënyrë që të përthithet lehtësisht edhe nga lëkura me tendencë mbiprodhimi të yndyrës.

*80ml

KLAIRS Rich Moist Soothing Cream

Ky krem përveç hidratimin të nevojshëm dhe optimal që i ofron lëkurës në afatgjatë, ndihmon gjithashtu në stabilizimin e saj, ndërsa ul temperaturën në vatrat e nxehta, dhe të skuqura, duke bërë të mundur edhe minimizimin e poreve! Formula e përqendruar e Rich Moist Soothing Cream, përmban beta glucan të marrë nga majaja, për të forcuar barrierën mbrojtëse që mund të jetë e irrituar dhe e ndjeshme, duke i ofruar lëkurës rigjenerim si nga brenda dhe jashtë saj.

*60ml

KLAIRS Rich Moist Foaming Cleanser

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

KLAIRS Rich Moist Soothing Tencel Sheet Mask

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 15-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

KLAIRS Rich Moist Soothing Serum

Përdoreni pas tonerit apo esencës. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

KLAIRS Rich Moist Soothing Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

KLAIRS Rich Moist Foaming Cleanser

Përbërësit "magjik"

sodium hyaluronate, ekstrakt nga gjethja e aloes, vaj nga gjethja tea tree

Lista e plotë e përbërësve

Water, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, Propylen Glycol, Lauric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium, Hyaluronate, Dimethyl Sulfone, Potassium Hydroxide, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Betaine, Stearic Acid, Chamaecyparis Obtusa Water, Ananas Sativus(Pineapple) Fruit Extract, Chlorphenesin, Melaleuca, Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Panthenol, Citric Acid, Pyridoxine, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Hibiscus Esculentus, Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Arctium Lappa Root Extract, Hibiscus Mutabilis Flower Extract, Corchorus Olitorius Leaf Extract, Hydrolyzed Pea Protein, Lecithin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Phytosterols, Squalane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Ceramide 3, Propanediol, Apium Graveolens (Celery) Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Brassica Rapa Turnip) Leaf Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Solanum, Lycopersicum (Tomato) Fruit/Leaf/Stem Extract, Lysine HCl, Proline, Sodium Ascorbyl Phosphate, Acetyl Methionine, Theanine, Tocopheryl Acetate, Panax Ginseng Callus Culture Extract, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Beta-Glucan, Papain

KLAIRS Rich Moist Soothing Tencel Sheet Mask

Përbërësit "magjik"

ceramides, Aloe Vera, esktrakt nga bima Centella Asiatica

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene glycol, glycerin, 1,2-hexanediol, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Glycereth-26, Propanediol, Dipotassium Glycyrrhizate, Panthenol, Betaine, Allantoin, Cellulose, Hydroxyethyl cellulose, Sodium hyaluronate, Centella Asiatica Extract, Hydrogenated lecithin, Ceramide NP, Ceramide NS, Ceramide AP, Ceramide AS, Ceramide EOP, Phytosphingosine, Cholesterol, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Carbomer, Arginine, Disodium EDTA, Sodium Acetate, PVM/MA Copolymer, Polyglyceryl-10 Laurate, Glyceryl Acrylate/ Acrylic Acid Copolymer, Ethylhexylglycerin

KLAIRS Rich Moist Soothing Serum

Përbërësit "magjik"

ekstrakt centella asiatica, ekstrakt nga rrënja licorice, ekstrakt nga grapefruit, vaj esencial nga lëkura e limonit, vaj esencial levando

Lista e plotë e përbërësve

Aqua(Water), Butylene Glycol, Betaine, DimethyI Sulfone, Propanediol, Disodium EDTA, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Centella Asiatica Extract, Arginine, Carbomer, 1,2-Hexanediol, Chlorphenesin, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Tocopheryl Acetate, Citrus Paradisi Fruit Extract, licium Verum Fruit Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Panthenol, Luffa Cylindrica Fruit/Leaf/Stem Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Polyquaternium-51, Portulaca Oleracea Extract, Limonene, Citrus Limon Peel Oil, Apium Graveolens Extract, Brassica Oleracea Capitata Leaf Extract, Brassica Rapa Leaf Extract, Oryza Sativa Bran Extract, Brassica Oleracea Italica Extract, Daucus Carota Sativa Root Extract, Solanum Lycopersicum Fruit/Leaf/Sten Extract, Beta-Glucan, Acetyl Methionine, Lysine HCL, Proline, Sodium Ascorbyl Phosphate, Theanine, Lavandula Angustifolia Oil, Natto Gum, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Linalool, Canangadorata Flower Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Eucalyptus GIlobulus Leaf Oil

KLAIRS Rich Moist Soothing Cream

Përbërësit "magjik"

gjalpë shea, vaj jojoba, keramide, ekstrakt nga fruti Papaya

Lista e plotë e përbërësve

Aqua(Water), Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Alcohol, Cyclopentasiloxane, Glyceryl Stearate, Cetyl Ethylhexanoate, Butyrospermum Parkii Butter, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Stearic Acid, Butylene Glycol, Sorbitan Sesquioleate, Betaine, Microcrystalline Wax, Sorbitan Stearate, PEG-100 Stearate, Arginine, Carbomer, Chlorphenesin, Dimethicone, Tocopheryl Acetate, Citrus Paradisi Fruit Extract, Illicium Verum Fruit Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Citric Acid, Beta-Glucan, Hydrogenated Lecithin, Portulaca Oleracea Extract, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Limonene, Citrus Limon Peel Oil, Aloe Barbadensis Leaf
Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Sodium Hyaluronate, Ceramide NP. Disodium EDTA, Lavandula Angustifolia Oil, Polyquaternium-51, Citrus Aurantium Dulcis Peel Oil, Apium Graveolens Extract, Brassica Oleracea Capitata Leaf Extract, Brassica Rapa Leaf Extract, Oryza Sativa Bran Extract, Disodium Adenosine Triphosphate, Brassica Oleracea Italica Extract, Daucus Carota Sativa Root Extract, Solanum Lycopersicum
Fruit/Leaf/Stem Extract, Acetyl Methionine, Lysine HCL, Proline, Sodium Ascorbyl Phosphate, Theanine, Linalool, Cananga Odorata Flower Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Algin, Carica Papaya Fruit Extract, Sodium Hydroxide, Citronellol, Geraniol, Citral, Natto Gum.

KLAIRS është një markë e cilësisë së lartë në botën e K-Beauty, pjesë e gjigandit të kozmetikës, Wishtrend. Që prej krijimit të saj në vitin 2010, ajo i ka qëndruar besnike filozofisë "Simple, but enough!" (E thjeshtë, por mjaftueshëm!). Kjo markë ka besimin se edhe produktet me formulime të thjeshta dhe pa përbërës të dëmshëm, sjellin rezultate të shkëlqyera për të gjithë tipet e lëkurës. Përbërja e tyre është hipoalergjike dhe të gjitha këto produkte janë të përshtatshme për lëkurën me sensitivitet të lartë. Ndër vite, KLAIRS ka fituar popullaritet të lartë falë fjalëve të mira të thëna nga konsumatorë që mbeten gjithmonë të kënaqur. Pa harruar këtu dhe një pikë tjetër të fortë, raportin e drejtë mes cilësisë së lartë dhe çmimeve të arsyeshme të produkteve të saj. Gjithashtu KLAIRS është një nga markat më miqësore me mjedisin dhe kafshët, sepse prodhon produkte vegane, të pa testuara në kafshë dhe e nënvizon gjithmonë faktin se ky koncept abuziv është i gabuar e duhet luftuar. Ka fituar 20 çmime kombëtare dhe ndërkombëtare. Shembuj të këtij suksesi janë: toneri “Supple Preparation Facial Toner” dhe serumi me vitaminë C “Freshly Juiced Vitamin Drop”, që secili është shitur me mbi 1 milion herë. 

KLAIRS Rich Moist Soothing Line

9,000 ALL 9,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI