KEEP COOL është marka koreane më “cool” e zgjedhur nga Koral Secrets, por jo vetëm prej emrit. Në përbërjen e tij cilësore, ka një kompleks unik ekstraktesh nga bimë tradicionale aziatike që ulin temperaturën dhe japin efekt freskues për lëkurën. KEEP COOL Shine Fixence Mist, ky spray hidratues përmban ekstrakt perlash që ndihmon në ngadalësimin e shenjave të moshës dhe rigjeneron qelizat e reja, si dhe vaj nga farat e pemës Moringa oleifera që i dhuron lëkurës gjallëri dhe shkëlqim.

Formula e tij e veçantë me përbërje si ujore dhe vajore, e bën këtë spray jo vetëm hidratues, por dhe efikas në qëndrueshmërinë e makeup-it.

*60ml

Sprucojeni në fytyrë sa herë të keni nevojë për ndjesi hidratimi dhe freskie, apo edhe në zona të tjera të trupit ku e shihni të nevojshme. Mund të përdoret edhe sipër makeup-it për të rritur qëndrueshmërinë e tij.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt perlash, vaj i farave të pemës Moringa Oleifera, ekstrakt i bimës Centella Asiatica

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Pearl Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Flower Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Edlipa Prostrata Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seed Extract, Nigella Sativa Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Saccharomyces Ferment Filtrate, Sodium Chloride, Isohexadecane, Cyclopentasiloxane, Caprylyl/Capryl Glucoside, Glycerin, Butylene Glycol, Sea Water, Disodium EDTA, Polyquaternium-51, Glutathione, Moringa Oleifera Seed Oil,  Ceramide NP, Retinyl Palmitate, Bioflavonoids, Ascorbic Acid, Tocopherol, Hesperidin, Fragrance, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Butylphenyl, Methylpropional, Linalool, Benzyl Benzonate, Limonene

Marka koreane "KEEP COOL" ka emrin më "cool" të mundshëm në familjen Koral Secrets. Edhe pse ky emërtim është i lezetshëm dhe lozonjar, kuptimi i vërtetë qëndron te freskia, që këto produkte i dhurojnë lëkurës. KEEP COOL kujdeset që ta mbrojë lëkurën nga efektet negative që shkakton nxehtësia si: plakja e parakohshme, inflamacioni, skuqja dhe shumë të tjera. Produktet e kësaj marke janë të zhvilluara nga specialistë të përkujdesjes ndaj lëkurës, dhe të formuluara me teknologji inovative dhe përbërës natyral, për t'i dhënë zgjidhje ideale problematikave të ndryshme të lëkurës. Asgjë nuk do t’ju freskojë lëkurën më shumë sesa 3 produktet mist hidratues të përzgjedhur nga ne: Soothe Fixence Mist, Shine Fixence Mist dhe Ocean Fixence Mist.

KEEP COOL Shine Fixence Mist

1,100 ALL 1,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI