KEEP COOL është marka koreane më “cool” e zgjedhur nga Koral Secrets, por jo vetëm prej emrit. Në përbërjen e tij cilësore, ka një kompleks unik ekstraktesh nga bimë tradicionale aziatike që ulin temperaturën dhe japin efekt freskues për lëkurën. KEEP COOL Shine Ocean Mist, ky spray hidratues është si një dallgë hidratimi për lekurën falë polyquaternium-51, që është një përbërës që ka dyfishin e efektit hidratues të acidit hialuronik.

Formula e tij e veçantë me përbërje si ujore dhe vajore, e bën këtë spray jo vetëm hidratues, por dhe efikas në qëndrueshmërinë e makeup-it.

*60ml

Sprucojeni në fytyrë sa herë të keni nevojë për ndjesi hidratimi dhe freskie, apo edhe në zona të tjera të trupit ku e shihni të nevojshme. Mund të përdoret edhe sipër makeup-it për të rritur qëndrueshmërinë e tij.

Përbërësit "magjik"

poluquaternium-51, ekstrakt i bimës Centella Asiatica

Lista e plotë e përbërësve

Water Dipropylene Glyol, 1,2-Hexanediol, CentelaAsiatica Extract Fcus Carica (Fig) Fruit Extract, Pearl Extract, Lonicera Japonica (Honeysuckle) Fower Extract, Forsythia SuSpensaFruit Extract Scutellaria Baicalensis Root Extract Edlipta Prostrata Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Amaranthus Caudatus Seedbxtract, Melia Azadirachta Leaf Extract Nigella Sativa Seed Oil, Hydrogenated Lecithin, Saccharomyces Ferment Filtrate, SodiumChorde, Isoheadecane ydopentasiloxane, Caprylyl/Capryl Gucoside Gycenin, Butylene Glycol, Sea Water, Disodium EDTA, Palyquaternium 51, Glutathione, Moringa Oleifera Seed Oil, Ceramide NP Retinyl Palmitate, Biofavonolds, Ascorbic Acd, Tocopherol, Hesperidin,Fragrance, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycein, ButylphenylMetylpropional, Linalool, Benzyl Benzoate, Limonene

Marka koreane "KEEP COOL" ka emrin më "cool" të mundshëm në familjen Koral Secrets. Edhe pse ky emërtim është i lezetshëm dhe lozonjar, kuptimi i vërtetë qëndron te freskia, që këto produkte i dhurojnë lëkurës. KEEP COOL kujdeset që ta mbrojë lëkurën nga efektet negative që shkakton nxehtësia si: plakja e parakohshme, inflamacioni, skuqja dhe shumë të tjera. Produktet e kësaj marke janë të zhvilluara nga specialistë të përkujdesjes ndaj lëkurës, dhe të formuluara me teknologji inovative dhe përbërës natyral, për t'i dhënë zgjidhje ideale problematikave të ndryshme të lëkurës. Asgjë nuk do t’ju freskojë lëkurën më shumë sesa 3 produktet mist hidratues të përzgjedhur nga ne: Soothe Fixence Mist, Shine Fixence Mist dhe Ocean Fixence Mist.

KEEP COOL Ocean Fixence Mist

1,000 ALL 1,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI