Nëse dëshironi të keni gjithmonë hidratim afatgjatë në lëkurë dhe sigurisht shkëlqim, do t’jua mundësojnë produktet e linjës JUMISO Waterfull Hyaluronic Line! Kjo linjë përmban toner, serum, krem hidratues & SPF.

JUMISO Waterfull Hyaluronic Toner

Toneri përmban 7 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, keramide & panthenol për të balancuar nivelin e pH të lëkurës dhe përgatitur lëkurën për hapat pasardhës.

*250ml

JUMISO Waterfull Hyaluronic Acid Serum

Serumi përmban 3 lloje të ndryshme acidi hialuronik, keramide & panthenol për të ofruar hidratim të thellë.

*50ml

JUMISO Waterfull Hyaluronic Cream

Kremi hidratues përmban 3 lloje të ndryshme acidi hialuronik & përbërës të fermentuar.

*50gr

JUMISO Waterfull Hyaluronic Sunscreen SPF50+ PA++++

Kremi mbrojtës ndaj rrezeve të dëmshme të diellit është i formuluar me filtra fizikë (Dioksid Titanium&) & kimik. Gjithashtu përmban 3 lloje të ndryshme të acidit hialuronik për të ofruar hidratim të thellë!

*50ml

JUMISO Waterfull Hyaluronic Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

JUMISO Waterfull Hyaluronic Acid Serum

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

JUMISO Waterfull Hyaluronic Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

JUMISO Waterfull Hyaluronic Sunscreen SPF50+ PA++++

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

JUMISO Waterfull Hyaluronic Toner

Përbërësit "magjik"

kompleksi me 7 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, panthenol, madecassoside

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Madecassoside, Asiaticoside, Centella Asiatica Extract, Salicornia Herbacea Extract, Phragmites Communis Extract, Chrysanthellum Indicum Extract, Asarum Sieboldii Root Extract, Coptis Japonica Root Extract, Rheum Palmatum Root/Stalk Extract, Larix Sibirica Wood Extract, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Corydalis Turtschaninovii Root Extract, Quercus Mongolia Leaf Extract, Persicaria Hydropiper Extract, Machilus Thunbergii Bark Extract, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Panthenol, Pantolactone, Beta-Glucan, Propanediol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Octyldodecanol, Ethylhexylglycerin, Trehalose, Benzyl Glycol, Caprylyl Glycol, Raspberry Ketone, Disodium EDTA

 

JUMISO Waterfull Hyaluronic Acid Serum

Përbërësit "magjik"

kompleksi me 3 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, panthenol, ceramide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Dipropylene GIycol, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Chlorella Vulgaris Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Betaine, Panthenol, Trehalose, Polyglyceryl-10 Laurate, Glucose, Ammonium Acryloyld imethyltaurate/VP Copolymer, Fructooligosaccharides, Fructose, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Allantoin, Choleth-24, Hydrogenated Lecithin, Tocopherol, Ceramide NP, Carbomer, Xanthan Gum

JUMISO Waterfull Hyaluronic Cream

Përbërësit "magjik"

kompleksi me 3 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, përbërës të fermentuar (Bifida Ferment Lisate, Bifida Ferment Filtrate, Lactococcus Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Caprylyl Methicone, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Chlorella Vulgaris Extract, Malachite Extract, Bifida Ferment Filtrate, Bifida Ferment Lysate, Lactobacillus Ferment Lysate, Lactococcus Ferment Lysate, Saccharomyces Ferment Filtrate, Polymnia Sonchifolia Root Juice, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Pancratium Maritimum Extract, Cetearyl Olivate, Hydrogenated Polydecene, Sorbitan Olivate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Glucose, Tromethamine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Hydroxyacetophenone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Fructooligosaccharides, Fructose, Sodium Phytate, Silica, Ethylhexylglycerin, Alpha-Glucan Oligosaccharide, Maltodextrin, Lactobacillus, Carbomer

JUMISO Waterfull Hyaluronic Sunscreen SPF50+ PA++++

Përbërësit "magjik"

filtra fizik, filtra kimik, 3 lloje të ndryshme të acidit hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Water Dipropylene Glycol Dibutyl Adipate Phenethyl Benzoate Titanium Dioxide (CI 77891)Isononyl Isononanoate Coco-Caprylate/Caprate Diethylamino Hydroxy benzoyl Hexyl Benzoate Glycerin Niacinamide Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine Ethylhexyl Triazone Nylon-12Polysilicone-15 Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid1,2-Hexanediol Polyglyceryl-3 Methyl glucose Distearate Potassium Cetyl Phosphate Behenyl Alcohol Poly C10-30 Alkyl Acrylate Poly hydroxystearic Acid Silica Tromethamine Sodium Acrylates Crosspolymer-2Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyl dimethyl Taurate Copolymer Aluminum Hydroxide Hydroxyacetophenone Stearic Acid Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate Polyacrylate Crosspolymer-6Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate Disodium EDTA t-Butyl Alcohol Butylene Glycol Hyaluronic Acid Ethylhexylglycerin Hydrolyzed Hyaluronic Acid Sodium Hyaluronate

JUMISO është një filial i markës HELLOSKIN që ofron të gjitha llojet e maskave qetësuese dhe produkteve hidratuese të kujdesit të lëkurës, të cilat rinovojnë dhe ushqejnë lëkurën. Marka e ka marrë emrin nga fjalët koreane "ju", që do të thotë "të japësh" dhe "miso", që do të thotë "buzëqeshje" - emri i markës është mishërimi i përsosur i ndikimeve pozitive që kanë produktet e tyre dhe shërbimi ndaj klientit. Duke i dhënë përparësi kënaqësisë së klientit mbi të gjitha, kjo është një markë ku mund të gjeni produkte adresuar hiperpigmentimit, shenjave të moshës, mungesës së hidratimit si edhe mungesës së elasticitetit në lëkurë. Duke përdorur një shumëllojshmëri të gjerë përbërësish të provuar dhe të testuar si vitamina C, ekstrakti centella asiatica apo sekrecioni i filtruar i kërmillit, JUMISO ka arritur të krijojë formula të krijuara me mjeshtëri që i japin lëkurës tuaj një gjallëri krejtësisht të re. Ofrojini lëkurës shkëlqimin që meriton.

JUMISO Waterfull Hyaluronic Line

6,100 ALL 10,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI