IUNIK Tea Tree Relief Serum është serum qetësues siç e thotë edhe vetë emërtimi i tij! Do të qetësojë aknet, skuqjen, irritimin si edhe do të zbardh njollat në lëkurën tuaj, falë 67% ekstrakt nga Pema e Çajit dhe 19.5% ekstrakt Centella Asiatica që përmban në formulimin e tij të veçantë. Ky serum bashkon vetitë e fuqishme të dy prej bimëve më të famshme të përdorura në K-Beauty dhe markat koreane të përkujdesjes së lëkurës. Duke e përdorur vazhdimisht, si në mëngjes dhe në darkë, do të arrini qetësimin e lëkurës, hidratimin dhe largimin e shenjave të lëkurës. Falë niacinamide dhe adenosine, do të arrijë të zbehi njollat dhe do të përmirësojë shenjat e moshës duke i parandaluar dhe zhdukur ato! Është shumë i përshatshëm edhe për lëkurën hiper-sensitive! 

*50ml

Pas pastrimit të lëkurës dhe vendosjes së tonerit, aplikoni serumin 3-4 sprucime në fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Me pas vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. 

Përbërësit "magjik"

ekstrakt nga Pema e Çajit, ekstrakt nga bima Centella Asiatica, niacinamide, adenosine

Lista e plotë e përbërësve

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycereth-26, Aqua, 1, 2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Glycerin  Betaine, Caprylyl Glycol, Allantoin, Cellulose Gum, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Xanthan Gum, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Sodium Hyaluronate,   Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract,  Beta-Glucan, Aspalathus Linearis (Rooibos) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chlorophyllin-Copper Complex, Commiphora Myrrha (Myrrh) Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Yucca Schidigera (Yucca) Root Extract

Emri i markës së njohur koreane IUNIK është një akronim që qëndron për:

I- ideal (ideal)

U- unique (unik)

N- natural (natyral)

I-ingredients (përbërës)

K- know how to (të dish si)

E tillë është filozofia e IUNIK që në thelbin e saj do të thotë: “Të dish si të zhvillosh produktet më të mira që janë ideale për lëkurën, unike dhe efektive, me origjinë natyrale dhe me përbërës të sigurtë”.  Përmes inovacionit dhe hulumtimeve të vazhdueshme, IUNIK synon krijimin dhe sigurimin e produkteve që i përgjigjen një tipologjie të caktuar të lëkurës apo një problematike të saj. Një vlerë e shtuar e këtyre produkteve është raporti i drejtë mes cilësisë së lartë dhe çmimit të arsyeshëm.

 

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

IUNIK Tea Tree Relief Serum

2,000 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI