IUNIK Tea Tree Relief Toner

IUNIK Tea Tree Relief është një toner shumë hidratues dhe qetësues. I formuluar me 67% ujë nga gjethja e pemës së çajit, i njohur për përfitimet e tij anti-inflamatore dhe antimikrobike. Përmban gjithashtu 19.5% ujë nga gjethja e bimës Centella Asiatica për riparimin e barrierës së dëmtuar, për të qetësuar skuqjen , si dhe 6 ekstrakte nga familja e lakrës, duke siguruar lagështi dhe ushqyerje të lëkurës. Vitamina B3 (niacinamide) dhe adenosinë janë të pranishme për të rritur shkëlqimin e lëkurës dhe për të përmirësuar shenjat e moshës. I përshatshëm për lëkurën e yndyrshme dhe atë sensitive.

*200ml

IUNIK Tea Tree Relief Serum

IUNIK Tea Tree Relief Serum është serum qetësues siç e thotë edhe vetë emërtimi i tij! Do të qetësojë aknet, skuqjen, irritimin si edhe do të zbardh njollat në lëkurën tuaj, falë 67% ekstrakt nga Pema e Çajit dhe 19.5% ekstrakt Centella Asiatica që përmban në formulimin e tij të veçantë. Ky serum bashkon vetitë e fuqishme të dy prej bimëve më të famshme të përdorura në K-Beauty dhe markat koreane të përkujdesjes së lëkurës. Duke e përdorur vazhdimisht, si në mëngjes dhe në darkë, do të arrini qetësimin e lëkurës, hidratimin dhe largimin e shenjave të lëkurës. Falë niacinamide dhe adenosine, do të arrijë të zbehi njollat dhe do të përmirësojë shenjat e moshës duke i parandaluar dhe zhdukur ato! Është shumë i përshatshëm edhe për lëkurën hiper-sensitive! 

*50ml

IUNIK Tea Tree Relief Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

IUNIK Tea Tree Relief Serum

Pas pastrimit të lëkurës dhe vendosjes së tonerit, aplikoni serumin 3-4 sprucime në fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Me pas vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. 

IUNIK Tea Tree Relief Toner

Përbërësit “magjik”

67% ujë nga gjethja e pemës së cajit, 19.5% ujë nga gjethja e bimës Centella Asiatica, 6 ekstrakte të bimës së lakrës

Lista e plotë e përbërësve

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycerin, Water, 1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Betaine, Sodium Hyaluronate, Polyglyceryl-4 Caprate, Caprylyl Glycol, Portulaca Oleracea Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Aloe Barbadensis Leaf Powder, Ormenis Multicaulis Oil, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract

IUNIK Tea Tree Relief Serum

Përbërësit "magjik"

ekstrakt nga Pema e Çajit, ekstrakt nga bima Centella Asiatica, niacinamide, adenosine

Lista e plotë e përbërësve

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycereth-26, Water, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Sodium Hyaluronate, Glycerin 1, 2-Hexanediol, Betaine, Caprylyl Glycol, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract, Cellulose Gum, Allantoin, Beta-Glucan, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Xanthan Gum, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis (Rooibos) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chlorophyllin-Copper Complex, Commiphora Myrrha (Myrrh) Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Yucca Schidigera (Yucca) Root Extract

Emri i markës së njohur koreane IUNIK është një akronim që qëndron për:

I- ideal (ideal)

U- unique (unik)

N- natural (natyral)

I-ingredients (përbërës)

K- know how to (të dish si)

E tillë është filozofia e IUNIK që në thelbin e saj do të thotë: “Të dish si të zhvillosh produktet më të mira që janë ideale për lëkurën, unike dhe efektive, me origjinë natyrale dhe me përbërës të sigurtë”.  Përmes inovacionit dhe hulumtimeve të vazhdueshme, IUNIK synon krijimin dhe sigurimin e produkteve që i përgjigjen një tipologjie të caktuar të lëkurës apo një problematike të saj. Një vlerë e shtuar e këtyre produkteve është raporti i drejtë mes cilësisë së lartë dhe çmimit të arsyeshëm.

IUNIK Tea Tree Line

4,590 ALL 5,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI