IUNIK Centella Line nga vetë emri që ka, do të kuptoni që përbërësi kryesor i saj është centella asiatica, dhe pikërisht është marrë uji nga gjethja e kësaj bime e cila ofron veti fantastike në lëkurë.

IUNIK Centella Bubble Cleansing Foam

Larës ujor në formë shkume, i cili ekuilibron nivelin optimal të pH të lëkurës. Ky larës jo vetëm heq mbetjet dhe papastërtitë e makeup-it duke e pastruar lëkurën thellësisht, por e hidraton gjithashtu. Ka efekt qetësues për lëkurën e irrituar.

*150ml

IUNIK Centella Calming Gel Cream


IUNIK Centella Calming Gel Cream është një krem hidratues i cili i jep lëkurës freski dhe elasticitet. I formuluar me 70% ujë nga gjethja Centella Asiatica, 10% ujë nga gjethja e pemës së çajit si dhe 6 lloje ekstrakte të lakrave. Ky hidratues në formë xheli qetëson lëkurën e ndjeshme duke e mbrojtur nga agresorët e jashtëm!

*60ml

IUNIK Centella Bubble Cleansing Foam

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

IUNIK Centella Calming Gel Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

IUNIK Centella Bubble Cleansing Foam

Përbërësit “magjik”

69% ujë nga gjethja e bimës Centella Asiatica, ujë nga gjethja e pemës së cajit, ekstrakte orizi.

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Leaf Water,Water,TEA-Cocoyl Glutamate,Disodium cocoamphodiacetate,Glycerin,Butylene Glycol,Potassium Cocoyl Glycinate,1,2-Hexanediol,Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water,Polyglyceryl-4 Caprate,Trehalose,Caprylyl Glycol,Allantoin,Ormenis Multicaulis Oil,Portulaca Oleracea Extract,Oryza Sativa (Rice) Bran Extract,Ethylhexylglycerin,Citric Acid,Pentylene Glycol,Aspalathus Linearis Extract,Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract,Chlorophyllin-Copper Complex

IUNIK Centella Calming Gel Cream

Përbërësit “magjik”

ujë nga gjethja Centella Asiatica, ujë nga gjethja e pemës së çajit

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Leaf Water, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Butylene Glycol, Water, Niacinamide, Methyl Trimethicone, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, 1,2-Hexanediol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Centella Asiatica Extract, Allantoin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Yucca Schidigera Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Limonene, Linalool

Emri i markës së njohur koreane IUNIK është një akronim që qëndron për:

I- ideal (ideal)

U- unique (unik)

N- natural (natyral)

I-ingredients (përbërës)

K- know how to (të dish si)

E tillë është filozofia e IUNIK që në thelbin e saj do të thotë: “Të dish si të zhvillosh produktet më të mira që janë ideale për lëkurën, unike dhe efektive, me origjinë natyrale dhe me përbërës të sigurtë”.  Përmes inovacionit dhe hulumtimeve të vazhdueshme, IUNIK synon krijimin dhe sigurimin e produkteve që i përgjigjen një tipologjie të caktuar të lëkurës apo një problematike të saj. Një vlerë e shtuar e këtyre produkteve është raporti i drejtë mes cilësisë së lartë dhe çmimit të arsyeshëm.

IUNIK Centella Line

3,400 ALL 4,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI