IUNIK Centella Edition Skincare Set mund të jetë dhurata ideale nëse dëshironi t'i dhuroni lëkurës tuaj hidratim & qetësim të saj. Përbërsi kryesor i setit nga vetë emri është centella asiatica, një nga përbërësit më të famshëm në produktet e përkujdesjes së lëkurës koreane. Ka veti antioksiduese në lëkurë falë komponentit të saj kryesor "Madecassoside" dhe veti antimikrobike duke ndihmuar në shërimin dhe trajtimin e akneve. Nga ana tjetër forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës. Seti përmban 1 produkt në sasi të madhe, dhe 1 produkt në sasi mini.

IUNIK Tea Tree Relief Serum

Do të qetësojë aknet, skuqjen, irritimin si edhe do të zbardh njollat në lëkurën tuaj, falë 67% ekstrakt nga Pema e Çajit dhe 19.5% ekstrakt Centella Asiatica që përmban në formulimin e tij të veçantë. Duke e përdorur vazhdimisht, si në mëngjes dhe në darkë, do të arrini qetësimin e lëkurës, hidratimin dhe largimin e shenjave të lëkurës.

*15ml

IUNIK Centella Calming Gel Cream

Ofrojini lëkurës freski dhe elasticitet! I formuluar me 70% ujë nga gjethja Centella Asiatica, 10% ujë nga gjethja e pemës së çajit si dhe 6 lloje ekstrakte të lakrave. Ky hidratues në formë xheli qetëson lëkurën e ndjeshme duke e mbrojtur nga agresorët e jashtëm!

*60ml

IUNIK Tea Tree Relief Serum

Pas pastrimit të lëkurës dhe vendosjes së tonerit, aplikoni serumin 3-4 sprucime në fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Me pas vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. 

IUNIK Centella Calming Gel Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

IUNIK Tea Tree Relief Serum

ekstrakt nga Pema e Çajit, ekstrakt nga bima Centella Asiatica, niacinamide, adenosine

IUNIK Centella Calming Gel Cream

ujë nga gjethja Centella Asiatica, ujë nga gjethja e pemës së çajit

Lista e plotë e përbërësve

IUNIK Tea Tree Relief Serum

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycereth-26, Aqua, 1, 2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Glycerin  Betaine, Caprylyl Glycol, Allantoin, Cellulose Gum, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Xanthan Gum, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Sodium Hyaluronate,   Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract,  Beta-Glucan, Aspalathus Linearis (Rooibos) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chlorophyllin-Copper Complex, Commiphora Myrrha (Myrrh) Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Yucca Schidigera (Yucca) Root Extract

IUNIK Centella Calming Gel Cream

Centella Asiatica Leaf Water, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Butylene Glycol, Aqua, Niacinamide, Methyl Trimethicone, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Isopropyl Myristate, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Yucca Schidigera Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract,  Limonene, Linalool

Emri i markës së njohur koreane IUNIK është një akronim që qëndron për:

I- ideal (ideal)

U- unique (unik)

N- natural (natyral)

I-ingredients (përbërës)

K- know how to (të dish si)

E tillë është filozofia e IUNIK që në thelbin e saj do të thotë: “Të dish si të zhvillosh produktet më të mira që janë ideale për lëkurën, unike dhe efektive, me origjinë natyrale dhe me përbërës të sigurtë”.  Përmes inovacionit dhe hulumtimeve të vazhdueshme, IUNIK synon krijimin dhe sigurimin e produkteve që i përgjigjen një tipologjie të caktuar të lëkurës apo një problematike të saj. Një vlerë e shtuar e këtyre produkteve është raporti i drejtë mes cilësisë së lartë dhe çmimit të arsyeshëm.

IUNIK Centella Edition Skincare Set

2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI