Nëse dëshironi t'i riktheni lëkurës tuaj hidratimin e thellë dhe njëkohësisht të forconi barrierën mbrojtëse të saj, padyshim ju nevojitet IUNIK Beta Glucan Line.

IUNIK Beta-Glucan Power Moisture Serum

Përmban 100% beta glucan të pastër, një polymer polysaccharide që nxirret nga kërpudhat. Ai arrin të rikthejë lagështinë e lëkurës, 20% më shumë se acidi hialuronik. Ky serum do t’ju përmirësojë elasticitetin e lëkurës dhe do të përmirësojë funksionin e barrierës mbrojtëse të lëkurës. 

*50ml

IUNIK Beta-Glucan Daily Moisture Cream

Përmban 3000mg beta glucan, një agjent hidratues 20% më i fuqishëm se edhe acid hialuronik. I pasuruar me: ekstrakt nga frutat e kuqe si kumbulla, mjedër, pjeshkë, shegë, luleshtrydhe dhe frutat e pyllit, bima mjekësore Centella Asiatica, si dhe pudër aloe vera për të qetësuar irritimin e lëkurës sensitive! Ndihmon në luftën e shenjave të moshës dhe parandalimin e formimit të tyre. 

*60ml

IUNIK Beta-Glucan Power Moisture Serum

Pas pastrimit të lëkurës dhe vendosjes së tonerit, aplikoni serumin 3-4 sprucime në fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Me pas vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

IUNIK Beta-Glucan Daily Moisture Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

IUNIK Beta-Glucan Power Moisture Serum

Përbërësit "magjik"

beta glucan

Lista e plotë e përbërësve

Aqua, Butylene glycol, 1,2-Hexanediol, Beta-Glucan, Sodium PCA, Ethylhexylglycerin.

IUNIK Beta-Glucan Daily Moisture Cream

Përbërësit "magjik"

beta glucan, centella asiatica, pudër aloe vera

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol,Cyclopentasiloxane, Glycerin,Cyclohexasiloxane, Beta Glucan,Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Cetearyl Isononanoate, Hydrogenated Polyisobutene, Glyceryl Stearate, Polysorbate 60,1,2 Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Sorbitan Stearate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Cetearyl Glucoside,Caprylyl Glycol, Allantoin, Centella Asiatica Extract,Betaine, Prunus Salicina Fruit Extract,Rubus Idaeus (Raspberry)Fruit Extract,Fragaria Vesca (Strawberry) Fruit Extract,Prunus Persica(Peach) Fruit Extract,Punica Granatum Fruit Extract,Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Sodium Chondroitin Sulfate, Dipotassium Glycyrrhizinate, Adenosine,Ethylhexylglycerin,Aloe Barbadensis Leaf Powder,Pentylene Glycol,Aspalathus Linearis Extract,Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract.

Emri i markës së njohur koreane IUNIK është një akronim që qëndron për:

I- ideal (ideal)

U- unique (unik)

N- natural (natyral)

I-ingredients (përbërës)

K- know how to (të dish si)

E tillë është filozofia e IUNIK që në thelbin e saj do të thotë: “Të dish si të zhvillosh produktet më të mira që janë ideale për lëkurën, unike dhe efektive, me origjinë natyrale dhe me përbërës të sigurtë”.  Përmes inovacionit dhe hulumtimeve të vazhdueshme, IUNIK synon krijimin dhe sigurimin e produkteve që i përgjigjen një tipologjie të caktuar të lëkurës apo një problematike të saj. Një vlerë e shtuar e këtyre produkteve është raporti i drejtë mes cilësisë së lartë dhe çmimit të arsyeshëm.

IUNIK Beta Glucan Line

4,100 ALL 4,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI