INNISFREE Skin Clinic Mask është maskë pëlhure e njomur në esencë. Ky produkt është i disponueshëm në shumë versione për të plotësuar të gjitha dëshirat dhe nevojat e lëkurës suaj. Duke e përdorur në mënyrë të rregullt do t’i riktheni hidratimin e munguar, sidomos lëkurës së thatë.

1- Përbërja me Beta Glucan qetëson irritimin dhe skuqjen e lëkurës.
2- Përbërja me Betaine lufton shenjat e moshës dhe rrudhat.
3- Përbërja me BHA (acid salicilik) pastron thellësisht poret nga papastërtia dhe sebumi i tepërt.
4- Përbërja me Catechine ka veti antioksiduese dhe lufton radikalet e lira.
5- Përbërja me Ceramide ndihmon në forcimin e barrierës mbrojtëse së lëkurës dhe në ruajtjen e lagështisë së saj.
6- Përbërja me Kolagjen parandalon dhe lufton shenjat e moshës.
7- Përbërja me Glutathione ka veti antioksiduese që lufton hiperpigmentimin.
8- Përbërja me Acid Hialuronik ushqen lëkurën me hidratim.
9- Përbërja me Idebenone mbron qelizat nga agresorët e jashtëm dhe lufton shenjat e moshës.
10- Përbërja me Madecassoside (derivat i bimës Centella Asiatica) ka efekt shërues dhe qetësues për lëkurën.
11- Përbërja me Panthenol ka veti anti-inflamatore dhe hidratuese për lëkurën.
12- Përbërja me Peptide forcon barrierën e lëkurës dhe ndihmon në prodhimin e kolagjenit dhe elastinës.
13- Përbërja me Vitaminë C ka veti antioksiduese që zbeh njollat dhe hiperpigmentimin.

*20ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Beta Glucan: Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Ethanol, Butylene Glycol, Trehalose, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Carbomer, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Allantoin, Xanthan Gum, Glyceryl Caprylate, Centella Asiatica Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Potassium Hydroxide, Ethylhexylglycerin, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Disodium EDTA, PVM/MA Copolymer, Beta-Glucan (2mg), Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Pantolactone, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pinus Sylvestris Leaf Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Adansonia Digitata Fruit Extract, Equisetum Arvense Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Nymphaea Alba Flower Extract, Sophora Japonica Root Extract, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil
Ceramide: Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, PEG/PPG-17/6 Copolymer, Butylene Glycol, Cetearyl Olivate, Dimethicone, Cetyl Ethylhexanoate, Sorbitan Olivate, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Caprylate, Arginine, Carbomer, Centella Asiatica Extract, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Allantoin, Hydrogenated Lecithin, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Ceramide NP (1mg), BHT, Citronellol, Geraniol, Linalool Panthenol: Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Butylene Glycol, Hydrogenated Polydecene, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Glyceryl Caprylate, Centella Asiatica Extract, Methyl Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Panthenol(2 mg), Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Adansonia Digitata Fruit Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Sophora Japonica Root Extract
Betaine: Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, PEG/PPG-17/6 Copolymer, Isopentyldiol, Butylene Glycol, Cetearyl Olivate, Cetyl Ethylhexanoate, dimethicone, Sorbitan Olivate, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, 1,2-Hexanediol, Betaine (20 mg), Glyceryl Caprylate, Arginine, Carbomer, Centella Asiatica Extract, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Allantoin, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, BHT
Glutathione: Water, Methylpropanediol, Niacinamide, PEG/PPG-17/6 Copolymer, Isopentyldiol, Butylene Glycol, Xylitylglucoside, Betaine, Anhydroxylitol, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Anhydroxylitol, Glyceryl Caprylate, Centella Asiatica Extract, Cellulose Gum, Ethylhexylglycerin, Glucose, Disodium EDTA, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Reticulata (Tangerine) Peel Oil, Litsea Cubeba Fruit Oil, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Adansonia Digitata Fruit Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Equisetum Arvense Extract, Myristica Fragrans (Nutmeg) Kernel Oil, Nymphaea Alba Flower Extract, Sophora Japonica Root Extract, Glutathione(0.006 mg)
Idebenone: Water, Dipropylene Glycol, PEG/PPG-17/6 Copolymer, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Caprylate, Centella Asiatica Extract, Cellulose Gum, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Allantoin, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Hydrogenated Lecithin, Hydroxydecyl Ubiquinone(0.4 mg), Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Peel Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Yeast Extract, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Anthemis Nobilis Flower Oil, Origanum Heracleoticum Flower Oil, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Limonene, Linalool
Hyaluronic Acid: Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Glycereth-26, Betaine, Carbomer, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Cellulose Gum, Sodium Hyaluronate, Glycerin, Citrus Unshiu Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Disodium EDTA
Madecassoside: Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Glycereth-26, Betaine, Arginine, Carbomer, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Cellulose Gum, Madecassoside, Glycerin, Citrus Unshiu Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Pelargonium graveolens Flower Oil, Disodium EDTA
Vitamin C: Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Glycereth-26, Betaine, Carbomer, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Cellulose Gum, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Glycerin, Citrus Unshiu Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Citrus Medica Limonum (Lemon) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Abies Sibirica Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Eucalyptus globulus Leaf Oil, Juniperus Virginiana Oil, Eugenia caryophyllus(Clove) Leaf Oil, Disodium EDTA
Collagen: Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Betaine, Carbomer, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Cellulose Gum, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Hydrolyzed Collagen, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Glycerin, Citrus Medica Limonum (Lemon) Fruit Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Ocimum Basilicum (Basil) Oil, Orchid Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Salvia Sclarea (Clary) Oil, Disodium EDTA.
Peptide: Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Glycereth-26, Betaine, Carbomer, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Cellulose Gum, Adenosine, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Glycerin, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Citrus Unshiu Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin, Jasminum Officinale (Jasmine) Oil, Salvia Officinalis (Sage) Oil, Rose Flower Oil, Elettaria Cardamomum Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Copper Tripeptide-1, Disodium EDTA
BHA: Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Betaine, Carbomer, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Cellulose Gum, Salicylic Acid, Glycerin, Citrus Unshiu Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Juniperus Virginiana Oil, Abies Sibirica Oil, Juniperus communis Fruit Oil, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Disodium EDTA
Catechine: Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Glycereth-26, Betaine, Carbomer, Arginine, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Cellulose Gum, Adenosine, Glycerin, Citrus Unshiu Peel Extract, Orchid Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Disodium EDTA.

 

Innisfree është markë koreane pjesë e kompanisë më të madhe të Industrisë së Bukurisë në Korenë e Jugut, Amore Pacific. Emri i markës Innisfree është marrë nga poema lirike "The lake isle of Innisfree" e poetit William Butler Yeats. Kjo poemë shpreh nevojën e personazhit për tu larguar nga qendrat e zhvilluara urbane, për të gjetur paqen dhe lumturinë e munguar e për të shijuar frytet e natyrës së begatë të një ishulli. Themeluesi i saj Sunghwan Suh, e kaloi fëmijërinë duke parë nënën e tij që prodhonte produkte artizanale kozmetike, e kështu u rrit me dashurinë dhe përkushtimin për përbërësit natyralë që ndihmojnë lëkurën. Ishullin e tij të ëndrrave “Innisfree” e gjeti tek ishulli Jeju, në Korenë e Jugut. Në këtë ishull ai ndërtoi fermën e tij sepse gjeti një ekosistem të veçantë me burime të pasura ushqyese për lëkurën falë: ajrit të pastër, ujit të pasur me minerale, tokës së përbërë nga hiri vullkanik, nivelit të duhur të reshjeve dhe temperaturave optimale.  Kjo është edhe filozofia që qëndron në krijimin e produkte të markës Innisfree, me përbërje të pastra të ekstraktuara me metoda të veçanta që sigurojnë formulime inovative për t’iu adresuar të gjitha problematikave të lëkurës pa përdorur në to përbërës dhe konservantë të rrezikshëm.

INNISFREE Skin Clinic Mask

400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI