INNISFREE My Real Squeeze Mask EX, është maskë pëlhure e njomur në esencë. Ky produkt është i disponueshëm në shumë versione, për të plotësuar të gjitha dëshirat dhe nevojat e lëkurës suaj, si psh: njollat dhe hiperpigmentimi, shenjat e moshes, dehidratimi, etj. Falë përbërjes me 100% fibër celuloze natyrale, kjo sheet mask qëndron shumë mirë në lëkurë dhe esenca e saj përthithet në mënyrë shumë efektive.

*20ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Aloe: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Alcohol, Betaine, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Butylene Glycol, Dimethicone, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Carbomer, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Potassium Hydroxide, Disodium Edta, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Fragrance, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract . Green Tea: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Butylene Glycol, Betaine, Xanthan Gum, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Caprylate, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium Edta, Fragrance, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract . Bamboo: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Butylene Glycol, Betaine, Xanthan Gum, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Bambusa Vulgaris Extract, Glyceryl Caprylate, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium Edta, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Fragrance, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract . Rice: Water, Butylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Oryza Sativa (Rice) Extract, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Tromethamine, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Fragrance, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract. Lime: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Citrus Aurantifolia (Lime) Juice, Butylene Glycol, Betaine, Panthenol, Xanthan Gum, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Caprylate, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium Edta, Citrus Aurantifolia (Lime) Oil, Pantolactone, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract . Rose: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Rosa Centifolia Flower Juice, Butylene Glycol, Betaine, Panthenol, Xanthan Gum, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Caprylate, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium Edta, Fragrance, Pantolactone, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract. Manuka Honey: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Alcohol, Betaine, Butylene Glycol, Dimethicone, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Carbomer, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Potassium Hydroxide, Disodium Edta, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Honey Extract, Fragrance, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract . Fig: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Alcohol, Betaine, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Butylene Glycol, Dimethicone, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Carbomer, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Potassium Hydroxide, Fragrance, Disodium Edta, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract . Pomegranate: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Alcohol, Betaine, Punica Granatum Fruit Juice, Butylene Glycol, Dimethicone, Panthenol, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Carbomer, Adenosine, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Potassium Hydroxide, Disodium Edta, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Fragrance, Pantolactone, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract . Acai Berry: Water, Butylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Euterpe Oleracea Fruit Extract, Glyceryl Stearate, Peg-100 Stearate, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Tromethamine, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Fragrance, Disodium Edta, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract .Ginseng: Water, Butylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Dimethicone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Panax Ginseng Root Extract, Glyceryl Stearate, Panthenol, Peg-100 Stearate, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Tromethamine, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Fragrance, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Pantolactone, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract . Tea Tree: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Butylene Glycol, Betaine, Xanthan Gum, Centella Asiatica Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, 1,2-Hexanediol, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Caprylate, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium Edta, Fragrance, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Sodium Hyaluronate, Camellia Sinensis Leaf Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Orchid Extract, Camellia Japonica Leaf Extract .Cucumber: Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Alcohol, Betaine, Butylene Glycol, Cucumis Sativus (Cucumber) Juice (7,000 Ppm), Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Glyceryl Caprylate, Xanthan Gum, Carbomer, Centella Asiatica Extract, Hydrogenated Lecithin, Ethylhexylglycerin, Potassium Hydroxide, Disodium Edta, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Flavor, Sodium Hyaluronate

Innisfree është markë koreane pjesë e kompanisë më të madhe të Industrisë së Bukurisë në Korenë e Jugut, Amore Pacific. Emri i markës Innisfree është marrë nga poema lirike "The lake isle of Innisfree" e poetit William Butler Yeats. Kjo poemë shpreh nevojën e personazhit për tu larguar nga qendrat e zhvilluara urbane, për të gjetur paqen dhe lumturinë e munguar e për të shijuar frytet e natyrës së begatë të një ishulli. Themeluesi i saj Sunghwan Suh, e kaloi fëmijërinë duke parë nënën e tij që prodhonte produkte artizanale kozmetike, e kështu u rrit me dashurinë dhe përkushtimin për përbërësit natyralë që ndihmojnë lëkurën. Ishullin e tij të ëndrrave “Innisfree” e gjeti tek ishulli Jeju, në Korenë e Jugut. Në këtë ishull ai ndërtoi fermën e tij sepse gjeti një ekosistem të veçantë me burime të pasura ushqyese për lëkurën falë: ajrit të pastër, ujit të pasur me minerale, tokës së përbërë nga hiri vullkanik, nivelit të duhur të reshjeve dhe temperaturave optimale.  Kjo është edhe filozofia që qëndron në krijimin e produkte të markës Innisfree, me përbërje të pastra të ekstraktuara me metoda të veçanta që sigurojnë formulime inovative për t’iu adresuar të gjitha problematikave të lëkurës pa përdorur në to përbërës dhe konservantë të rrezikshëm.

INNISFREE My Real Squeeze Mask

300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI