INNISFREE Jeju Root Energy Masks janë maska pëlhure të njomura në esencë të disa rrënjëve të rritura në ishullin Jeju! Këto maska janë të pasura me vitamina, antioksidantë dhe aminoacide të ndryshme. Të gjitha këto maska janë të formuluara me kompleksin e acidit hialuronik në 5 madhësi të ndryshme molekulare për hidratim të thellë dhe intensiv. Këto maska janë të formuluara në 3 baza të ndryshme, si: në trajtë esence ujore, ampule dhe kremoze.

Përbërja me Ginger është e pasur me vajra esencialë dhe është perfekte në llojin e saj pasi i dhuron lëkurës hidratim të dyfishtë, duke ushqyer lëkurën e thatë. Konsistenca e saj është në trajtë kremoze.

Përbërja me Kohlrabi (rrepë) është e pasur me vitamina dhe antocianinë të cilat, i dhurojnë kësaj të fundit ngjyrën lejla të errët. Kjo maskë dhuron shkëlqim, duke i ofruar lëkurës gjallëri dhe elasticitet. Konsistenca e saj është e lehtë si një ampulë.

Përbërja me Lotus Root, është e pasur me taninë dhe mucinë. Kjo maskë ndihmon në lëmimin e shenjave të moshës dhe forcon barrierën natyrale të lëkurës. Konsistenca e saj është e lehtë si një ampulë.

Përbërja me Potate është e pasur me aminoacide dhe antioksidantë të ndryshëm, që ndihmojnë në hidratimi dhe zbutjen e lëkurës së dehidratuar dhe të ashpër. Konsistenca e saj është në trajtë ujore.

Përbërja me Yam (hardhi bishtajore), është e pasur me aminoacide të cilat ofrojnë shkëlqimi të lëkurës, duke rritur nivelin e lagështisë apo dehidratimit. Konsistenca e saj është në trajtë kremoze.

Përbërja me Carrot është e pasur me vitamina të ndryshme dhe beta-karoten. Ofron hidratim të thellë, rrit elasticitetin e lëkurës për një pamje plot shkëlqim dhe të shëndetshme. Konsistenca e saj është në trajtë ujore.

Përbërja me Beet është e pasur me Betacianin një antioksidant i fuqishëm i cili ka ngjyren e kuqe si të panxharit. Ndihmon në pastrimin e thellë të qelizave të vdekura të lëkurës për një pamje plot shëndet, dhe ofron qetësim të akneve. Konsistenca e saj është në trajtë ujore.

Përbërja me Burdock është e pasur me saponina dhe taninë. Kjo maskë ndihmon në njëtrajtësimin e teksturës së lëkurës, qetësimin ndaj akneve dhe lëkurës së irrituar. Konsistenca e saj është e lehtë si një ampulë.

Formula e tyre është jokomedogjenike, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm apo irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon.

*25ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

GingerWater / Aqua / Eau, Glycerin, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Butylene Glycol, Cetearyl Olivate, Cetyl Ethylhexanoate, Sorbitan Olivate, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Arginine, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Centella Asiatica Extract, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Allantoin, Disodium Edta, Propanediol, Fragrance / Parfum, *Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, *Hydrolyzed Glycosaminoglycans, *Sodium Hyaluronate, Benzyl Glycol, *Hydrolyzed Hyaluronic Acid, *Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone.

KohlrabiWater / Aqua / Eau, Glycerin, Dipropylene Glycol, Glycereth26, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Polyglyceryl-10 Laurate, 1,2-Hexanediol, Xanthan Gum, Betaine, Trehalose, Panthenol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Arginine, Carbomer, Centella Asiatica Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, *Sodium Hyaluronate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Disodium Edta, Pvm/Ma Copolymer, Propanediol, Fragrance / Parfum, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, *Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Brassica Oleracea Gongylodes Extract, *Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Benzyl Glycol, *Hydrolyzed Hyaluronic Acid, *Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone.

Lotus RootWater / Aqua / Eau, Glycerin, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Polyglyceryl-10 Laurate, 1,2-Hexanediol, Xanthan Gum, Betaine, Trehalose, Panthenol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Arginine, Carbomer, Centella Asiatica Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, *Sodium Hyaluronate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Disodium Edta, Pvm/Ma Copolymer, Propanediol, Fragrance / Parfum, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, *Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Nelumbo Nucifera Root Extract, *Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Benzyl Glycol, *Hydrolyzed Hyaluronic Acid, *Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone.

PotatoWater / Aqua / Eau, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Betaine, Polyglyceryl-10 Laurate, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Centella Asiatica Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, *Sodium Hyaluronate, Propanediol, Fragrance / Parfum, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, *Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Solanum Tuberosum (Potato) Pulp Extract, *Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Benzyl Glycol, *Hydrolyzed Hyaluronic Acid, *Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone.

YamWater / Aqua / Eau, Glycerin, Dipropylene Glycol, Glycereth26, Butylene Glycol, Cetearyl Olivate, Cetyl Ethylhexanoate, Sorbitan Olivate, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Arginine, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Centella Asiatica Extract, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Allantoin, Disodium Edta, Propanediol, Fragrance / Parfum, *Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Dioscorea Japonica Root Extract, *Hydrolyzed Glycosaminoglycans, *Sodium Hyaluronate, Benzyl Glycol, *Hydrolyzed Hyaluronic Acid, *Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone.

Carrot: Water/Aqua/Eau, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Betaine, Polyglyceryl-10 Laurate, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Centella Asiatica Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, *Sodium Hyaluronate, Propanediol, Fragrance/Parfum, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, *Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, *Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Benzyl Glycol, *Hydrolyzed Hyaluronic Acid, *Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone

Beet: Water/Aqua/Eau, Dipropylene Glycol, Glycerin, Butylene Glycol, Betaine, Polyglyceryl-10 Laurate, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Centella Asiatica Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, *Sodium Hyaluronate, Propanediol, Fragrance / Parfum, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, *Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract/Extrait De Racine De Betterave/Beta Vulgaris, *Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Benzyl Glycol, *Hydrolyzed Hyaluronic Acid, *Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone

Burdock: Water/Aqua/Eau, Glycerin, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, Methylpropanediol, Butylene Glycol, Polyglyceryl-10 Laurate, 1,2-Hexanediol, Xanthan Gum, Betaine, Trehalose, Panthenol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Arginine, Carbomer, Centella Asiatica Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, *Sodium Hyaluronate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Disodium Edta, Pvm/Ma Copolymer, Propanediol, Fragrance/Parfum, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, *Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Arctium Lappa Root Extract, *Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Benzyl Glycol, *Hydrolyzed Hyaluronic Acid, *Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone

Innisfree është markë koreane pjesë e kompanisë më të madhe të Industrisë së Bukurisë në Korenë e Jugut, Amore Pacific. Emri i markës Innisfree është marrë nga poema lirike "The lake isle of Innisfree" e poetit William Butler Yeats. Kjo poemë shpreh nevojën e personazhit për tu larguar nga qendrat e zhvilluara urbane, për të gjetur paqen dhe lumturinë e munguar e për të shijuar frytet e natyrës së begatë të një ishulli. Themeluesi i saj Sunghwan Suh, e kaloi fëmijërinë duke parë nënën e tij që prodhonte produkte artizanale kozmetike, e kështu u rrit me dashurinë dhe përkushtimin për përbërësit natyralë që ndihmojnë lëkurën. Ishullin e tij të ëndrrave “Innisfree” e gjeti tek ishulli Jeju, në Korenë e Jugut. Në këtë ishull ai ndërtoi fermën e tij sepse gjeti një ekosistem të veçantë me burime të pasura ushqyese për lëkurën falë: ajrit të pastër, ujit të pasur me minerale, tokës së përbërë nga hiri vullkanik, nivelit të duhur të reshjeve dhe temperaturave optimale.  Kjo është edhe filozofia që qëndron në krijimin e produkte të markës Innisfree, me përbërje të pastra të ekstraktuara me metoda të veçanta që sigurojnë formulime inovative për t’iu adresuar të gjitha problematikave të lëkurës pa përdorur në to përbërës dhe konservantë të rrezikshëm.

 

INNISFREE Jeju Root Energy Mask

400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI