I DEW CARE Straight Chillin' Cooling Aloe Sheet Masks përmban në paketimin e saj 30 maska të vendosura njëra mbi tjetrën. Mund të aplikohen kurdoherë dëshironi, madje dhe çdo ditë! Përsa i përket esencës së këtyre maskave do të mrekulloheni! Këto maska janë të zhytura me ekstrakt të gjethes Aloe Vera, e cila ndihmon në zbutjen e teksturës së lëkurës, hidratimin e saj dhe mundëson minimizimin e skuqjes apo irritimeve të ndryshme të shkaktuara nga: skuqja, acarimet, mbajtja e maskave në përditshmëri etj. Nga ana tjetër formulimi me balm nga limoni, një trajtim natyral popullor është përdorur në kohët e mëparshme për disa sëmundje të ndryshme të lëkurës. Si një agjent i fuqishëm antibakterial dhe anti-inflamator, ky përbërës ndihmon në reduktimin enjtjes dhe skuqjes së lëkurës e cila mund të shkaktohet nga aknet, herpesi, ekzema apo psoriasis. Ndërsa formulimi me ujë të kastravecit bën të mundur hidratimin e thellë të lëkurës, duke mbajtur në kontroll sebumin e tepërt. Ndërsa formulimi me acid hialuronik dhe ujë i Glacierit, (uji më i pastër dhe me vlera ushqyese të shumta), siguron lagështinë e domosdoshme në të gjitha shtresat e lëkurës. Ky produkt është i përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, është jokomedogjenik dhe i sigurt për përdorim gjatë shtatëzanisë.

Formula e maskave është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*Ky produkt është fitues i çmimit: Allure Best of Beauty 2021.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE.

*30 maska
*350gr

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-15 min, derisa maska të jetë thatë plotësisht. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

ekstrakt i gjethes aloe vera, lemon balm, cucumber balm, acid hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

WaterMethylpropanediolIsopentyldiolAloe Barbadensis Leaf ExtractCucumis Sativus (Cucumber) Fruit ExtractMelissa Officinalis(Lemon Balm) ExtractWater(Glacier Water)Sodium HyaluronateHydrolyzed Hyaluronic AcidSodium Acetylated HyaluronatePanthenolGlycerinAllantoinGlycereth-261,2-HexanediolHydroxyethyl UreaHydroxyacetophenoneCarbomerArginineButylene GlycolXanthan GumPolyglyceryl-10 LauratePolyglyceryl-4 LaurateDipropylene GlycolDisodium EdtaPaeonia Suffruticosa Root ExtractPentylene GlycolCitrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit OilCaprylyl GlycolEthylhexylglycerin.

Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE Straight Chillin' Cooling Aloe Sheet Masks

3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI