Nëse ju shqetësojnë rrathët e zinjë, qeskat në zonën poshtë syve së bashku me rrudhat & vijat e holla anash tyre, atëherë zgjidhja është kombinimi i këtye 2 produkteve fantastike të zonës rreth syve të markës HEIMISH. Ky set premton freski dhe një pamje më rinore të zonës rreth syve! 

HEIMISH Marine Care Eye Cream

HEIMISH Marine Care Eye Cream është kremi ideal për zonën rreth syve i formuluar me 51% lëndë ushqyese dhe minerale detare dhe 2% niacinamide, duke mundësuar hidratim të thellë të zonës poshtë syve. Ky krem adreson disa problematika, si:
-Qeskat dhe rrathët e zinj, falë formulimit me ujë detar dhe niacinamide;
-Vijat e holla dhe rrudhat, falë formulimit me peptide, kolagjen dhe adenosine. Falë aplikatorit që kremi ka në paketim do t'ju ofrojë zonës poshtë syve një masazh shumë relaksues, duke ulur vatrat e nxehta. Ky krem premton freski dhe një pamje më rinore të zonës rreth syve! 

*30ml

HEIMISH Marine Care Retinol Eye Serum

HEIMISH, ju prezanton kremin e syve Marine Care, i krijuar për t’i dhënë zgjidhje çdo problematikë të zonës rreth syve! Ky krem ​​i pasur dhe i plotë rekomandohet të përdoret gjatë natës për të ndihmuar lëkurën tuaj të absorbojë të gjithë ushqyesit dhe mineralet në mënyrë që të mund ta nisni mëngjesin me një fillim të ndritshëm! Duke kombinuar 0,1% retinol me 58% ujë të detit mrekullibërës me prejardhje nga algat, ky krem sysh hidraton në mënyrë të njëtrajtshme me qëllim për të pakësuar shfaqjen e vijave të holla dhe rrudhave. Gjithashtu, përmbajta e tij me adenosinë dhe 2% niacinamide zbehin rrathët e zinj poshtë syve duke i dhënë lëkurës suaj shkëlqimin e merituar. Ndërsa, formulimi i tij me kolagjen së bashku me peptide, krijojnë një strukturë shumë të qëndrueshme dhe pothuajse aspak irrituese për lëkurën. Mund të përdoret si në zonën rreth syve, ashtu edhe për pjesë të tjera të fytyrës ku e ndjeni të nevojshme, ose në të gjithë fytyrën, nëse keni nevojë për hidratim të thellë! I përshtatshëm për të gjithë tipet e lëkurës dhe i adresohet kryesisht shenjave të moshës.

*30ml

HEIMISH Marine Care Eye Cream

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve.

HEIMISH Marine Care Retinol Eye Serum

Kremi të përdoret në rutinën e mbrëmjes në hapin e fundit të saj, duke e sugjeruar pas tonerit, serumit dhe kremit hidratues të natës. Në zonën rreth syve niseni aplikimin nga cepi i syrit duke e masazhuar lehtësisht. Nëse është hera e parë që e përdorni retinol, sugjerohet të niset dalëngadalë, duke e filluar 1 herë në javë derisa lëkura të mësohet dhe më pas me një frekuencë të përditshme. Mos e përdorni në të njëjtën rutinë me acide eksfoliuese (AHA, BHA, PHA, LHA). Gjithmonë në mëngjes të shoqërohet me krem me faktorë mbrojtës ndaj rrezeve të dëmshme të diellit.

Sugjerim: Për të shangur çdo efekt anësor, si: tharja e lëkurës, përpara se të aplikoni kremin me retinol vendosni një krem hidratues dhe me konsistencë të plotë për zonën rreth syve.

HEIMISH Marine Care Eye Cream

Përbërësit "magjik"

peptide, kolagjen, niacinamide, ujë detar, ekstrakt i qelizave staminale bimore

Lista e plotë e përbërësve

Water,Butylene Glycol,Ecklonia Cava Extract,Undaria Pinnatifida Extract,Hizikia Fusiforme Extract,Laminaria Japonica Extract,Glycerin,Cetearyl Alcohol,Caprylic/Capric Triglyceride,Cetyl Ethylhexanoate,Hydrogenated Polydecene,Macadamia Ternifolia Seed Oil,Niacinamide,Cyclopentasiloxane,Glycol Palmitate,Glycol Stearate SE,1,2-Hexanediol,Hydrogenated Vegetable Oil,Butyrospermum Parkii (Shea) Butter,Glyceryl Stearate,Cyclohexasiloxane,Sodium Hyaluronate,Beta-Glucan,Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract,Agarum Cribosum Extract,Codium Fragile Extract,Codium Tomentosum Extract,Enteromorpha Compressa Extract,Laminaria Cloustoni Extract,Laminaria Digitata Extract,Porphyra Yezoensis Extract,Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract,Ulva Lactuca Extract,Copper Tripeptide-1,Ethylhexylglycerin,Acetyl Hexapeptide-8,Adenosine,Trehalose,Tocopheryl Acetate,Sorbitan Olivate,Sorbitan Palmitate,Dipropylene Glycol,Titanium Dioxide,Glycol,CI 77288,Palmitic Acid,Sorbitan Isostearate,CI 77492,CI 77499,Stearic Acid,Aluminum Starch Octenylsuccinate,Hydrogenated Lecithin,Cetyl Palmitate,Dimethicone,Hydroxyacetophenone,Polyacrylate-13,PEG-100 Stearate,Polyisobutene,Polysorbate 20,Butylphenyl Methylpropional,Linalool,Fragrance,Disodium EDTA

HEIMISH Marine Care Retinol Eye Serum

Përbërësit "magjik"

0,1% retinol, 58% ujë detar, peptide, kolagjen, niacinamide.

Lista e plotë e përbërësve

Marine water, Peptide, Plant stem cell extract Water, Butylene Glycol, Ecklonia Cava Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Hizikia Fusiforme Extract, Laminaria Japonica Extract, Glycerin,Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Hydrogenated Polydecene, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Niacinamide, Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Glycol Stearate SE, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Vegetable Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Agarum Cribosum Extract, Codium Fragile Extract, Codium Tomentosum Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Cloustoni Extract, Laminaria Digitata Extract, Porphyra Yezoensis Extract, Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract, Ulva Lactuca Extract, Copper Tripeptide-1, Ethylhexylglycerin, Acetyl Hexapeptide-8, Adenosine, Trehalose, Tocopheryl Acetate, Sorbitan Olivate, Sorbitan Palmitate, Dipropylene Glycol, Titanium Dioxide, Glycol, CI 77288, Palmitic Acid, Sorbitan Isostearate, CI 77492, CI 77499, Stearic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate,
Hydrogenated Lecithin, Cetyl Palmitate, Dimethicone, Hydroxyacetophenone, Polyacrylate-13, PEG-100 Stearate, Polyisobutene, Polysorbate 20, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Fragrance, Disodium EDTA

Marka koreane Heimish është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH Marine Care Eye Cream & Retinol Eye Serum

7,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI