HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream është kremi ideal për të ofruar lagështi të thellë, ushqyerjen dhe rigjallërimin e lëkurës suaj për t’i dhënë një pamje plot shkëlqim! Ndërsa, kremi i syve HEIMISH Marine Care Retinol Eye Serum këshillohet të aplikohet pas kremit hidratues HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream derisa lëkura juaj të mësohet me retinolin. Ky krem ​​i pasur dhe i plotë rekomandohet të përdoret gjatë natëspër të ndihmuar lëkurën tuaj të absorbojë të gjithë ushqyesit dhe mineralet në mënyrë që të mund ta nisni mëngjesin me një fillim të ndritshëm! 

Heimish Marine Care Retinol Eye Serum

HEIMISH, ju prezanton kremin e syve Marine Care, i krijuar për t’i dhënë zgjidhje çdo problematikë të zonës rreth syve! Ky krem ​​i pasur dhe i plotë rekomandohet të përdoret gjatë natës për të ndihmuar lëkurën tuaj të absorbojë të gjithë ushqyesit dhe mineralet në mënyrë që të mund ta nisni mëngjesin me një fillim të ndritshëm! Duke kombinuar 0,1% retinol me 58% ujë të detit mrekullibërës me prejardhje nga algat, ky krem sysh hidraton në mënyrë të njëtrajtshme me qëllim për të pakësuar shfaqjen e vijave të holla dhe rrudhave. Gjithashtu, përmbajta e tij me adenosinë dhe 2% niacinamide zbehin rrathët e zinj poshtë syve duke i dhënë lëkurës suaj shkëlqimin e merituar. Ndërsa, formulimi i tij me kolagjen së bashku me peptide, krijojnë një strukturë shumë të qëndrueshme dhe pothuajse aspak irrituese për lëkurën. Mund të përdoret si në zonën rreth syve, ashtu edhe për pjesë të tjera të fytyrës ku e ndjeni të nevojshme, ose në të gjithë fytyrën, nëse keni nevojë për hidratim të thellë! I përshtatshëm për të gjithë tipet e lëkurës dhe i adresohet kryesisht shenjave të moshës.

*30ml

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream

Mendoni se keni lëkurë pa jetë? Mos u shqetësoni! HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream është kremi hidratues, ideal për të ofruar lagështi të thellë dhe për të hidratuar lëkurën tuaj të thatë. Ky krem siguron ushqim dhe ka veti të fuqishme kundër plakjes së lëkurës, duke premtuar një lëkurë më rinore plot shkëlqim dhe shëndet. Përbërësit kryesor të këtij kremi janë ekstrakti i fermentuar i algave të detit, uji i detit i pasur me minerale, peptide dhe ekstrakt i qelizave bimore. Kombinimi i këtyre përbërësve e bën lëkurën më të butë, më të hidratuar, forcon barrierën mbrojtëse, mbron lëkurën nga radikalet e lira dhe ka efekt superior kundër plakjes. Me vetëm një herë aplikim lëkurën do e ndjeni super të butë dhe plot freski. Ky krem është i përshtatshëm kryesisht për lëkurat e thata, adresuar shenjave të moshës. 

*60ml

HEIMISH Marine Care Retinol Eye Serum

Kremi të përdoret në rutinën e mbrëmjes në hapin e fundit të saj, duke e sugjeruar pas tonerit, serumit dhe kremit hidratues të natës. Në zonën rreth syve niseni aplikimin nga cepi i syrit duke e masazhuar lehtësisht. Nëse është hera e parë që e përdorni retinol, sugjerohet të niset dalëngadalë, duke e filluar 1 herë në javë derisa lëkura të mësohet dhe më pas me një frekuencë të përditshme. Mos e përdorni në të njëjtën rutinë me acide eksfoliuese (AHA, BHA, PHA, LHA). Gjithmonë në mëngjes të shoqërohet me krem me faktorë mbrojtës ndaj rrezeve të dëmshme të diellit.

Sugjerim: Për të shangur çdo efekt anësor, si: tharja e lëkurës, përpara se të aplikoni kremin me retinol vendosni një krem hidratues dhe me konsistencë të plotë për zonën rreth syve. 

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

HEIMISH Marine Care Retinol Eye Serum

Përbërësit "magjik"

0,1% retinol, 58% ujë detar, peptide, kolagjen, niacinamide.

Lista e plotë e përbërësve

Marine water, Peptide, Plant stem cell extract Water, Butylene Glycol, Ecklonia Cava Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Hizikia Fusiforme Extract, Laminaria Japonica Extract, Glycerin,Cetearyl Alcohol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Hydrogenated Polydecene, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Niacinamide, Cyclopentasiloxane, Glycol Palmitate, Glycol Stearate SE, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Vegetable Oil, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Agarum Cribosum Extract, Codium Fragile Extract, Codium Tomentosum Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Laminaria Cloustoni Extract, Laminaria Digitata Extract, Porphyra Yezoensis Extract, Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract, Ulva Lactuca Extract, Copper Tripeptide-1, Ethylhexylglycerin, Acetyl Hexapeptide-8, Adenosine, Trehalose, Tocopheryl Acetate, Sorbitan Olivate, Sorbitan Palmitate, Dipropylene Glycol, Titanium Dioxide, Glycol, CI 77288, Palmitic Acid, Sorbitan Isostearate, CI 77492, CI 77499, Stearic Acid, Aluminum Starch Octenylsuccinate,
Hydrogenated Lecithin, Cetyl Palmitate, Dimethicone, Hydroxyacetophenone, Polyacrylate-13, PEG-100 Stearate, Polyisobutene, Polysorbate 20, Butylphenyl Methylpropional, Linalool, Fragrance, Disodium EDTA

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream

Përbërësit "magjik"

ujë detar, ekstrakt i fermentuar i algave të detit

Lista e plotë e përbërësve

Water, Mineral Oil, Petrolatum, Microcrystalline Wax, Glycerin, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Zinc Stearate, Niacinamide, Beeswax, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Sodium Chloride, Undaria Pinnatifida Extract, Ecklonia Cava Extract, Sorbitan Olivate, Ozokerite, Laminaria Japonica Extract, Hizikia Fusiforme Extract, Panthenol, Hydrolyzed Collagen, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Ulva Lactuca Extract, Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract, Porphyra Yezoensis Extract, Laminaria Digitata Extract, Laminaria Cloustoni Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Codium Tomentosum Extract, Codium Fragile Extract, Agarum Cribosum Extract, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Adenosine, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hexyl Laurate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hydroxyacetophenone, Hydrogenated Lecithin, Fragrance, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Disodium EDTA

Marka koreane Heimish është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH Marine Care Retinol Eye Serum & Deep Moisture Nourishing Melting Cream

6,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI