Ky set premton një lëkurë më të hidratuar, forcon barrierën mbrojtëse, mbron lëkurën nga radikalet e lira dhe ka efekt superior kundër plakjes duke premtuar një lëkurë më rinore plot shkëlqim dhe shëndet! Më poshtë ju prezantojmë me linjën e cila përmban kremin e syve, ampulë me përbërje vajore dhe krem hidratues.

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream

Mendoni se keni lëkurë pa jetë? Mos u shqetësoni! HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream është kremi hidratues, ideal për të ofruar lagështi të thellë dhe për të hidratuar lëkurën tuaj të thatë. Ky krem siguron ushqim dhe ka veti të fuqishme kundër plakjes së lëkurës, duke premtuar një lëkurë më rinore plot shkëlqim dhe shëndet. Përbërësit kryesor të këtij kremi janë ekstrakti i fermentuar i algave të detit, uji i detit i pasur me minerale, peptide dhe ekstrakt i qelizave bimore. Kombinimi i këtyre përbërësve e bën lëkurën më të butë, më të hidratuar, forcon barrierën mbrojtëse, mbron lëkurën nga radikalet e lira dhe ka efekt superior kundër plakjes. Me vetëm një herë aplikim lëkurën do e ndjeni super të butë dhe plot freski. Ky krem është i përshtatshëm kryesisht për lëkurat e thata, adresuar shenjave të moshës. 

*60ml

HEIMISH Marine Care Eye Cream

HEIMISH Marine Care Eye Cream është kremi ideal për zonën rreth syve i formuluar me 51% lëndë ushqyese dhe minerale detare dhe 2% niacinamide, duke mundësuar hidratim të thellë të zonës poshtë syve. Ky krem adreson disa problematika, si:
-Qeskat dhe rrathët e zinj, falë formulimit me ujë detar dhe niacinamide;
-Vijat e holla dhe rrudhat, falë formulimit me peptide, kolagjen dhe adenosine. Falë aplikatorit që kremi ka në paketim do t'ju ofrojë zonës poshtë syve një masazh shumë relaksues, duke ulur vatrat e nxehta. Ky krem premton freski dhe një pamje më rinore të zonës rreth syve! 

*30ml

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Multi Face Oil

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Multi Face, është një ampulë me përbërje vajore për të rimbushur dhe ushqyer lëkurën me hidratim! Ky vaj është i formuluar me ujë të detit mrekullibërës me prejardhje nga algat dhe ekstrakte bimore për të dhënë vitalitet dhe për të rivendosur ekuilibrin e yndyrës së tepërt të lëkurës. Ky vaj multifunksional përshtatet mirë me çdo krem ​​hidratues dhe i ofron lëkurës përfitime të dyfishta hidratuese kur kombinohen së bashku. E veçanta e kësaj ampule-vaj është se mund të përdoret gjithashtu për fytyrën, trupin, flokët përfshirë edhe thonjtë.

*30ml

HEIMISH Marine Care Eye Cream

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve.

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Multi Face Oil

Mund të përdoret në çdo pjesë të trupit, sa herë të jetë e nevojshme.

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

HEIMISH Marine Care Eye Cream

Përbërësit "magjik"

peptide, kolagjen, niacinamide, ujë detar, ekstrakt i qelizave staminale bimore

Lista e plotë e përbërësve

Water,Butylene Glycol,Ecklonia Cava Extract,Undaria Pinnatifida Extract,Hizikia Fusiforme Extract,Laminaria Japonica Extract,Glycerin,Cetearyl Alcohol,Caprylic/Capric Triglyceride,Cetyl Ethylhexanoate,Hydrogenated Polydecene,Macadamia Ternifolia Seed Oil,Niacinamide,Cyclopentasiloxane,Glycol Palmitate,Glycol Stearate SE,1,2-Hexanediol,Hydrogenated Vegetable Oil,Butyrospermum Parkii (Shea) Butter,Glyceryl Stearate,Cyclohexasiloxane,Sodium Hyaluronate,Beta-Glucan,Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract,Agarum Cribosum Extract,Codium Fragile Extract,Codium Tomentosum Extract,Enteromorpha Compressa Extract,Laminaria Cloustoni Extract,Laminaria Digitata Extract,Porphyra Yezoensis Extract,Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract,Ulva Lactuca Extract,Copper Tripeptide-1,Ethylhexylglycerin,Acetyl Hexapeptide-8,Adenosine,Trehalose,Tocopheryl Acetate,Sorbitan Olivate,Sorbitan Palmitate,Dipropylene Glycol,Titanium Dioxide,Glycol,CI 77288,Palmitic Acid,Sorbitan Isostearate,CI 77492,CI 77499,Stearic Acid,Aluminum Starch Octenylsuccinate,Hydrogenated Lecithin,Cetyl Palmitate,Dimethicone,Hydroxyacetophenone,Polyacrylate-13,PEG-100 Stearate,Polyisobutene,Polysorbate 20,Butylphenyl Methylpropional,Linalool,Fragrance,Disodium EDTA

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Multi Face Oil

Përbërësi "magjik"

Ujë deti me prejardhje nga algat.

Lista e plotë e përbërësve

Caprylic/Capric Triglyceride, Dicaprylyl Carbonate, Crithmum Maritimum Callus Culture Filtrate, Chlorella Minutissima Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Spirulina Platensis Extract, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8,Tocopheryl Acetate, Tocopherol, Hizikia Fusiforme Extract, Laminaria Japonica Extract, Ecklonia Cava Extract, Undaria Pinnatifida Extract, Hydrolyzed Sponge, Plankton Extract, Sargassum Fulvellum Extract, Hydrogenated Lecithin, 1,2-Hexanediol, Water, Butylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Fragrance, Linalool, Butylphenyl Methylpropional

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Nourishing Melting Cream

Përbërësit "magjik"

ujë detar, ekstrakt i fermentuar i algave të detit

Lista e plotë e përbërësve

Water, Mineral Oil, Petrolatum, Microcrystalline Wax, Glycerin, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Zinc Stearate, Niacinamide, Beeswax, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, Sodium Chloride, Undaria Pinnatifida Extract, Ecklonia Cava Extract, Sorbitan Olivate, Ozokerite, Laminaria Japonica Extract, Hizikia Fusiforme Extract, Panthenol, Hydrolyzed Collagen, Leontopodium Alpinum Callus Culture Extract, Ulva Lactuca Extract, Solidago Virgaurea (Goldenrod) Extract, Porphyra Yezoensis Extract, Laminaria Digitata Extract, Laminaria Cloustoni Extract, Enteromorpha Compressa Extract, Codium Tomentosum Extract, Codium Fragile Extract, Agarum Cribosum Extract, Ethylhexylglycerin, Sodium Hyaluronate, Copper Tripeptide-1, Acetyl Hexapeptide-8, Adenosine, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hexyl Laurate, Polyglyceryl-4 Isostearate, Hydroxyacetophenone, Hydrogenated Lecithin, Fragrance, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Disodium EDTA

Marka koreane Heimish është lançuar në vitin 2016 me produktet e kujdesit të lëkurës dhe ato kozmetike. Slogani i tyre është "Vlera më e madhe krijohet nga "normalja" dhe bukuria është brenda secilit prej nesh, jo nga zbukurimet e tepërta". Produkti më i shitur i markës është balmi pastrues HEIMISH All Clean Balm falë të cilit ju mund të pastroni thellësisht lëkurën, qelizat e vdekura të lëkurës dhe pikat e zeza menjëherë. 

HEIMISH Marine Care Deep Moisture Line & Marine Care Eye Cream

8,000 ALL 10,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI