Ofrojini lëkurës tuaj elasticitet dhe tonifikim teska filini, me anë të maskës DR. JART+ Good Night Firming Sleeping Mask, kjo falë teknologjisë Night Magnet, ku të nesërmen në mëngjes do të keni një lëkurë plot shëndet dhe shkëlqim! Nga ana tjetër përbërja me kompleks Bio-Peptide, do të forcojë barrierën mbrojtëse të lëkurës suaj dhe do t’i jap hidratim të plotë. Ndërsa kompleksi i dyfishtë Firming, i cili përmban koenzimën Q10 një antioksidant i fuqishëm që ndihmon në lëmimin vijave të holla dhe rrudhave, dhe beta glukan, që përmirëson strukturën e lëkurës! Kjo maskë dhe formulimi i saj inovativ, do t’i dhurojë lëkurës efektin "Firming", dhe micro NMF për ta hidratuar atë thellësisht! Nga ana tjetër, kolagjeni i hidrolizuar, do të shtojë dozën e duhur të kolagjenit që është i domosdoshëm për parandalimin dhe minimizimim vijat e holla të mimikës! E përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës!

Formula e maskës është e testuar dermatologjikisht.

*120ml

Aplikojeni në mbrëmje, në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë. Në mëngjes, lajeni fytyrën me pastruesin tuaj. 

Përbërësit "magjik"

kompleksi Bio Peptide, kompleksi i dyfishtë Firming, koenzima Q10, micro NMF, beta glukan

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cetyl Ethylhexanoate, Chondrus Crispus Extract, Cetearyl Alcohol, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Cyclopentasiloxane, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Hippophae Rhamnoides Oil,Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Eclipta Prostrata Extract, Citrus Limon (Lemon) Peel Oil, Hydrolyzed Collagen, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Oil, Citrus Grandis (Grapefruit) Peel Oil, Melia Azadirachta Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Cedrus Atlantica Bark Oil, Cananga Odorata Flower Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Rosa Damascena Flower Oil, Jasminum Officinale (Jasmine) Oil, Artemisia Absinthiium Extract, Myrtus Communis Oil, Rose Flower Oil, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Ferula Galbaniflua (Galbanum) Resin Oil, Glycerin, Glyceryl Stearate, Hydrogenated Polydecene, Cyclohexasiloxane, Sodium Polyacrylate, PEG-100 Stearate, Sorbitan Stearate, Magnesium Aluminum Silicate, Caprylyl Glycol, Dimehicone, Aminomethyl Propanol, Ubiquinone, Copaifera Officinalis (Balsam Copaiba) Resin, Butylene Glycol, Saccharide Isomerate, Captrylic/Capric Triglyceride, Beta-Glucan, Hydrogenated Lecithin, Polysorbate 20, Glutamic Acid, Glycoproteins, Ceramide NP, Threonine, Valine, Citric Acid, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Sodium Metabisulfite, Carbomer, Xanthan Gum, Disodium EDTA, Phenoxyethanol

Ndryshe nga markat e tjera koreane të përkujdesjes së lëkurës, DR.JART+ arriti suksesin e tij të madh, më parë në tregun amerikan, sesa në vendin e origjinës falë vizionit të themeluesit Lee Jin-Wook. Gjithçka nisi me hapjen e dyqanit të tyre të parë në “Fifth Avenue” në New York, e më pas me bashkëpunimin me gjigandin e rrjetit të dyqaneve Sephora. Bashkëthemeluesi i kësaj marke është Dr. Sung-Jae Jung, një ekspert dermatolog që gjatë karrierës së tij kishte zhvilluar shumë kërkime shkencore mbi problematikat e lëkurës së pacientëve të tij. Kështu lindi edhe emri DR.JART+, që nënkupton “Dr. Jung i bashkohet artit të përkujdesjes së lëkurës”. Për këtë markë punojnë një grup i madh dermatologësh, që vazhdojnë kërkimet shkencore për formulime sa më inovative që ndihmojnë në parandalimin e procesit të plakjes dhe i adresohen të gjithë tipeve të lëkurës.

DR. JART+ Good Night Firming Sleeping Mask

3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI