Dr Ato Apple Cider Vinegar Shampoo është një shampo e cila nga vetë emri ka në përmbajtje uthullën e mollës, e cila njihet për vetitë e saj antibakteriale dhe që ndihmon në ekuilibrin e pH të lëkurës. Shampoja rekomandohet të përdoret për të gjithë ata persona që kanë këtë problematikë: çrregullim i pH të skalpit, flokë të rënduar dhe pa freski, mbiprodhim të yndyrës, skalp që ka nevojë për eksfolim, skalp sensitiv, rënie të flokëve.

Ka një formulë unike që ndryshe nga shampot e zakonshme kundra yndyrës që e thajnë flokun, e zbut dhe ushqen atë.

I aprovuar nga EYG. Nuk jep irritim në zonen e syve, jo hipoalergjik, pa permbajtje SLS, SLES, silikon. Ka frangrancë artificiale. 

*310ml

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Përbërësit "magjik"

uthull molle, gjalpë Shea, keramide, ekstrakt nga Portulaca Oleracea

Lista e plotë e përbërësve

Water, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Disodium Cocoamphodiacetate, Coco-Glucoside, Lauryl Hydroxysultaine , Glycerin, Sodium Chloride, Sodium Lauroyl Lactylate, Fragrance, Citric Acid, Glyceryl Caprylate, Vinegar Extract, Sodium Citrate, Sodium Levulinate, Sodium Anisate, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Portulaca Oleracea Extract, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Hydrogenated Lecithin, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Squalane, Cholesterol, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl, Glutamate, Ceramide NP, Phytosphingosine

Dr.ato është një markë e formuluar posaçërisht për të siguruar gjithçka për lëkurën e ndjeshme dhe të thatë. Dr.ato ka 40 vjet njohuri për zhvillimin e kozmetikës së fëmijëve. Në koleksionin e saj ka produkte më së shumti për fëmijët por edhe për të rriturit. Përmes testit të rreptë të cilësisë klinike dhe mjekësore, Dr.ato do të jetë gjithmonë një dermatolog i besueshëm për familjen tuaj.

 

Dr.ato Apple Cider Vinegar Shampoo

2,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI