NINE LESS Daily Intense Nourishing Conditioner, është kremi zbutës i flokëve për rigjenerim total i linjës: Daily Intense Nourishing nga marka shumë e dashur për ju tashmë NINE LESS! Një krem i cili ndihmon në rigjallërimin, rikthimin e hidratimit, dhe zbutjen e majave të flokut. Formulimi i tij me panthenol (derivati i vitaminës B) bën kyçjen e lagështisë brenda skalpit dhe formon një barrierë mbrojtëse në sipërfaqe, duke ndihmuar në parandalimin e ndonjë irritimi të mundshëm. Nga ana tjetër, përmbajtja me vaj të farës së ricinit, pjesë e grupit të vajrave bimorë e cila nxirret nga farat e të ashtuquajturës “Pema  Mrekulli”: do t'ju mrekullojë me benefitet e tij! Por, cilat janë benefitet e tij? Do t'ju ofrojë pastrim të thellë të skalpit nga çdo papastërti e mundshme si edhe do të parandalojë dhe do të ndihmojë në riparimin e majave të dyzuara dhe flokëve të ashpër. Ndërsa, aciditeti i lehtë (pH 5.5) nxit kutikulën e flokëve të mbyllet, duke shmangur kështu humbjen e lagështisë për t'i mbajtur flokët sa më të shëndetshëm! Formula e certifikuar vegane është kremoze dhe siguron hidratim të thellë të flokëve pa i rënduar. 

*200ml

Pas larjes me shampo, aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokëve. Lëreni 2-3 minuta dhe shpëlajni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët.

Përbërësit "magjik"

Panthenol, vaj i farës së ricinit

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Behentrimonium Chloride, Steartrimonium Chloride, Stearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Isopropyl Alcohol, Propylene Glycol, Fragrance, PEG-7 Glyceryl Cocoate, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Cetrimonium Chloride, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Myristyl Alcohol, Panthenol, Salicylic Acid, Niacinamide, Citric Acid, Lauryl Alcohol, Disodium EDTA, Olea Europaea (Olive) Fruit Extract, Maltodextrin, Butylene Glycol, Hydrolyzed Jojoba Esters, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Proline, Valine, Threonine, Isoleucine, Histidine, Methionine, Cysteine.

Marka koreane e kujdesit për flokët NINELESS i jep përparësi efikasitetit të përbërësve dhe formulimeve të saj për të ofruar produkte shumë efektive për kujdesin e flokëve. Marka koreane përdor teknologji dhe kërkime të avancuara kur zhvillon produkte për kujdesin e flokëve dhe artikujt vijnë në paketim minimalist. Qasja e saj për kujdesin e flokëve është të përfshijë të paktën nëntë përfitime në formula duke përjashtuar të paktën nëntë përbërës të dëmshëm, dhe produktet plotësojnë nevojat e ndryshme të flokëve dhe kokës. Artikujt më të shitur të NINELESS përfshijnë shampon për pastrimin e kokës Magic Nine Perlite, Essence ushqyese intensive të flokëve të përditshme dhe shampo ushqyese intensive të përditshme. Të gjitha produktet janë 100% të prodhuara në Kore.

NINE LESS Daily Intense Nourishing Conditioner

1,600 ALL 2,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI