NARD Bouquet Garni Deep Moisture Body Cream Lavender Musk, ndihmon për të pasur një lëkurë të lëmuar dhe plot shkëlqim falë formulimit me 5 lloje të acidit hialuronik dhe 3 lloje të ndryshme keramidesh. Ky krem përmban gjithashtu 6 lloje të ndryshëm të vajrave bimorë natyralë si vaji i bërthamës së Argania Spinosa dhe vaji i Persea Gratissima (Avokado), të cilët ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës dhe furnizimin e vazhdueshëm të saj me hidratim. Ndërsa formulimi me ekstrakt centella asiatica dhe ekstrakt melaleuca alternifolia (Pema e Çajit) ofrojnë qetësim të lëkurës dhe minimizim të skuqjes, duke ju dhënë një ndjenjë relaksimi nën aromën e livandos.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht, dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon dhe vajra artificial natyral.

Këshillë: Në zonat problematike me më shumë qeliza të vdekura, si: kutikulat, bërrylat dhe thembra, mund të ri-aplikoni një shtresë mbi to për një kujdes më intensive.

*400ml

Aplikojeni gjatë kohës që lëkura është akoma e lagësht pas dushit. Masazhojeni mirë, deri sa të përthithet plotësisht.

Përbërësit "magjik"

5 lloje të acidit hialuronik, 3 lloje të ndryshme keramidesh, vaji i bërthamës së Argania Spinosa, vaji i Persea Gratissima (Avokado), centella asiatica, ekstrakt melaleuca alternifolia (Pema e Çajit)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Mineral Oil, Cetyl Alcohol, Petrolatum, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Dimethicone, Fragrance, Benzyl Salicylate, Citronellol, Limonene, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Polyglyceryl-10 Myristate, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Polysorbate 60, Phenoxyethanol, Sorbitan Stearate, Carbomer, Sodium Polyacrylate, C13-14 Isoparaffin, Laureth-7, Tromethamine, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Xanthan Gum, 1,2-Hexanediol, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Glycerin, Brassica Campestris (Rapeseed) Sterols, Cholesterol, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-10 Oleate, Potassium Cetyl Phosphate, Ceramide NP, Ceramide NS, Ceramide EOP, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Panthenol, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Leaf Extract

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouquet Garni Deep Moisture Body Cream Lavender Musk

2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI