Një tjetër gjetje inovative e ardhur nga K-Beauty është fondatina kompakte cushion (e aplikueshme me sfungjer), që bën të mundur përthithjen sa më të mirë në lëkurë për një mbulimin të plotë, por shumë natyral. Së fundmi kemi zgjedhur një cushion nga marka e njohur e kozmetikës CLIO PROFESSIONAL. CLIO Kill Cover Cica Serum Cushion, është një cushion 3 në 1, që siç e thotë edhe emri i tij, është një fondatinë-serum! Dhe pikërisht për këtë arsye e duam kaq shumë në KORAL SECRETS! Ka 3 efekte të mrekullueshme për lëkurën, sepse mbulon dhe krijon njëtrajtshmëri të tonalitetit të saj, ka veti anti-rrudhë dhe gjithashtu përmban filtra mbrojtës SPF50+ PA+++. Të gjithë këto veti i ka falë sodiumit hyaluronate, që ndihmon në rivendosjen e lagështisë dhe hidratimit duke luftuar shenjat e moshës. Niacinamides, që minimizon dhe tkurr poret, i jep një tonalitet të njëjtë lëkurës me njolla, duke ndihmuar në zbehjen e tyre, si edhe i ofron gjallëri asaj! Përbërësi i tretë special, është ekstrakti i rrënjës së bimës Centella Asiatica, që qetëson inflamacionin, ndihmon në shërimin sa më të shpejtë të plagëve si edhe stimulon qarkullimin e mirë të gjakut. Me anë të këtij cushion, do të arrini të mbuloni imperfeksionet e lëkurës suaj, njollat, sie dhe pjesët delikate si rrudhat poshtë syve falë formës shumë të përshatshme të sfungjerit që ajo përmban.

*15gr (2x)

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor). 

Përbërësit "magjik"

Sodium hyaluronate (derivat i acidit hialuronik), niacinamide, ekstrakt nga rrënja e bimës centella asiatica 

Lista e plotë e përbërësve

#3 (tonaliteti linen)
Purified Water Titanium Dioxide (CI 77891) Ethylhexyl Methoxycinnamate Phenyl Trimethicone Cyclopentasiloxane Diisostearyl Malate Ethylhexyl Salicylate Butylene Glycol Polypropylsilsesquioxane Lauryl PEG-10 Tris (Trimethylsiloxy) Silylethyl Dimethicone Cyclohexasiloxane Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate Glycerin Niacinamide Propylene Glycol Dibenzoate 1,2-Hexanediol Synthetic Fluorphlogopite Bismuth Oxychloride (CI 77163) Isododecane Yellow Iron Oxide (CI 77492) Chlorella Vulgaris Extract Sodium Hyaluronate Citrus Limon (Lemon) Peel Oil Lavender Oil Ylang Ylang Oil Orange Peel Oil Eucalyptus Globulus Leaf Extract Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil Hydrolyzed Hyaluronic Acid Centella Asiatica Extract Centella Asiatica Leaf Extract Centella Asiatica Root Extract Octyldodecanol PEG-10 Dimethicone Disteardimonium Hectorite Acrylate/Polytrimethylsiloxymethacrylate Copolymer Magnesium Sulfate Ethylhexyl Hydroxystearate Stearic Acid Triethoxycaprylylsilane Aluminium Oxide Aluminum Hydroxide Glucose Fructooligosaccharides Fructose Adenosine Trisodium Ethylenediamine Disuccinate Madecassoside Dipropylene Glycol Tocopherol Ethylhexylglycerin Polyglyceryl-3 Cocoate Polyglyceryl-4 Caprate Polyglyceryl-6 Caprylate Polyglyceryl-6 Polyricinoleate Madecassic Acid Asiatic Acid Asiaticoside Limonene Linalool Citronellol Red Iron Oxide (CI 77491) Black Iron Oxide (CI 77499)

#4 (tonaliteti ginger)
Purified Water Titanium Dioxide (CI 77891) Ethylhexyl Methoxycinnamate Phenyl Trimethicone Cyclopentasiloxane Diisostearyl Malate Ethylhexyl Salicylate Butylene Glycol Polypropylsilsesquioxane Lauryl PEG-10 Tris (Trimethylsiloxy) Silylethyl Dimethicone Cyclohexasiloxane Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate Glycerin Niacinamide Propylene Glycol Dibenzoate 1,2-Hexanediol Yellow Iron Oxide (CI 77492) Bismuth Oxychloride (CI 77163) Isododecane Synthetic Fluorphlogopite Chlorella Vulgaris Extract Sodium Hyaluronate Citrus Limon (Lemon) Peel Oil Lavender Oil Ylang Ylang Oil Orange Peel Oil Eucalyptus Globulus Leaf Extract Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Peel Oil Hydrolyzed Hyaluronic Acid Centella Asiatica Extract Centella Asiatica Leaf Extract Centella Asiatica Root Extract Octyldodecanol PEG-10 Dimethicone Disteardimonium Hectorite Acrylate/Polytrimethylsiloxymethacrylate Copolymer Magnesium Sulfate Ethylhexyl Hydroxystearate Stearic Acid Triethoxycaprylylsilane Aluminium Oxide Aluminum Hydroxide Glucose Fructooligosaccharides Fructose Adenosine Trisodium Ethylenediamine Disuccinate Madecassoside Dipropylene Glycol Tocopherol Ethylhexylglycerin Polyglyceryl-3 Cocoate Polyglyceryl-4 Caprate Polyglyceryl-6 Caprylate Polyglyceryl-6 Polyricinoleate Madecassic Acid Asiatic Acid Asiaticoside Limonene Linalool Citronellol Red Iron Oxide (CI 77491) Black Iron Oxide (CI 77499)

CLIO Kill Cover Cica Serum Cushion with refill

4,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI