BENTON Snail Bee Ultimate Serum

Serumi BENTON Snail Bee Ultimate Serum është pjesë e linjës Snail Bee Ultimate të markës BENTON! Nga vetë emri ky serum është i formuluar me sekrecion të filtruar kërmilli dhe helm blete. Sekretimi i kërmillit është fermentuar nga majaja që rrjedh nga rrushi, dhe më pas është filtruar. Kjo e fundit rigjeneron barrierën mbrojtëse të lëkurës, largon shenjat post-akne dhe trajton hiperpigmentimin, ndërsa helmi i bletës qetëson lëkurën dhe shpërthimet akneike të herë pas hershme. Përbërja me ujë të gjetheve të pemës së çajit dhe camellia sinensis kanë veti antibakteriale, anti-inflamatore, antivirale dhe antifungale, duke ofruar përfitime shtesë qetësuese dhe duke luftuar inflamacionin e akneve. Serumi përmban gjithashtu niacinamide dhe adenosinë që sigurojnë rritjen e elasticitetit dhe luftojnë shenjat e moshës. Ka pH të ngjashëm me atë të lëkurës. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, sidomos për atë me problematikat më sipër dhe për personat që duan të luftojnë thelbësisht shenjat e moshës. 

Formula e tij është e butë, nuk përmban fragrancë artificiale, paraben, alkool, PEG.

*35ml

 

BENTON Snail Bee Ultimate Hydrogel Eye Patch

BENTON Snail Bee Ultimate Hydrogel Eye Patch, janë maska njëpërdorimshe luksoze për zonën delikate rreth syve, të formuluara me ar, diamant, perlë edhe pudër charcoal (karbon), që purifikojnë, hidratojnë dhe lëmojnë vijat dhe rrudhat. Pjesë e linjës Snail Bee Ultimate e markës BENTONKëto maska kryejnë shumë funksione njëherësh: zbehin rrathët e zinj duke i dhënë shkëlqim, parandalojnë krijimin e rrudhave, dhe falë algave të detit produkti përthithet lehtësisht nga lëkura. Esenca premium e sekrecionit të fermentuar të kërmillit, helmi i bletës, uji nga gjethet e Pemës së Çajit dhe ekstrakti i algave të detit, mbrojnë lëkurën teksa heqin njollat, qetësojnë, freskojnë dhe i rikthejnë asaj gjallërinë e munguar. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës. Për një efekt maksimal e sugjerojmë përdorimin e tij të shoqëruar me kremin e linjës për përkujdesjen e zonës rreth syve: BENTON Snail Bee Ultimate Eye Cream.

Formula e tij është e pa testuar në kafshë dhe nuk përmban: vaj silikoni, aromë artificiale, ngjyrues artificial, elementë PEG.

*60 maska njëpërdorimshe për sytë

 

BENTON Snail Bee Ultimate Eye Cream

Kremi i syve BENTON Snail Bee Ultimate Eye Cream është një krem ushqyes për sytë. Pjesë e linjës Snail Bee Ultimate e markës BENTON! I formuluar me filtratin e fermentuar të majasë dhe sekrecion të filtruar kërmilli, të cilët ndihmojnë në rritjen e elasticitetit të lëkurës dhe zvogëlojnë shfaqjen e rrudhave rreth zonës së syve. Gjithashtu, ky krem sysh përmban adenosinë dhe niacinamide të cilat i japin shkëlqim, dhe zbehin rrathët e zinj poshtë syve. Ndërsa peptidet dhe keramidet forcojnë barrieren mbrojtëse. Sugjerohet nëse keni problematikë me rrathët e zinj, ose me vijat e theksuara të moshës. Për një efekt maksimal e sugjerojmë përdorimin e tij të shoqëruar me serumin e linjës: BENTON Snail Bee Ultimate Serum. 

*30gr

BENTON Snail Bee Ultimate Serum

Pas pastrimit të lëkurës dhe vendosjes së tonerit, aplikoni serumin 3-4 sprucime në fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Me pas vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. 

BENTON Snail Bee Ultimate Hydrogel Eye Patch

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni me aplikuesin dy maska hydrogel dhe vendosini në zonën poshtë syve. Mbajini për 10-20 min. Në temperatura të larta, këshillohet ta mbani produktin në frigorifer. Pas çdo përdorimi, kujdesuni ta mbyllni mirë kapakun e tij për të evituar tharjen e esencës që gjendet brenda tij.

Këto maska mund t’i aplikoni edhe në zona të tjera, si pjesa e ballit apo qafës nëse keni nevojë për hidratim, zbehje të njollave apo kujdes të shtuar ndaj rrudhave.

BENTON Snail Bee Ultimate Eye Cream

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve.

BENTON Snail Bee Ultimate Serum

Përbërësit “magjik”

sekrecion i filtruar kermilli, helm blete, adenosine, niacinamide, ujë nga gjethja e pemës së çajit jeshil, camellia sinensis

Lista e plotë e përbërësve

Saccharomyces/Snail Secretion Filtrate Ferment Filtrate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Aqua (Water), Camellia Sinensis Leaf Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Niacinamide, Glycerin, Pentylene Glycol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Sodium Hyaluronate, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, Ulmus Campestris (Elm) Bark Extract, Plantago Asiatica Extract, Laminaria Digitata Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Root Extract, Allantoin, Adenosine, Bee Venom, Beta-Glucan, Betaine, Panthenol, Citric Acid, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum

BENTON Snail Bee Ultimate Hydrogel Eye Patch

Përbërësit "magjik"

ferment i filtruar nga Saccharomyces (maja), sekrecion i filtruar nga kërmilli, ujë nga gjethja e Pemës së Çajit, acid hyaluronic, ekstrakt nga algat e detit

Lista e plotë e përbërësve

Water (Aqua), Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide, Carrageenan, Saccharomyces/Snail Secretion Filtrate Ferment Filtrate, Butylene Glycol, Charcoal Powder, Glucose, Potassium Chloride, Hydroxyethylcellulose, Diamond Powder, Propanediol, Sodium Hyaluronate, Pearl Powder, Citrus Unshiu Peel Extract, p-Anisic acid, Beta-Glucan, Gold, Levulinic acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Althaea Rosea Flower Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Porphyra Yezoensis Extract, Chlorella Vulgaris Extract, Laminaria Japonica Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Glycine Soja (Soybean) Phytoplacenta Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Copper Tripeptide-1, Dextrin, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Cyamopsis Tetragonoloba (Guar) Gum, Mica, Titanium dioxide, iron oxides, Panthenol, Arginine, Bee Venom, Ethylhexylglycerin, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Aniba Rosodora (Rosewood) Wood Oil

BENTON Snail Bee Ultimate Eye Cream

Përbërësit “magjik”

filtrati i fermentuar i majasë, sekrecion i filtruar kermilli, adenosine, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Saccharomyces/Snail Secretion Filtrate Ferment Filtrate, Aqua (Water), Caprylic/Capric Triglyceride, Propanediol, Lactobacillus/Collagen Ferment Filtrate, Butylene Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Niacinamide, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Glyceryl Stearate, Glycerin, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Hydroxyethylcellulose, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Acetyl Hexapeptide-8, Copper Tripeptide-1, Bifida Ferment Lysate, Ulmus Campestris (Elm) Bark Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Plantago Asiatica Extract, Laminaria Digitata Extract, Diospyros Kaki Leaf Extract, AIthaea Rosea Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Betaine, Beta-Glucan, Glyceryl Stearate Citrate, Panthenol, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Allantoin, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Tyrosine, Phenylalanine, Valine, Threonine, Proline, Isoleucine, Histidine, Methionine, Cysteine, Arginine, Ceramide NP, Adenosine, Bee Venom, Tocopherol, Polyglyceryl-3 Distearate, Hydrogenated Lecithin, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Caprylyl Glycol

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

BENTON Snail Bee Ultimate Line

9,360 ALL 10,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI