Ekstrakti i karrotave është një përbërës i shkëlqyer, pasi përmban beta-karoten, të cilën trupi e shndërron në vitaminë A. Kjo e fundit ndihmon në lëmimin e shenjave të moshës për një lëkurë më të butë dhe me më shumë shkëlqim. BENTON Let's Carrot Line ka 3 produkte: 

BENTON Let’s Carrot Oil Toner

Toneri përbëhet nga 2 shtresa: një shtresë me bazë uji dhe me ujë dhe ekstrakte nga karrota, dhe një shtresë vaji me beta-karotinë dhe vaj të farës së karrotës. Përzierja e këtyre 2 shtresave ofron një hidratim të thellë në lëkurën tuaj!

BENTON Let’s Carrot Moisture Cream

Kremi hidratues me karrotë përmban ekstrakt karrote, vaj farash, beta-karoten, lycopene dhe tokoferol. Përthithet lehtësisht nga lëkura, duke mos e lënë aspak ndjesinë e ngjitjes. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës madje dhe për atë të irrituar dhe sensitive.

BENTON Let’s Carrot Multi Oil

Ky vaj do i ofrojë lëkurës tuaj butësi dhe shumë shkëlqim. Përbërësi lycopene mban në kontroll prodhimin e tepërt të sebumit. Nga ana tjetër tokoferoli, një formë e vitaminës E, ka veti anti-inflamatore, dhe ndihmon në minimizimin e shfaqjes së shenjave të moshës dhe rrudhave.

BENTON Let’s Carrot Oil Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

BENTON Let’s Carrot Moisture Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe, në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

BENTON Let’s Carrot Multi Oil

Përdoreni pas tonerit dhe/ose pas esencës. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht.
Mund të përdoret gjithashtu edhe në të gjithë trupin (kutikulat, flokët, buzët apo kudo ku ndjeni zona të thata në lëkurë).

BENTON Let’s Carrot Oil Toner

Përbërësit “magjik”

karrotë, vaj farash, beta-karoten, lycopene, tokoferoli

Lista e plotë e përbërësve

Aqua (Water), Coco-Caprylate/Caprate, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Water, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Magnesium Sulfate, Pentylene Glycol, Glyceryl Caprylate, Canola Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Propanediol, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sodium Gluconate, Polyglyceryl-10 Laurate, Dipotassium Glycyrrhizate, Olea Europaea (Olive) Husk Oil, Polyglyceryl-10 Myristate, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil, Olus (Vegetable) Oil, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Chrysanthemum Morifolium Flower Extract, Rosa Centifolia Flower Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Tocopheryl Acetate, Beta-Carotene, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Tocopherol

BENTON Let’s Carrot Moisture Cream

Përbërësit “magjik”

ekstrakt karrote, vaj farash, beta-karoten, lycopene, tokoferoli

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Water(48,000ppm), Glycerin, Arachidyl Alcohol, Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Behenyl Alcohol, Panthenol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Arachidyl Glucoside, Sorbitan Olivate, Glyceryl Caprylate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil, Propanediol, Pentylene Glycol, Canola Oil, Sodium PCA, Sodium Gluconate, Glycine Soja (Soybean) Oil, Dipotassium Glycyrrhizate, Butylene Glycol, Glucose, Tocopheryl Acetate, Allantoin, Hydrogenated Lecithin, Daucus Carota Sativa (Carrot) Seed Oil(100ppm), Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Santalum Album (Sandalwood) Oil, Camellia Japonica Flower Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract(66ppm), Sodium Hyaluronate, Bixa Orellana Seed Oil, Phytosteryl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, Beta-Carotene, Ceramide NP, Tocopherol

BENTON Let’s Carrot Multi Oil

Përbërësit “magjik”

karrotë, vaj farash, beta-karoten, lycopene, tokoferoli

Lista e plotë e përbërësve

Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Sunflower Oil, Olive Oil, Polyglyceryl-2 Isostearate/Dimer Dilinoleate Copolymer, Borage Root Oil, Canola Oil, Olive Peel Oil, Grape Seed Oil, Evening Primrose Oil, Glyceryl Caprylate, Avocado Oil, Tocopherol, Carrot Seed Oil (100ppm), Carrot Extract (660ppm), Vegetable Oil, Tocopheryl Acetate, Beta-Carotene, Fennel Oil, Tea Tree Leaf Oil, Peppermint Oil

Marka

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

 

BENTON Let's Carrot Line

7,800 ALL 8,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI