Produktet e linjës BENTON Deep Green Tea Line, tashmë vijnë edhe në "travel size" me anë të produktit BENTON Green Tea Deluxe 4 type Kit. Ky set përmban:

BENTON Deep Green Tea Cleansing Foam

Pastrues fytyre ujor.

Përmban mbi 10% ujë të gjetheve të çajit jeshil me prejardhje nga zona më e famshme për prodhimin e çajit jeshil në Korenë e Jugut, rajoni Boseong. Gjithashtu përmban vaji kamelia, që e ushqen dhe hidraton thellësisht lëkurën. Formula hipoalergjike, ekuilibron nivelin e pH të lëkurës pa larguar yndyrën natyrale nga kjo e fundit. Ky larës përshtatet me të gjitha tipet e lëkurës, dhe është special për atë të yndrshme dhe sensitive!

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*25gr

BENTON Deep Green Tea Toner

I formuluar me mbi 53% ujë nga gjethet e çajit jeshil, i cili përmban: polifenol, vitamina, ,minerale dhe gjithashtu një kompleks vajrash esencial nga gjethet, farat, dhe rrënjët e tij. Ky çaj ka prejardhje nga zona më e famshme për prodhimin e çajit jeshil në Korenë e Jugut, rajoni Boseong. Këta përbërës ndihmojnë në qetësimin dhe freskimin e lekurës së irrituar. Ky toner përmban edhe përbërës shumë miqësor me lëkurën, si: centella asiatica, houttuynia cordata si dhe ekstrakte të lëvores së shelgut, dhe acid hialuronik, që ndihmon në hidratim të thellë. Konsistenca e tij është e lehtë, duke e bërë të përthithet lehtësisht nga lëkura. Përshtatet me të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht me atë të yndyrshme dhe sensitive!

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*30ml 

BENTON Deep Green Tea Serum

Është i formuluar me mbi 53% ujë nga gjethet e çajit jeshil, me prejardhje nga zona më e famshme, rajoni Boseong, për prodhimin e këtij çaji në Korenë e Jugut! Gjithashtu, përmbajtja me 3 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, dhe panthenoli, bëjnë të mundur që çdo shtresë e lëkurës të jetë plotësisht e hidratuar. Nga ana tjetër, ekstrakti i lëvores së shelgut dhe ekstrakti i frutave Punica Granatum, largojnë sebumin e tepërt dhe të gjitha papastërtitë e tjera të grumbulluar në pore, duke i ofruar lëkurës një ndjesi freskie dhe butësie. Konsistenca e tij, e ngjashme me ujin, është shumë e lehtë dhe përthithet menjëherë nga lëkura, pa lënë ndjesinë e ngjitjes, prandaj ashtu si e gjithë linja, është i përshtatshëm me të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht me atë të yndyrshme dhe sensitive!

Formula e tij është vegane dhe e testuar dermatologjikisht. Nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: fragrancë dhe ngjyrues artificial, vajra esencialë, vajra mineral, alkool, paraben dhe sulfate.

*5ml

BENTON Deep Green Tea Lotion

Ky locion është i formuluar me mbi 53% ujë nga gjethet e çajit jeshil, i cili përmban: polifenoli, vitamina, minerale etj., të cilët ushqejnë lëkurën duke ndaluar mbiprodhimin e sebumit në të. Ky çaj ka prejardhje nga zona më e famshme për prodhimin e çajit jeshil në Korenë e Jugut, rajoni Boseong. Ky locion përmban gjithashtu centella asiatica dhe falë konsistencës së lehtë që ka, ofron freski në lëkurë, duke e lënë atë të butë dhe thellësisht të hidratuar. Ashtu si e gjithë linja ky locion përshtatet me të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht me atë të yndyrshme dhe sensitive!

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*20ml

BENTON Deep Green Tea Cleansing Foam

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm. 

BENTON Deep Green Tea Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

BENTON Deep Green Tea Serum

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

BENTON Deep Green Tea Lotion

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit hidratues dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

BENTON Deep Green Tea Cleansing Foam

Përbërësit “magjik”

çaji jeshil, vaj kamelia

Lista e plotë e përbërësve

Aqua (Water), Myristic Acid, Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water (10%), Lauric Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Sorbitan Olivate, 1,2- Hexanediol, Polyquaternium-10, Camellia Japonica (Japanese Camellia) Seed Oil, Sodium Lauroyl Glutamate, Centella Asiatica (Centella Asiatica) Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Houttuynia Cordata (Heartleaf) Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Root Extract, Caprylyl Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Capric Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Allantoin.

BENTON Deep Green Tea Toner

Përbërësit “magjik”

53% ujë nga gjethja e çajit jeshil, kompleks çaji jeshil (ekstratet e çajit të gjelbër, fara & rrënja), acid hialuronik, centella asiatica, houttuynia cordata, ekstrakte të lëvores së shelgut

Lista e plotë e përbërësve

Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water (50%), Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Houttuynia Cordata (Tsi) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Root Extract, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Betaine

BENTON Deep Green Tea Serum

Përbërësit "magjik"

acid hialuronik, tocopherol (vitaminë E), panthenol. eksrakt nga lëvorja e shelgut, madecassoside 

Lista e plotë e përbërësve

Camellia Sinensis Leaf Water, Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Root Extract, Camellia Sinensis Seed Extract, Betaine, Panthenol, Houttuynia Cordata Extract, Centella Asiatica Extract, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Biosaccharide Gum-1, Cellulose Gum, Caprylyl Glycol, Camellia Japonica Seed Oil, Madecassoside, Ethylhexylglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Laurate, Propanediol

BENTON Deep Green Tea Lotion

Përbërësit "magjik"

53% ujë nga gjethja e çajit jeshil, centella asiatica

Lista e plotë e përbërësve

Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water, Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Glucoside, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Houttuynia Cordata Extract, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Root Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Tocopherol, Betaine, Arginine, Carbomer, Xanthan Gum

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

BENTON Green Tea Deluxe 4 Type Kit

2,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI