BENTON Goodbye Redness Centella Line ka përmbajtje të lartë të bimës centella asiatica, e cila njihet për vetitë e saj mrekullibërëse në lëkurë. Linja përmban 4 produkte: 

BENTON Goodbye Redness Centella Powder Wash

Larës në formë pudre i formuluar me pluhur nga gjethja e bimës centella asiatica, calamine dhe acid hialuronik, bën të mundur hidratimin dhe zbutjen e lëkurës së irrituar dhe asaj të ndjeshme. Nga ana tjetër kripa e detit dhe  2 lloje enzimash të perimeve (Protease, Bromelain) ndihmojnë në pastrimin e butë e të thellë të papastërtive dhe qelizave të vdekura, të cilat janë arsyeja e skuqjes në lëkurë. 

BENTON Goodbye Redness Centella Mask

Përmban 45% ujë nga gjethja e bimës Centella Asiatica, së bashku me acidin hialuronik, bëjnë të mundur qetësimin dhe hidratimin e lëkurës.

BENTON Goodbye Redness Centella Gel

I formuluar me 80% ekstrakt nga centella asiatica, që qetëson lëkurën e irrituar, duke forcuar njëkohësisht edhe barrierën e saj mbrojtëse. Përbërësit bimorë si houttuynia cordata, tea tree (ekstrakt nga pema e çajit jeshil) dhe fish mint (një lloj nenexhiku), japin kontributin e tyre për të ushqyer, pastruar dhe hidratuar lëkurën në thellësi.

BENTON Goodbye Redness Centella Spot Cream


I formuluar me 42% centella asiatica. Përmban gjithashtu 10% pudër calamine, që ndihmon në balancimin e lagështisë dhe sebumit në lëkurë. Ekstrakti nga bima e pemës së çajit dhe të mentes, i ofrojnë lëkurës hidratim dhe qetësojnë skuqjen në të. 

BENTON Goodbye Redness Centella Powder Wash

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të moderuar pudre nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje të buta rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm. 

BENTON Goodbye Redness Centella Mask

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

BENTON Goodbye Redness Centella Gel

Pasi të keni larë fytyren dhe të keni aplikuar tonerin, vendosni një sasi të moderuar në fytyrë dhe shtypeni butë derisa të përthithet plotësisht.

BENTON Goodbye Redness Centella Spot Cream

Në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën dhe vazhduar me hapat e tjerë bazik, si aplikimi i tonerit dhe serumit, vendoseni trajtimin topik në zonat e irrituara ose në gjithë fytyrën.

BENTON Goodbye Redness Centella Powder Wash

Përbërësit "magjik"

pluhur nga gjethja e bimës centella asiatica, calamine, kripë deti, acid hialuronik,  2 lloje enzimë e perimeve (Protease, Bromelain)

Lista e plotë e përbërësve

Sodium Cocoyl Isethionate, Sodium Lauroyl Glutamate, Coconut Fatty Acid, Sodium Isethionate, Aqua (Water), Sodium Bicarbonate, Zea Mays (Corn) Starch, Calamine, Houttuynia cordata Extract, Laminaria Japonica Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Polyacrylate, Sucrose, Ascorbic Acid, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica Leaf/Stem Powder, Protease, Bromelain, Sea Salt, Glycerin, Hydrogenated Phosphatidylcholine, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Madecassoside, Sucrose Stearate, Cetearyl Alcoho

BENTON Goodbye Redness Centella Mask

Përbërësit "magjik"

ujë nga gjethja e bimës Centella Asiatica, ekstrakt nga bima Centella Asiatic, acid asiatic, acid madecassic, asiaticoside, madecassoside

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Leaf Water, Aqua (Water), Glycerin, Pentylene Glycol, Butylene Glycol, Microcrystalline Cellulose, Centella Asiatica Extract, Sodium Gluconate, Sodium Hyaluronate, Propanediol, Dipotassium Glycyrrhizate, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Asiaticoside, Madecassoside, Portulaca Oleracea Extract, Xanthan Gum, Cellulose Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated phosphatidylcholine, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Alcohol, Sucrose Stearate

BENTON Goodbye Redness Centella Gel

Përbërësit “magjik”

centella asiatica, houttuynia cordata, tea tree

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (80%), Water, Glycerin, Pentylene Glycol, Arginine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Gluconate, Chamaecyparis Obtusa Water, Propanediol, Butylene Glycol, Enantia Chlorantha Bark Extract, Oleanolic Acid, 1,2-Hexanediol, Dipotassium Glycyrrhizate, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Houttuynia Cordata (Tsi) Extract, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Asiaticoside, Madecassoside, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated phosphatidylcholine, Sucrose Stearate, Cetearyl Alcohol

BENTON Goodbye Redness Centella Spot Cream

Përberësit “magjik”

centella asiatica, maddecassiode, caj jeshil, ekstrakt mente, calamine rozë

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract (42%), Water, Calamine (10%), Caprylic/Capric Triglyceride, Coco-Caprylate/Caprate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glycerin, Pentylene Glycol, Cetearyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Glyceryl Stearate, Sorbitan Olivate, Glyceryl Caprylate, Houttuynia Cordata Extract, Enantia Chlorantha Bark Extract, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Asiaticoside, Madecassoside, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Butylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Propanediol, Sodium Gluconate, Oleanolic Acid, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Hydrogenated phosphatidylcholine, 1,2-Hexanediol, Sucrose Stearate, Xanthan Gum

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohëshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

BENTON Goodbye Redness Centella Line

4,900 ALL 8,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI