BENTON Deep Green Tea Line ka përmbajtje të lartë të ujit nga çajit jeshil, i cili përmban polifenole, vitamina, betakarotinë, minerale, aminoacide dhe përbërës të tjerë të pasur ushqyes. Të gjitha produktet ofrojnë qetësim të lëkurës duke mbajtur sebumin e tepërt në kontroll. Linja përbëhet nga këto produkte: 

BENTON Deep Green Tea Cleansing Foam

Përmban mbi 10% ujë të gjetheve të çajit jeshil, vaji kamelia, që e ushqen dhe hidraton thellësisht lëkurën.

BENTON Deep Green Tea Toner

Përmban 53% ujë nga gjethet e çajit jeshil, i cili përmban: polifenol, vitamina, ,minerale një kompleks vajrash esencial nga gjethet, farat, dhe rrënjët e tij, centella asiatica, houttuynia cordata si dhe ekstrakte të lëvores së shelgut, dhe acid hialuronik.

BENTON Deep Green Tea Serum

I formuluar me mbi 53% ujë nga gjethet e çajit jeshil, 3 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, panthenol. Ekstrakti i lëvores së shelgut dhe ekstrakti i frutave Punica Granatum, largojnë sebumin e tepërt dhe të gjitha papastërtitë e tjera të grumbulluar në pore, duke i ofruar lëkurës një ndjesi freskie dhe butësie.

BENTON Deep Green Tea Lotion

Është i formuluar me mbi 53% ujë nga gjethet e çajit jeshil, i cili përmban: polifenoli, vitamina, minerale etj. Ky locion përmban gjithashtu centella asiatica

BENTON Deep Green Tea Cleansing Foam

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm. 

BENTON Deep Green Tea Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

BENTON Deep Green Tea Serum

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

BENTON Deep Green Tea Lotion

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit hidratues dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

BENTON Deep Green Tea Cleansing Foam

Përbërësit “magjik”

çaji jeshil, vaj kamelia

Lista e plotë e përbërësve

Aqua (Water), Myristic Acid, Glycerin, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water (10%), Lauric Acid, Palmitic Acid, Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Sorbitan Olivate, 1,2- Hexanediol, Polyquaternium-10, Camellia Japonica (Japanese Camellia) Seed Oil, Sodium Lauroyl Glutamate, Centella Asiatica (Centella Asiatica) Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Panthenol, Caprylic/Capric Triglyceride, Houttuynia Cordata (Heartleaf) Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Root Extract, Caprylyl Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Capric Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Allantoin.

BENTON Deep Green Tea Toner

Përbërësit “magjik”

53% ujë nga gjethja e çajit jeshil, kompleks çaji jeshil (ekstratet e çajit të gjelbër, fara & rrënja), acid hialuronik, centella asiatica, houttuynia cordata, ekstrakte të lëvores së shelgut

Lista e plotë e përbërësve

Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water (50%), Water, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Houttuynia Cordata (Tsi) Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Root Extract, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Fruit Extract, Betaine

BENTON Deep Green Tea Serum

Përbërësit "magjik"

acid hialuronik, tocopherol (vitaminë E), panthenol. eksrakt nga lëvorja e shelgut, madecassoside 

Lista e plotë e përbërësve

Camellia Sinensis Leaf Water, Aqua (Water), Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Sinensis Root Extract, Camellia Sinensis Seed Extract, Betaine, Panthenol, Houttuynia Cordata Extract, Centella Asiatica Extract, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Biosaccharide Gum-1, Cellulose Gum, Caprylyl Glycol, Camellia Japonica Seed Oil, Madecassoside, Ethylhexylglycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-10 Laurate, Propanediol

BENTON Deep Green Tea Lotion

Përbërësit "magjik"

53% ujë nga gjethja e çajit jeshil, centella asiatica

Lista e plotë e përbërësve

Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Water, Water, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Cetearyl Glucoside, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Houttuynia Cordata Extract, Stearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Seed Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Root Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Tocopherol, Betaine, Arginine, Carbomer, Xanthan Gum

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

BENTON Deep Green Tea Line

3,770 ALL 7,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI